Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V Nitre hektická deľba, šarapatila aj chrípka

I. liga hádzanárok HK Nitra - HKŽ Nové Zámky 22:22 (12:10). Do vedenia šli ako prvé hostky a domáce v 11. min. prehrávali 2:5.

I. liga hádzanárok
HK Nitra - HKŽ Nové Zámky 22:22 (12:10). Do vedenia šli ako prvé hostky a domáce v 11. min. prehrávali 2:5. Štyri góly Kvasňovskej a jeden Jablonickej znamenali, že Nitrianky otočili na 7:5. Domáce vyhrávali ešte pár sekúnd pred polčasom o tri góly, ale Fujasová z 9 m ich náskok znížila. Dievčatá spod Zobora začali lepšie aj druhú časť zápasu, keď v 44. min. upravili na 19:15, lenže o desať minút neskôr už bolo vyrovnané 20:20, ba Procházková upravila na 20:21. V hektickom závere najskôr pár sekúnd pred koncom za stavu 22:22 nepremenila Kormanová sedmičku a gól Nových Zámkov už padol po hracom čase.
Pred 100 divákmi rozhodovali Pokorný - Pastierik, pok. hody: 4/3 - 7/7, vylúčené: 4 - 4.
HK: Klenková, Zelenáková - Jablonická 3, Tárošová 1, Kuklová 1, N. Berecová 2/1, Kvasňovská 7, Bírová 4, Kormanová 2/2, Galová, Gundová 1, Fazekasová, Gabulová 1. HKŽ: Šestáková, Magyerková - Palúková, Dekanová 3, Ághová, Fujasová 15/7, Masaryková 1, Feješová 1, Procházková 1, Konárková 1.
Junior Močenok - ŠKP Štart Bratislava 17:32 (8:15). Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, pretože hostky šli do vedenia až v 5. min., ba keď Horňáková o minútu neskôr znížila na 1:2, zdalo sa, že Junior favorizované súperky potrápi. Žiaľ, nestalo sa, pretože v 12. min. vyhrával Štart už 8:1 a sedemgólový rozdiel si udržal až do prestávky. Lepšiu koncovku mali hostky aj po zmene strán, keď v 36. min. zvýšili na 18:8. Dievčatá z Močenku ťahali za kratší koniec i v ďalšom priebehu zápasu a v 57. min. prehrávali už 15:30.
Pred 120 divákmi rozhodovali Dvorský - Baďura, pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 3 - 7.
JUNIOR: Barčáková, Lenčéšová, Straňáková - Verešová, Gajdošíková, Horňáková 6, Packová, Lenická 2, Gutrayová 2/1, Sabová 4/1, Perinová 2, Stanková, Gregušová 1.
ŠKP Topoľčany - Štart Trenčín 25:39 (14:17). Domáce postihnuté chorobami nastúpili opäť v značne zdecimovanej zostave. V prvom polčase sa im ešte ako-tak darilo držať so súperkami krok. Po prestávke sa však už na nich prejavila únava.
Rozhodovali Strecký - Hasoň, pok. hody: 7/5 - 7/7; vylúčené: 8 - 6, ČK: Baloghová - 0, 100 divákov.
ŠKP: Čachaňová, Bónová - Vaňová 5, Krahulíková, Michalidesová, Červinková, Ivanová 6/1, Terlandová 4/3, Kováčiková 1, Schwarzová 7, Fikselová 2/1, Baloghová, Maková.
Lodiar Zlatná n/O. - Prešov 24:22 (13:11). V rýchlom a tvrdom stretnutí podali Prešovčanky na Žitnom ostrove veľmi kvalitný výkon. Hráčky Zlatnej si ale predovšetkým vďaka veľkej bojovnosti v závere priklonili aj šťastenu na svoju stranu a v dobrom zápase vyhrali.
Priebeh: 1:0, 5:5, 9:6, 11:9, 13:12, 16:16, 19:18, 21:20.
Rozhodovali Dubajová - Kozák, pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 1 - 3.
LODIAR: Vargová, M. Kasznárová - J. Szabóová 3, Szalaiová, E. Pažúrová 4, Pásztorová 3, Takácsová 7/3, Šebenová, R. Pažúrová 1, Olajosová 6, Somogyiová.
Dohrávka: Lodiar Zlatná n/O. - ŠKP Štart Bratislava 19:25 (9:10). V kádri domácich šarapatila chrípka a tak nastúpili na zápas s ašpirantom na postup v značne oslabenej zostave. Po dobrom prvom polčase, sa po zmene strán čoraz viac začala prejavovať na ich strane únava, čo kvalitný súper dokonale využil a s prehľadom zvíťazil.
Priebeh: 0:1, 4:2, 6:5, 8:8, 10:10, 12:13, 13:20, 15:22.
Rozhodovali Sivák - Kavulič, pok. hody: 6/6 - 5/4, vylúčené: 4 - 1.
LODIAR: Vargová, M. Szabóová - Szalaiová, E. Pažúrová, Pásztorová, Takácsová 3/2, Šebenová 2, R. Pažúrová 2/1, Olajosová 5, Feketeová 4, Somogyiová 3/3.
Ostatný výsledok: Púchov - Inter Vinohrady 25:24.
Najbližší víkend je prestávka.
16. kolo - 2. 4. o 15.00 h ŠKP Štart - Nitra, o 16.00 h Inter Vinohrady - Topoľčany, o 16.30 h Prešov - Močenok, 3. 4. o 17.00 h N. Zámky - Púchov, o 17.30 h Trenčín - Zlatná n/O.