Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Šláger pre Žitavany, šibačka na Klasove

I. trieda Nr-Ša-ZM: Topoľčianky - Jelenec 3:0 (1:0), 45. Š. Magušin, 57. M. Zeman, 65. D. Šabo. ČK: 54. R. Bosák.

Topoľčianky - Jelenec 3:0 (1:0), 45. Š. Magušin, 57. M. Zeman, 65. D. Šabo. ČK: 54. R. Bosák. Na veľmi dobre pripravenom teréne tvrdili muziku domáci, gólovo sa však presadili až v závere polčasu Magušinom. Krátko po prestávke im situáciu uľahčilo vylúčenie hosťujúceho Bosáka, a tak ďalšie góly boli len otázkou času. Zápas nakoniec skončil jasne 3:0 po góloch Zemana a Šaba. R Žáčiková, 100.
TOPOĽČIANKY: Mesko - Magušin, Šabo, Gajdošík, Rosina (72. A. Chren), Daniš, Zlatňanský (60. Korytár), Šútor, Polák, Zeman, Belan. JELENEC: Farkaš - R. Bosák, Tokár, Nagy, Michalička, Kuruc, Szegény, O. Bosák, Stano (50. Hók), Jančok (82. Richter), Pánik.
Ivanka - Šaľa B/Veča 0:2 (0:0), 66. vlastný, 75. R. Špánik. Domáci sa snažili nahradiť absenciu piatich hráčov základnej zostavy bojovnosťou, na Veču to však nestačilo aj preto, že sa od Ivanky odvrátila šťastena. Po tom, ako nastrelili trikrát žrď Pospišovej svätyne, ba Horňáček prekonal vlastného brankára, nedal kanonier Pagáč gól ani z jedenástky... R D. Kopačka, 100.
IVANKA: Szabo - Mikuš, Doboš, V. Ďurický, M. Olejka - Pe. König, Horňáček, Pagáč, Kerestéš (80. R. Ďurický) - J. König, Klein. ŠAĽA B/VEČA: Pospiš - J. Zeleňák, Molnoši, J. Molnár, Šima, Šmida, Čavojský, Braun, Straňák, Špánik (76. Szücs), Dekányi (90. Bleho).
Žitavany - Janíkovce 2:1 (2:1), 10. M. Baláž, 25. R. Mikulec - 34. A. Grimbel. Súboj súperov z čela tabuľky začali na ťažkom teréne lepšie domáci. Po individuálnom prieniku skóroval Baláž a Kováčovu strelu z prvej dorazil Mikulec. Janíkovce však stihli do prestávky skorigovať, keď z uhla trafil Grimbel. Po obrátke sa útoky striedali na oboch stranách, hostia mohli ešte v 90. min. aspoň vyrovnať, no Gálik bravúrne zachránil. R Bachratý st., 250.
ŽITAVANY: Gálik - M. Jakab, Herda, Pindeš, Krpala - Kabát (80. Kocian), Baláž, Ondriaš (50. Rosinský), M. Kováč - Mikulec (90. Pecho), Michalík. JANÍKOVCE: Krátky - M. Varga (66. L. Dvonč), Štefek, Luzár, Modzga, Baráth, Frťala, Galo, Suchán, M. Dvonč, Grimbel.
Cabaj-Čápor - Nitrianske Hrnčiarovce 0:1 (0:0), 80. V. Horník. Na rozmočenom teréne sa hralo medzi šestnástkami a s minimom šancí. A ak nejaké príležitosti aj boli, spálil ich Barčák. Mrzieť ho mohli o to viac, že v závere nachytal Gardiana na hruškách stopér Nitrianskych Hrnčiaroviec Horník strelou z 30 m. R Vikor, 150.
CABAJ-ČÁPOR: Gardian - Ollík, Vilček, Žember, Grežo - Orlíček (50. Šilík), Černek (30. Buch), Pavlík, Lenčeš (60. M. Slíž) - Holec, Barčák. N. HRČIAROVCE: Mikle-Baráth - Kochan, Horník, Zúzik, Cifra, P. Szombath (46. Tábi), R. Zeleňák, Šípoš, Hamara, Morvai (89. Oravec), N. Szombath.
Rumanová - Čeľadice 1:0 (0:0), 56. F. Kóša. V prvom polčase vytŕčal zo sivého priemeru len prienik Bédiho po krídle zakončený tvrdou strelou a Šimákov zákrok po Koprdovej strele k tyči. Po obrátke domáci zapli a Kóša po chybe hosťujúceho brankára Lišku strelil víťazný gól. Ten prebudil aj hostí, ale šance Dobiaša a Srnku skončili opäť na vynikajúcom Šimákovi. R Mareček, 150.
RUMANOVÁ: R. Šimák - Upohlav, Šturma, Majzel (46. Štóder), Ľ. Varga - Krivačka (84. P. Šrámek), Karaba, Vlček, Kukučka - F. Kóša, M. Bédi. ČEĽADICE: Liška - Blaho, Hamada, Štrba (85. Laca), Mi. Dobiaš, M. Varga, Čibík, M. Srnka, Koprda, Bednár, D. Dobiaš.
Klasov - Lehota 5:0 (2:0), 4. M. Mačinga, 42., 49. a 80. Š. Levický, 84. P. Bako. Hostí načal raketovo po centri Bíňovského Mačinga. V závere polčasu prišiel o loptu Bernáth a Levický svoj únik úspešne zakončil. Po prestávke vyškolil Levický troch hráčov súpera a umiestnenou strelou zvýšil a hetrik uzavrel desať minút pred koncom po rohu hlavou. Odovzdaní hostia inkasovali ešte v závere po centri Mačingu od Baka. R I. Tábi st., 150.
KLASOV: Jókay - Oškerský (80. Farkaš), Maras, Tóth, Vodný - Levický (85. Sojka), Füle, Mačinga, Mihálik (75. Pe. Bako), Bíňovský, Kulčár. LEHOTA: Tkáčik - Bede, Jedinák, Láclavík, Pe. Bernáth (65. Pekár), M. Bako, Antoni, Hrnčiar, Kutak (85. J. Varga), Pa. Bernáth, J. Bernát.
Diakovce - Tesárske Mlyňany 2:0 (1:0), 43. M. Holbík, 87. M. Prešinský (11 m). Hneď v úvode zápasu sa v obrovskej šanci ocitol domáci Jonis, osamotený, ale loptu „zluftoval“. Gól do šatne zariadil Holbík po dorážke štandardky. Domácu prevahu v závere zúročil z jedenástky Prešinský po faule na prenikajúceho Marčeka. Súperi sa vzácne zhodli na dobrom výkone rozhodcu Kuklu, 150.
DIAKOVCE: Kukla - Matúsz, Danada (85. Korim), M. Kováč, Miššík (80. Marček), Száz, Petro, M. Prešinský, Holbík, Bestro, Jonis. T. MLYŇANY: Repa - Cvik (85. J. Ivanička), S. Bábocký, P. Chlup, J. Bábocký (46. M. Ivanička), Horváth, V. Plaštiak, P. Vaňo, Mi. Kuťka, Meliška (65. Meňhart), Kelner.
Machulince - Tešedíkovo 0:0. V prvom polčase domáci držali s favoritom krok. Po obrátke ich súper zatlačil do defenzívy, ale ako to už vo futbale býva, zlý terén nevyhovoval mužstvu, ktoré chcelo tvoriť. Množstvo nepresností a nervozity na kopačkách lídra a na druhej strane bojovný výkon domácich zapríčinili bezgólovú remízu, ktorá bola víťazstvom domácich. R Duchoň, 150.
MACHULINCE: R. Červený - M. Gálik, Lukáč, Fajčík, P. Černák, Zemanovič, Ján Gálik, F. Valent, Kéry, Kasan (89. Petrovič), J. Horniak. TEŠEDÍKOVO: Baran - Hučko, Belovič, Bombicz, Udvaroš, Páldy, Darázs, Ferencei, L. Meszároš, Pál, Karvai.
13. Jelenec 16 5 2 9 23:38 17 (-7)
14. N. Hrnčiarovce 16 5 2 9 27:47 17 (-4)
15. Čeľadice 16 4 4 8 26:37 16 (-5)
16. T. Mlyňany 16 3 5 8 14:36 14 (-7)
Diakovciam po súťaži odrátajú 6 b.
Najlepší strelci: 15 - G. Karvai (Tešedíkovo), 13 - M. Pagáč (Ivanka), 12 - R. Špánik (Šaľa B/Veča), 11 - A. Molnár (Klasov), 10 - M. Černek (Cabaj-Čápor), Pa. Bernáth (Lehota), T. Bombicz (Tešedíkovo), R. Michalík (Žitavany), 9 - R. Galo (Janíkovce), M. Masný (Šaľa B/Veča).

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 290

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

2 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

Klaudio Farmadín vedie Športový klub Farmex Nitra. Nedávno vybudovali nové ihrisko s umelým povrchom a šprintérsku rovinku.

Jeho zverenci majú stále šancu prebojovať sa na olympiádu do Tokia.

Riaditeľ nemocnice Dubaj a primátor Hattas.

Testovanie sa má stať trvalou súčasťou nášho života na najbližšie mesiace a možno aj roky, hovorí riaditeľ nemocnice Milan Dubaj.