Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Rozlúčka s play off po ôsmich dňoch

Putovanie hokejistov Nitry v play off sa skončilo po ôsmich dňoch, počas ktorých zohrali s Košicami päť ťažkých zápasov. Do semifinále postupuje favorit.

2. zápas: HC Košice - HKm Dynamax Nitra 3:2 po trestných strieľaniach (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0). Na šancu Hvilu i vynechanú presilovku piatich proti trom odpovedala Nitra gólovým tečom Poljačka po strele Mila. Potom síce Bicek potrestal hrubicu Vlka, aktívny Milo však prienikom opäť strhol vedenie na stranu hostí, pričom ďalšie šance zahodili Kováčik s Vozdeckým. Trest za nepresnosť v koncovke prišiel ešte v závere druhej časti, keď na 2:2 vyrovnal Kroták. V poslednej tretine i v následnom predĺžení sa už stav nemenil, a tak o víťazovi rozhodli trestné strieľania, ktoré „sadli“ lepšie východniarom...
Góly: 19. Bicek, 39. Kroták, rozhodujúci nájazd premenil Kroták - 10. Poljaček (Milo, Hartmann), 25. Milo (T. Chrenko, Kmeč).
Pred 2 000 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 6:8, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
HKm: Fikrt - Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Poljaček, Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Hral sa kvalitný taktický zápas. Mohli sme rozhodnúť v tretej tretine, keď sme nevyužili viaceré príležitosti a aj pri strieľaniach sme to mali dobre rozbehnuté...
3. zápas: HKm Dynamax Nitra - HC Košice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0). Nečakaný škrt hokeju urobila už deviata minúta... V hľadisku totiž spôsobil paniku rastúci zápach plynu, pre ktorý sa musel zápas z bezpečnostných dôvodov prerušiť na viac ako hodinu. Aj po dlhej prestávke pokračovala Nitra v nápore, výsledkom čoho bol vedúci gól Kováčika. Radosť v hľadisku však hneď skraja druhej tretiny zmrazili Kroták s Bicekom, ktorí v rozpätí minúty otočili výsledok na 1:2. Domáci sa potom dostali do kŕču a do konca stretnutia sa už z neho nevymanili, keď najväčšie príležitosti nevyužili Kolník s Milom.
Góly: 19. Kováčik (T. Chrenko) - 21. Kroták, 22. Bicek.
Pred 4 800 divákmi rozhodoval Marušin, vylúčenia 4:5, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Rudolf Uličný, tréner: Bola vidieť psychická pohoda Košíc, kým my sme hrali kŕčovito, bez jasnej hlavy. Neprospela nám ani tá divná prestávka a zrazil nás prvý, náhodný gól súpera.
4. zápas: HKm Dynamax Nitra - HC Košice 5:3 (0:2, 3:1, 2:0). Domáci neboli vo svojej koži a na istote im ubral ešte viac Lipiansky, ktorý „striedal“ nitrianskych gólmanov. Do bránky sa postavil Fikrt a karta sa začala obracať. Najskôr sa v presilovke presadil Podstavek a 19 sekúnd po ňom prekvapil Laca strelou spoza modrej Kolník - 2:2. Košice síce viedli ešte raz, no záver patril Nitre. Presilovku piatich proti trom využil Podstavek už po štyroch sekundách a v poslednej časti domáci konečne vyhrávali po bombe Vlka. Nitra bola na koni a výsledok 5:3 pečatil Kmeč.
Góly: 24. Podstavek (Kmeč), 25. Kolník (Milo), 36. Podstavek (Kmeč), 49. Vlk (Štefanka, Vozdecký), 58. Kmeč (Kováčik) - 13. a 16. Lipiansky, 33. Bicek.
Pred 4 680 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčenia 8:14, navyše Cibák (Košice) OT, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.
HKm: Lipovský (16. Fikrt) - Kováčik, B. Majeský, Milo, Strapko, Petrina, Vlk, Gábriš - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Poljaček, Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Som rád, že sme sériu neprehrali na nulu. Dali sme dva góly a hra nabrala hneď iný spád. Ďakujem aj fanúšikom, že nám fandili. Oni prví to nevzdali.
5. zápas: HC Košice - HKm Dynamax Nitra 7:4 (2:2, 4:1, 1:1). Košičania začali svižne a v 8. min. viedli 2:0. Nitra však zdvihla hlavu, odpovedala dvoma využitými presilovkami a začínalo sa odznova. V druhej tretine sa hosťom vypomstili oslabenia, z toho dvakrát Podstavka. Po štvrtom góle Lipianskeho nahradil Fikrta Lipovský. Kmiť vsietil piaty zásah hneď po naskočení z trestnej lavice. Dynamax kontroval Salijim, lenže trojgólový náskok opäť pri početnej výhode stanovil Kroták. V tretej časti Nitra nezložila zbrane a na striedajúceho Laca sa valil jeden útok za druhým. Ten svoj tím ale podržal a pri power-play potvrdil nitriansku rozlúčku Kmiť.
Góly: 3. a 26. Lipiansky, 8. Kledrowetz, 23. Sabol, 31. a 60. Kmiť, 39. Kroták - 15. T. Chrenko (Majeský), 18. Kolník (G. Saliji, Strapko), 35. G. Saliji (Kolník, Milo), 44. Hartmann (Milo, Poljaček).
Rozhodoval Jung, vylúčení 9:10, Kmiť, Kováčik, Petrina, Kmeč na 10 min., Kmeč, Petrina DKZ, presilovky 4:3, oslabenia 0:0, 2000 divákov.
HKm: Fikrt (26. Lipovský) - J. Kováčik, Gábriš, Milo, Strapko, Petrina, B. Majeský - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Mihálik, G. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, Poljaček, Hartmann.
Rudolf Uličný, tréner: Dnes sme prehrať rozhodne nemuseli, ale pri toľkých nevyužitých šanciach sa uspieť jednoducho nedalo. Škoda, že sme boli často vylučovaní, pretože súper to dokonale trestal.
Ostatné štvrťfinálové série: L. Mikuláš - Zvolen 1:3, 4:1 a 2:6, konečný stav 1:4 na zápasy. Poprad - Slovan 4:3 ts, 2:4, 2:3, konečný stav 1:4 na zápasy. Trenčín - Žilina 4:3 p, 6:1, 6:3, 7:1, konečný stav 4:1 na zápasy.