Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Po sfúknutí Levíc Nitru schladil nováčik

Základná časť vyvrcholila posledným dvojkolom. Nitrania si účasť v prvej šestke poistili suverénnym víťazstvom nad susednými Levicami. Tie budú aj s Komárnom bojovať o účasť v play-off v dolnej skupine nadstavby.

Extraliga mužov

17. kolo: ŠK K CERO SPU Nitra - BK Levice 88:47 (28:10, 22:15, 22:10, 16:12). Levice chceli oživiť postupovú iskierku, no už prvé minúty udali opačný tón. Od úvodu si Nitrania vypracovali náskok, ktorý postupne zvyšovali. Už v 19. min. svietilo na tabuli jednoznačné vedenie pre domácich v pomere 50:20! Po zmene strán Levice aspoň trošku zabrali, no K CERO si aj tak pripísalo víťazstvo až o 41 bodov.
K CERO: Fapšo 21 (4), Vaišvila 18 (2), Williams 17 (5 smečov), Seman 16 (3), Páleník 4 (Vojtek 7, Marko 5 (1), Dura).
BK: Sýkora 14 (1), Klein 11 (1), Drobnjak 6 (1), Lutovský 5 (1), Červenka 5 (1) (Kollár 3, Michálik 3 (1), Krkoš 1, Brliť).
Rozhodovali Hricišin a Matejčík, TH: 18/15 - 18/6, trojky: 10 - 6, fauly: 19 - 21, 750 divákov.
Ľubomír Urban, tréner Nitry: Ľahké víťazstvo sa zrodilo najmä z našej dobrej koncentrácie. Hrali sme od začiatku nekompromisne v obrane, získavali sme lopty a využívali protiútoky. Hráči si schuti zahrali.
Pavol Sooš, tréner Levíc: Asi sme trošku zaspali na vavrínoch a dnes sme to úplne pokazili. Prišli sme s odhodlaním potrápiť domácich, no nič nám nevyšlo. Katastrofálne sme bránili najmä na začiatku a navyše sme v útoku veľmi zbrklo a naivne riešili situácie.
Komárno - Spišská Nová Ves 84:74 (48:32), Kablár 34, Jurík 21, Čurovič 12. Komárno rýchlo prevzalo iniciatívu a v tretej štvrtine viedlo už o 27 bodov.
Košice - Svit 69:65, Žilina - Lučenec 86:94 p., Inter - Handlová 67:63.
18. kolo: AC LB Spišská Nová Ves - ŠK K CERO SPU Nitra 88:84 (23:16, 20:23, 22:18, 23:27). Po vyrovnanom úvode priebeh zápasu poznačilo zranenie Williamsa, ktorý si vo 4. min. podvrtol koleno. Nitra stratila podkošovú silu a Spišiaci si okamžite vytvorili 15-bodový náskok. Ten nedokázali hostia v priebehu druhej a tretej štvrtiny zvrátiť. V ofenzíve sa Nitrania (s výnimkou Vaišvilu) trápili, strieľali z nepripravených pozícií a strácali jednoduché lopty (v zápase spolu 23!). Po zranení odohral prvých 17 minút Ridzoň.
K CERO: Vaišvila 28 (3), Fapšo 11 (3), Seman 7 (1), Páleník 7, Williams 2 (Marko 6, Vojtek 4, Ridzoň 3 (1)).
Rozhodovali Janáč a Bohucký, TH: 15/9 - 16/10, trojky: 10 - 8, fauly: 20 - 12, 800 divákov.
Pavol Horička, asistent trénera: Súper nás ničím neprekvapil, ale zaskočilo nás zranenie Williamsa. Domáci si vytvorili rozhodujúci náskok a predčili nás aj v bojovnosti.
Svit - Komárno 80:63 (47:25), Čurovič 19, Ivan 13. O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase, ktorý domáci vyhrali o 22 bodov.
Levice - Žilina 100:82 (55:38), Krkoš 20, Lutovský 18, Klein 17.
Ostatné výsledky: Handlová - Košice 84:72, Inter - Lučenec 89:73.
10. Žilina 18 1 17 1227:1546 19
Pozn. V tabuľke je zarátaný výsledok Nitra - Svit 69:67, keďže voči kontumácii 0:30 sa Nitra opäť odvolá. Aj v prípade kontumácie by sa však poradie v tabuľke nemenilo. Pri rovnosti bodov rozhodli vzájomné zápasy. Súťaž sa delí na dve skupiny. Ďalší program nájdete v tabuľke vpravo dolu.

I. liga žien
BK Inpek Bonas UKF Nitra - Lokomotíva UK Bratislava B 101:60 (44:27). Zápas sa niesol od začiatku v znamení prevahy domáceho tímu, avšak pod košom s množstvom nepremenených šancí. I napriek tomu videli spokojní diváci zo strany Inpeku rýchly basketbal, ktorý v záverečnej štvrtine prešiel do exhibície a so zakončením prvou stovkou v súťaži.
UKF: Filípková 19, Hančinová 16, Benkovičová 15, Šprtelová 13, Vidová 12, Remencová 10, Romanovská 9, Tallová 5, Šimončičová 2, Bírová.
BK Inpek Bonas UKF Nitra - MBK A. Dubčeka Bratislava 70:43 (41:29). Domáce dievčatá v úvode podcenili svojho húževnatého súpera, vývoj stretnutia však držali aj napriek tomu od začiatku v rukách. Po zmene strán zrýchlili hru a skvalitnili obranu, čoho výsledkom boli nielen pekné kombinácie, ale aj pomerne vysoké víťazstvo.
UKF: Filípková 21, Remencová 16, Vidová 11, Šimončičová 8, Šprtelová 8, Hančinová 6, Benkovičová 6, Tallová 2, Romanovská 2, Bírová.
Ďalší program: 12. 2. Filozof Ba - Nitra, 13. 2. Myjava - Nitra.

Abrams už nie je v Nitre Vo štvrtok sa späť do Litvy porúčal americký rozohrávač Melvin Abrams, keďže čakanie na jeho formality sa neustále naťahovalo. Nitrania tak možno čoskoro vytiahnu iného žolíka z legionárskeho trhu.

1. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!