Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Duslo postupuje - s odretými ušami

Hádzanárky úradujúceho majstra Slovana Duslo Šaľa síce prehrali v odvetnom zápase s Iuventou Michalovce, ale po víťazstve 34:30 v úvodnom stretnutí na Zemplíne predsa len postúpili do osemfinále Pohára EHF.

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 25:28 (13:10). Domáce začali tak, ako sa od nich čakalo a v 10. min. vyhrávali 5:2. Šalianky boli v prvom polčase lepšie aj zásluhou strelecky disponovaných Caltíkovej s Dubajovou, ktoré strelili spolu deväť gólov. Do kabíny odchádzali po trojgólovom náskoku spokojnejšie chemičky. Michalovčankám sa síce v 35. min. podarilo vyrovnať na 14:14, lenže Šalianky zanedlho opäť viedli, tentokrát 19:15. Pri dvojnásobnom oslabení Dusla však východniarky strelili štyri góly a doslova vstali z mŕtvych. V 49. min. viedli 21:20 a zápas napokon doviedli do víťazného konca. Utorňajší viedenský žreb ale bude aj zásluhou výborného zákroku Harišovej v 59. min. zaujímať hráčky Dusla.
Pred 1400 divákmi rozhodovali Hintenaus - Schneider (obaja Rak.), pok. hody: 6/5 - 6/5, vylúčené: 4 - 2, ČK: Halásová.
DUSLO: Fabiánová, Harišová - Flašková 1, Prnová, Caltíková 5, Fečová 1, Štetáková 2, Sedláková, Halásová 1/1, Dubajová 8, Fábryová 6/4, Stuparičová 1, Gáborová.

Neželajú si Maďarky, ale Grékyne
Hádzanárkam Slovana Duslo Šaľa sa aj napriek domácej prehre 25:28 podarilo postúpiť do osemfinále Pohára EHF.
„Niekedy aj porážka môže byť víťazstvom a pre nás trojgólová prehra znamenala postup do osemfinále,“ skonštatoval na margo zápasu tréner Štefan Kelemen, ktorý tak mohol byť spokojný iba na polovicu. „Do červenej karty pre Halásovú, čo bolo asi v 46. min., sme nehrali zle, ale potom sa naša hra akoby rozpadla. Postúpili sme však zaslúžene. Dúfam, že utorňajší žreb bude k nám milosrdný a nadelí nám prijateľného súpera. Neželám si Maďarky, kým Grékyne by ma potešili.“
Katarína Dubajová bola najlepšou strelkyňou Dusla, na víťazstvo v zápase však ani jej góly nestačili. „V deň zápasu ochorela Hrabovská a po červenej karte Halásovej nám tak chýbali dve kvalitné spojky. Navyše, súperky na mňa začali hrať osobnú obranu, takže naša koncepcia hry sa celkom rozsypala a v útoku sme sa trápili. Rovnako ako náš tréner, ani ja si neželám Maďarky. Myslím si, že grécky tím alebo portugalská Madeira by boli asi najprijateľnejším súperom.“