KINO ORBIS NITRA
28. 2. o 17.30 a 20.00 h Po západe slnka, USA akčná krimikomédia
1.-2. 3. o 17.30 a 20.00 h Protivné baby, USA teenagerská komédia
3.-6. 3. o 17.30 a 20.00 h Na dotyk, americká dráma
KINO PALACE NITRA
28. 2. o 18.00 h O dve slabiky pozadu, slovenský film o mladých
1.-2. 3. o 18.00 h Argo, maďarský akčný film
3. 3. o 18.00 h Mix, maďarská komédia – dráma
4.-6. 3. o 18.00 h Volanie mora, USA dráma
KINO LIPA NITRA
4.-6. 3. o 18.30 h Príliš dlhé zásnuby, USA romantická dráma
6. 3. o 16.30 h Polárny expres, USA rodinná rozprávka
FILMOVÝ KLUB NITRA
28. 2. o 18.00 h Albín menom Nói, islandský príbeh rebelujúceho mladíka
28. 2. o 20.00 h Život a smrť Petera Sellersa, americko-britský film
1. 3. o 18.00 h Staré, nové, požičané a modré, dánska romantická tragikomédia
1. 3. o 20.00 h Zlá výchova, španielsky film
2. 3. od 18.00 h Večer Adely Gáborovej – pri príležitosti nar. divadelnej i filmovej herečky – o 18.00 h Cesta – taliansky film,
od 20.00 h Titus Andronicus – filmový záznam z inscenácie z 80. rokov v réžii Jozefa Bednárika – Krvavá dráma v podaní súboru DAB
DIVADLO ANDREJA BAGARA
NITRA
3.-5. 3. o 18.30 h Aj kone sa strieľajú, premiéry, veľká sála
STARÉ DIVADLO NITRA
1.-3. 3. o 9.30 h Osmijanko rozpráva, veľká sála
1.-3. 3. o 9.30 h Zvonček a Bambuľka, Klub Tatra SDvN
3. 3. o 18.00 h Osmijanko rozpráva, veľká sála
4. 6. 3. o 15.00 h Osmijanko rozpráva, veľká sála
KINO TATRA VRÁBLE
3.-4. 3. o 19.30 h Mobil, USA akčná dráma
5.-6. 3. o 19.30 h Po západe slnka, USA akčná krimikomédia
KINO ZOBOR VÝČAPY-OPATOVCE
6. 3. o 19.30 h Muž v ohni, americký krimitriler
MSKS TOPOĽČANY
1.-2. 3. o 19.30 h, 3. 3. o 17.00 a 19.30 h O dve slabiky pozadu, slovenský film zo súčasnosti mladých
4.-6. 3. o 17.00 a 19.30 h Ray, americká hudobná dráma
MSDK ŠAĽA
3.-4. 3. o 20.00 h Miluj ma! Prosím..., americká romanca - triler
6. 3. o 17.30 a 20.00 h Posádka 49, americký akčný triler
KINO JUNIOR LEVICE
1. a 2. 3. o 16.30 a 19.h Špatná výchova, špenielska dráma
3.3. o 16.30 h Slávici v klietke, akčný sci-fi film (Franc./Švajč)
3.3. o 19. h Filmový klub
4.3. o 16.30 a 19. h Slávici v klietke, akčný sci-fi film (Franc./Švajč)
5.a 6.3. o 14.30 h Doba ľadová, americký rodinný film
5. a 6.3. o 16.30 a 19. h Miluj ma! Prosím..., americký romantický triler
KINO DANUBIUS ŠTÚROVO
1. 3. o 19, h Zväčšenina, britská krimidráma
2. 3. o 19. h Votrelec versus Predátor, americký sci-fi horor
3. - 4. 3. o 19. h Slávici v klietke, Fra./Švajč. film
5. - 6. 3. o 19. h Wimbledon, americká romantická komédia
KINO HVIEZDA ŠURANY
4. 3. o 19.00 h Posádka 49, americký akčný triler
NITRA
NITRIANSKA GALÉRIA
REPREZENTAČNÉ SÁLY: Farbi100/dikObrazovo – Ivan Csudai, Michal Czinege, Bohdan Hostiňák, Martin Sedlák, Boris Sirka, Erik Šille – výstava potrvá do 6. marca
SALÓN NG: BIB 1967 – 2003 – výber prác z medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií detských kníh Bienále ilustrácií Bratislava. Autori: Albín Brunovský, Dušan Kállay, Viera Bombová, Viera Gergeľová, Jana Kiselová-Siteková, Peter Uchnár, do 6. 3.
GALÉRIA MLADÝCH: Sapara2 – Silvia Saparová/Juraj Sapara – výstava potrvá do 6. marca
VÚŽV LUŽIANKY:
Pocta Ladislavovi Čemickému – výstava akvarelov
SYNAGÓGA NITRA
Stála výstava grafík Shraga Weila – nitrianskeho rodáka, žijúceho v Izraeli
8. 3. o 18.30 h Divadelný súbor VYDI pri UKF v Nitre: Peter Šavel, Miroslav Ballay: PLOT, Réžia: Peter Šavel
PONITRIANSKE MÚZEUM
Andrzej Dudzinský – Neľudská komédia – výstava pastelov
Stála expozícia: Skvosty dávnovekého Slovenska – stála archeologická expozícia klenotnicového typu
Chladné zbrane a historické kostýmy – výstava prác Štefana a Beaty Nitrianskych, potrvá do 4. apríla
KRAJSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO
1. 3. o 8.30, 16.00 a 17.30 h Klub jogy
1. 3. o 10.30 h Relaxačné cvičenia
1. 3. o 17.30 h Šachový klub
1. 3. o 19.00 h Klub Femina
5. 3. o 16.00 h Klub jogy
3.3. o 17.00 h Fotoklub
5. 3. od 9.00-18.00 h PROzaART – tvorivá dielňa – výtvarné stvárnenie literárnych príspevkov mladých autorov
Výstavy: 28. 2. – 4. 3. Vesmír očami detí – výstava žiackych výtvarných prác
NITRIANSKA HVEZDÁREŇ
Každý utorok, stredu, štvrtok o 9.00, 10.30, 13.00 h. Exkurzie do astronomickej pozorovateľne pre skupiny zo škôl. Návštevy treba vopred dohodnúť na č.t.: 037/653 74 49 (aj odkazovač).
DOM MATICE SLOVENSKEJ NITRA
1. 3. o 17.00 h Vo svetle poznania s Jurajom Sitárom-Pribinom
Výstava: Matičné aktivity – výstava fotografií s prezentáciou činnosti DMS v Nitre
Pravidelné podujatia:
Po. – ne. od 16.00 do 20.00 h – Baletné štúdio
So., ne. od 10.00 do 16.00 h - Baletné štúdio
Štv. od 14.00 do 16.00 h – Senior klub DMS
V str., štv., pia. a v so. od 16.00 h – šachový klub DMS
SPM – SKANZEN NITRA
EXPOZÍCIE: Najstaršie dejiny poľnohospodárstva na Slovensku do konca stredoveku, vývoj sejby, zberu a mlatby obilia, vývoj poľnohospodárskych strojov a hnacích agregátov, poľnohospodárske letectvo, voľná tvorba reštaurátora J. Kalinu, história spracovania potravín a remeslá na Slovensku, vedecká hračka
OBJEKTY SKANZENU: Malotriedna katolícka škola, pekáreň, mliečnica, mlyny, pálenica, lisovne oleja, čistička osív, voštinársky záboj, včelíny, vinohradnícky dom, salaše a senníky
ŠAĽA
MsKS – DK: Výstava obrazov Ivety Lenickej z Galanty potrvá do 20. marca, foyer DS
1. 3. o 19.00 h Koncert Honza a Vojta Nedvěda so skupinou, ES
5. 3. o 19.00 h Čardášová princezná – Csárdáskirálynő – divadelné predstavenie – opereta v pôvodnom znení, študentské divadlo Gimisz Komárno, DS
VEČA
SD: 2. 3. o 10. 00 h Detský dom - príjemné stretnutie mamičiek a ich detičiek
4. 3. o 9.00 h Beseda o životnom prostredí pre stredné školy
4. 3. o 14.00 h Marec – mesiac knihy – beseda pre školské kluby
ZLATÉ MORAVCE
MsKS: CVČ CENTRUM: Vesmír očami detí – výstava výtvarných prác
2. - 3. 3. Prídu šibači - maľovanie veľkonočných vajíčok v obvode Zlaté Moravce (Čierne Kľačany – 2. 3. o 16.30 h, Ladice – 3. 3. o 8.00 h, Beladice – 3. 3. o 10.30 h)
ČIERNE KĽAČANY
KD: 5.-6. 3. o 16.00 h Divadelné Čierne Kľačany – 23. divadelná prehliadka ochotníckych divadelných súborov Ponitria a Požitavia
TOPOĽČANY
GALÉRIA NA NÁMESTÍ: Zrkadlá z divadla – výtvarné objekty nitrianskej výtvarníčky Márie Žilíkovej – Herodekovej
TRIBEČSKÉ MÚZEUM: Príroda stredného Ponitra – stála výstava
Posledný let lietadla B - 17G – do 8. marca
GALANTA
RENESANČNÝ KAŠTIEĽ: Galantská paleta – výstava prác členov Klubu výtvarníkov okresu Galanta, potrvá do 13. marca
LEVICE
DK Družba: 1. 3. o 8.15 a 9.15 hod. - O básničkách a pesničkách - výchovné koncerty pre žiakov 1. - 4. ročníka ZŠ
5. 3. o 9.00 hod. – Vivaristika - prvá jarná predajná výstava (burza) teráriových, akváriových a exotických zvierat
TEKOVSKÉ MÚZEUM: Insitné umenie – Ján Bačúr – výstava potrvá do 27. marca
STÁLA EXPOZÍCIA: Archeológia – História hradu – História lekárnictva
DOBÓOVSKÝ KAŠTIEĽ A KAPITÁNSKA BUDOVA LEVICKÉHO HRADNÉHO AREÁLU: Krása hliny a Zo zbierok Pohronského múzea Nová Baňa – výstava potrvá do 13. marca
VYSUNUTÁ VÝSTAVA: Skalné obydlia Brhlovce
VYSUNUTÁ VÝSTAVA: Vodný mlyn Bohunice
VYSUNUTÁ VÝSTAVA: Pamätná izba Francza Schuberta – Želiezovce – Soví zámoček
NOVÉ ZÁMKY
GALÉRIA UMENIA: Stála expozícia z daru ak. mal. Ernesta Zmetáka a Danice Zmetákovej
Výstava poslucháčov VŠVU Bratislava, oddelenie voľnej grafiky a knižnej ilustrácie prof. Dušana Kállaya – vernisáž 3. marca o 17.00 h, trvá do 2. apríla
KOMÁRNO
MÚZEUM MAĎARSKEJ KULTÚRY A PODUNAJSKA KOMÁRNO: Kalvária Maďarov – historickávýstava