Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka

Vydretá výhra hádzanárov Šale

Vo väčšine hádzanárskych súťaží je už jesenná časť uzavretá. Pozrite si prehľad.

V Modre sa zrodilo prvé víťazstvo Šale pod vedením trénera Kolesára. S loptou Vladimír Buvala.(Zdroj: Milan Pospiš)

EXTRALIGA MUŽI

14. kolo: Slovan Modra - HKM Šaľa 23:24 (12:15). Šaľania cestovali do Modry ako favoriti. Túto úlohu potvrdzovali aj v úvode, keď sa dostali do vedenia, ktoré si udržiavali po celý zápas. V posledných minútach prvého polčasu však prišlo z ich strany k vypusteniu a súperovi dovolili znížiť na trojgólový rozdiel. Druhý polčas sa opakoval scenár z úvodu duelu, Šaľania boli lepší, viedli o šesť gólov. Začali sa však zbavovať lôpt, absentovala herná disciplína. Keď sa k tomu pridali aj viaceré zbytočné vylúčenia na ich strane, súper sa dostal do zápasu a najmä vďaka katastrofálnemu záveru v podaní hádzanárov Dusla sa duel skončil napokon iba jednogólovým víťazstvom chemikov.
R Dvorský a Karlubík, pok. hody 3/2 - 7/4, vylúčení 5 - 6, 290 divákov.
HKM: Szabo, Repáň, Fabián - Melnyk 8, Bočkaj, Michniewicz 2, Masaryk 2, T. Mažár 1, Szapu 1, Krok 1, S. Mažár 2, Páleš, Buvala 6, Petráš 1.

Ján Kolesár, tréner: „Zápas sme síce vyhrali, ale s hrou sme neboli spokojní. Mrzí ma, že sme zápas dobre nezvládli z taktického hľadiska. Vytratila sa herná pohoda. Videl som však aj pozitíva, na týchto by sme chceli stavať.“

Ostatné výsledky: Topoľčany - Pezinok 45:25, P. Bystrica - Nové Zámky 34:24, Hlohovec - Prešov dohrajú 10. 2. 2016, ŠKP Ba mal voľno.

9. Pezinok    13    1    1    11    329:497    3

15. kolo - 18. 12. o 18.30 h Šaľa - ŠKP Ba.

WHIL

Predohrávka 15. kola: Michalovce - ŠKP Bratislava 43:14. Dohrávka 7. kola: Partizánske - Most 28:26.

SLOVENSKÝ POHÁR

Štvrťfinále: Sporta Hlohovec - Slovan Duslo Šaľa 31:30 (15:16). Šalianky od úvodu potvrdzovali úlohu favorita a po góloch Pócsikovej a Trochtovej viedli 2:0, neskôr odskočili až na 1:5. Medzitým sa zápas pre zranenie skončil pre Veselkovú. Sporta znížila na 3:5, no skúsené hostky využili vylúčenie Neštickej a utiekli na 3:8. Po štvrťhodine bol stav 5:11. Luščonová začala hrať osobku na Demajovú a domáce hráčky stiahli manko iba na tri góly - 10:13, keď zachytala Dávidková. Tréner Lukačín si následne zobral už druhý time-out. Zverenkyne trénera Dávidka siahali po vyrovnaní, Trochtová dávala na 14:16 a Kisová upravila na polčasových 15:16. V úvode druhého polčasu zo sedmičky vyrovnala Krajčovičová - 16:16. Zakrátko vystriedala Haládikovú v bráne hostí Ladicsová. Domáce hráčky trápili naďalej favorita a v 42. min. prvýkrát viedli, keď trhák zakončila Koníková 22:21. Pavlíková upravila v 45. min. na 24:22. V 50. min. prišlo k prvému vylúčeniu na strane Šale, keď zle striedala Demajová, za faul putovala na trestnú lavicu aj Trochtová. Presilovku domáce využili, Kisová upravovala v 52. min. na 27:24. Kašníková zvýšila už na 28:24, no následne putovala na trestnú lavicu Neštická a Šaľa znížila na 29:27. V dramatickom závere sa hráčky Šale dotiahli na rozdiel gólu - 30:29, no po vylúčení Trochtovej si už Sporta víťazstvo vziať nenechala. Hlohovčanky tak druhý rok po sebe postúpili do Final Four.
R Mandák a Rudinský, vylúčené: 2 - 3, pok. hody: 6/3 - 3/2, 250 divákov.
SPORTA: Dávidková, Csáková - Kisová 5, Gašparovičová, Neštická 1, Janková, Danišová, Pavlíková 5, Sedláčková, Kašníková 3, Koníková 5/1, Krajčovičová 4/2, Csadiová 3, Turzová, Luščonová 5. Tréner I. Dávidek.
DUSLO: Haládiková, Ladicsová, Kvasnicová - Trochtová 2, Rácková, Klučková 6/2, Špendlová, Konigová 4, Pócsiková 5, Tulipánová 6, Tisajová, Veselková, Bujnochová 5, Demajová 2.

Slávia Sereď - ŠKP Bratislava 16:35 (9:15). Do stavu 4:6 držali domáce dievčatá vyrovnanú partiu, potom si hostky vytvorili náskok, prejavila sa ich skúsenosti. Seredčanky zahadzovali vyložené šance, hrali nervózne. Domáce dievčatá zápas psychicky neuniesli, záverečný úsek prehrali 0:8. Úspechom však bola účasť vo štvrťfinále a možnosť zahrať si s takýmto súperom.
SLÁVIA: Lenčéšová, L. Trojáková - Horváthová, Lašáková 1, M. Trojáková 5, Nováková 3, K. Šúryová 5, Súkenníková, Hercegová, Šottníková 2, N. Šúryová.

Ostatné výsledky: Michalovce - Prešov 38:16 (22:7). Šurany - Partizánske 20:28 (8:18).

Finálový turnaj Slovenského pohára sa uskutoční v Šali v dňoch 19.-20. decembra. Semifinále: 19. 12. o 17.00 h Michalovce - ŠKP Bratislava, 18.45 Partizánske - Hlohovec. Finále: 20. 12. o 10.30 h.

I. LIGA ŽENY

Bánovce - Močenok 36:33 (17:17). Posledný jesenný duel začali lepšie Močenčanky, ktoré do 5. min. viedli o jeden gól. Tímy sa následne striedali vo vedení, ani jednému z nich sa však nepodarilo vypracovať si viac ako jednogólový náskok. Polčas sa tak skončil zaslúženou remízou 17:17. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Bánovčankám, ktoré išli do vedenia 21:19. Do 37. min. sa obe družstvá ťahali o gól. V rozhodujúcej fáze zápasu uškodili hráčkam Močenku vylúčenia, hrali dokonca 4 proti 6 a súperky im odskočili na rozdiel piatich gólov. Hostky zabrali a sedem minút do konca bol stav 34:32 pre Bánovce. Prišlo však vylúčenie na strane Junioru a z následnej sedmičky domáce zvýšili. V závere dali obe družstvá už iba po góle. Močenok doplatil na nekompaktnú obranu, problémy im robila najmä domáca pivotka Matušicová, autorka 7 gólov.
R Pastierik a Pokorný, pok. hody 9/7 - 7/7, vylúčené 4 - 4, 120 divákov.
JUNIOR: Bariová, V. Lenčéšová - Lieskovská 2, Dobišová 6/6, Obložinská 3, Krokavecová 5, L. Lenčéššová 3, V. Lencsésová 4/1, Dianová 2, Bocanová, Jablonická 1, N. Lencsésová 7, Czuczorová.

Ostatné výsledky: Stupava - Topoľčany 30:26, Šurany - Michalovce jun. 29:30, Inter - Zlatná 30:19, Trenčín - Nesvady 38:25, Košice - Hlohovec 26:32.

I. LIGA ST. DORKY

Trenčín - Šaľa 32:25 (16:14), Bi. Lanczová 7, Špendlová 5, Tisajová 4, Kurňavová 3. Stretnutie UDHK Nitra - Močenok dohrajú 20. 12. Stupava - Partizánske 44:25, Prešov - Michalovce 23:35, Bytča - ŠKP Ba 24:24, Bern. Košice - Dráb. Košice 34:16. Dohrávka: Šaľa - ŠKP Bratislava 30:29 (16:12), Bi. Lanczová 9, Špendlová 8, Tisajová 6, Perczeová 3.

I. LIGA ML. DORKY

Trenčín - Šaľa 23:24 (11:10), Ba. Lanczová 8, Škoricová 5, Vaneková 5. Stretnutie UDHK Nitra - Močenok dohrajú 20. 12. Stupava - Partizánske 28:9, Prešov - Michalovce 22:29, Bytča - ŠKP Bratislava 20:30, Bern. Košice - Dráb. Košice 16:26. Dohrávka: Šaľa - ŠKP Ba 30:28 (16:15), Ba. Lanczová 11, Kollerová 7, Škoricová 6, Bergendiová 5.

MK STARŠIE ŽIAČKY

Dohrávka: Zlatná n/O - ŠG DAC DS 22:17 (12:9), Tóthová 7, Olláriová 6, Pintová 5 - Pénzes 5, Davidovská 3, Ollé 3.

MK MLADŠIE ŽIAČKY

Dohrávka: Zlatná n/O. - ŠG DAC DS 9:28 (2:16), Túrócziová 5, Bajcsi 2 - Győriová 8, Hornyák 7, Pénzes 4. Zápas Šaľa A - Šaľa B bude v stredu.

MK PRÍPRAVKA

Modrá skupina - dohrávky: Šaľa A - Nitra 20:7 (9:3), Kormúthová 5, Bilavská 4 - Šóšová 5, Valentínová 2. Sereď - Nitra 11:8 (8:4).

7. Močenok    12    0    1    11    58:228    1
Do finálovej skupiny postupujú Šaľa A, DAC Dun. Streda, Šaľa B, baráž budú hrať Šurany.