t nám k tomu povedal:
„Riešili sme prípad nesprávne zaparkovaného automobilu. Majiteľ ho zaparkoval na miesto vyhradené pre ťažko telesne postihnutých. V tomto prípade môže výška blokovej pokuty dosiahnuť až dvetisíc korún. Samozrejme, pri určení výšky pokuty prihliadame na to, či mal vodič vážny dôvod na tomto mieste zaparkovať, a tiež na to, ako sa správa.“
Občan, ktorý nám odmietol povedať svoje meno, sa sťažoval, že pred týždňom prišiel na aute vo vážnom stave do nemocnice. Zaparkoval ho, šiel na vyšetrenie a lekári ho okamžite na týždeň hospitalizovali. Vravel, že sa mu v strese podarilo tak zaparkovať, že stál jedným kolesom na obrubníku. Keď sa vrátil z nemocnice k autu, našiel pozvanie na mestskú políciu. Ešte tam vraj nebol. Dodal, že pravdepodobne ani jeden z vodičov tých áut, ktoré stoja pred nemocnicou, tam neparkuje bez vážneho dôvodu. Podľa neho sú to väčšinou chorí ľudia a polícia by mala byť voči nim tolerantnejšia.
Ako nás informoval Ján Komiathy z MsP v Šali, keď niekto poruší predpisy z toho dôvodu, že je nevyhnutné okamžite riešiť úraz alebo inú vážnu ujmu na zdraví, polícia to toleruje. Ak však niekto príde do nemocnice napríklad na vyšetrenie a zle zaparkuje, urobil priestupok. „Stalo sa, že riaditeľka školy doviezla na traumatológiu žiaka, ktorý si na hodine telesnej výchovy zlomil ruku. Pri parkovaní porušila predpisy, lebo žiak potreboval okamžitú pomoc. Samozrejme, že pokutu neplatila,“ dodal Ján Komiathy.
Foto a text: Marián Mrva