Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Favorit mal v Nitre namále

Majstrovský Slov-Matic si z mestskej haly odniesol iba vydreté tesné víťazstvo.

V belasých dresoch hráči Nitry Dudáš a Bombicz.V belasých dresoch hráči Nitry Dudáš a Bombicz. (Zdroj: Ladislav Odráška)

MFsK Nitra - Slov-Matic Bratislava 5:6 (0:2). Po krátkej prestávke privítali futsalisti Nitry úradujúceho šampióna Slov-Matic. Po sto sekundách prestrelil Kozár Repu pomedzi nohy. Otrasení domáci sa snažili odpovedať, ale o tri minúty na trikrát dával druhý gól hostí Bahna. Suchanovci bojovali, delovka Dudáša lízala žrď. Po druhom góle sa hra vyrovnala, náznaky príležitostí mali aj hráči MFsK, viac bol však v permanencii Repa. Hralo sa tvrdo s množstvom faulov na oboch stranách. Druhé dejstvo začali Nitrania katastrofálne, Slov-Matic nastrelil žrď a o chvíľu zvyšoval vedenie Kozár. Hráči spod Zobora sa predsa len dočkali v 23. min, po osi Bratský - Peciar dával Dudáš aj s pomocou konštrukcie. O dve minúty však skóroval Višváder do prázdnej brány. Futsalisti Nitry bojovali, hrali obetavo, chýbala im však myšlienka v ofenzívnej fáze. Šance sa striedali na oboch stranách, Repa v domácej bráne bol výborný a viackrát s ním hrali aj žrde. Na 2:4 znižoval so šťastím Fuska a po brejkovej situácii dával na rozdiel gólu Bombicz. Skúsení hostia odpovedali Haľkom. Veci sa diali v závere, pri power-play domácich si dali Bratislavčania vlastenca. V poslednej minúte ale opäť Haľko prekonal Peciara, ktorý naskočil miesto Repu. Tridsať sekúnd pred koncom po prihrávke Pevalu znížil Bombicz, na viac však čas nezostal.

Góly: 23. Dudáš, 29. Fuska, 33. a 40. Bombicz, 38. vlastný (Bahna) - 2. a 21. Kozár, 6. Bahna, 25. Višváder, 36. a 39. Haľko.
MFsK: Repa - Peciar, Dudáš, Pevala, Glofák, Bombicz, Bratský, Snop, A. Procháczka, Fuska.

Anton Suchan, tréner: „Zápasy so Slov-maticom boli také, ako keď porovnáme Trabant s Mercedesom. Túžili sme, aby to tak nebolo. Chceli sme, aby celý priebeh zodpovedal tomu, kam sme sa v tejto sezóne dostali. Myslím, že sme nikoho nesklamali a všetkých ľudí v Nitre sme presvedčili, že na úrovni, v akej robíme futsal, sme sa dokázali vyrovnať profesionálnym hráčom. Teší ma, že sme do poslednej sekundy hrali o body. Za stavu 4:5 sme mali vyloženú šancu. Niekedy to bolo trochu na hrane únosnosti. Ak sa chceme vyrovnať Slov-Maticu, musíme niekde vykompenzovať ich kvalitu. Nikto nechce, aby sa zranil, to z našej strany nebolo cielené. Teším sa, plná hala, dobrý výsledok, škoda toho.“

Ostatné výsledky: Žilina - N. Zámky 12:2, Gurmáni - Prešov 1:7, FTVŠ UK - Levice 3:3, Podolie - Pinerola 3:7.

1. Slov-Matic    10    8    2    0    66:17    26
2. Pinerola    11    7    4    0    48:22    25
3. MFsK Nitra    11    7    1    3    67:50    22
4. Žilina    11    7    0    4    57:45    21
5. Prešov    11    6    1    4    61:48    19
6. FTVŠ UK    11    4    1    6    39:54    13
7. Levice    11    3    3    5    37:49    12
8. Nové Zámky    11    3    0    8    33:70    9