Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Súboj tabuľkových susedov pre Karlovku

Bratislavčania oplatili vysokoškolákom nedávnu prehru.

Domáci Jakub Novysedlák preniká cez Branislava Brliťa.Domáci Jakub Novysedlák preniká cez Branislava Brliťa. (Zdroj: Ladislav Odráška)

MBK SPU Nitra - VŠEMvs Karlovka Bratislava 62:82 (17:14, 22:22, 15:21, 8:25).  Dôležitý nedeľňajší súboj začali Nitrania sľubne. Solídne bránili a v 10. min. viedli po šestkách Stojanova 17:11. Aj celú druhú štvrtinu si udržiavali párbodový odstup a do šatní šli tímy za stavu 39:36, keď posledné slovo mali trojkári Novysedlák, resp. Abrhám. Ešte v 24. min. po koši Štefeka viedla Nitra 46:38, ale potom to šlo s hrou vysokoškolákov dolu vodou. Po trojke Bečarika hostia viedli už 57:50. Štvrtá štvrtina Nitranom vôbec nevyšla, v útoku sa im absolútne nedarilo a hostia tak zaknihovali hladké víťazstvo. Karlovka vrátila Nitranom aj s úrokmi nedávnu domácu prehru rozdielom 18 bodov.

R Tomašovič, Vladic a Brandstötter, TH: 23/14 - 14/11, fauly: 19 - 28, trojky: 6 - 9, 5 OCH: Šimončík, 350 divákov.

SPU: Štefek 16, Pejovič 12, Novysedlák 8, Simič 7, Stojanov 7 (Šimončík 8, Ábel 3, Petrovský 1, Samek, Bukovič, Pánis).

KARLOVKA: Hoferica 11, Kožár 10, Abrhám 8, Brliť 6, Podhorský (Hašan 22, R. Bečarik 11, Lehman 6, Židzik 4, Žilík 2, Galád 2, Krajčír).

Hlasy trénerov

Peter Seman, tréner Nitry: „Ťažko hodnotiť takýto zápas, v ktorom sme chceli potvrdiť naše víťazstvo z Karlovky. V prvom polčase sme ešte ako-tak predvádzali basketbal. Po zmene strán Karlovka trochu pritvrdila v obrane a zas sa ukázalo to staré - spravili na nás „bu-bu-bu“ a rozpadla sa nám celá koncepcia. Hostia vedeli vyvinúť agresivitu v obrane, my nie. Zbytočné je to, keď tlačíte na hráčov a individualisticky zlyhávame na oboch stranách. Zobral som tri time-outy, hráči však stále nevedeli vyvinúť ten tlak. Skúšali sme zónu v útoku. Keď sme si už konečne spravili dobrú pozíciu, tak sme buď nezakončili, alebo spravili technické chyby. Nemáme podkošových hráčov. Dnes sme chceli hrať pod košom, ale bolo to o tom, že títo chlapci sú všetko mladí hráči, ktorí sú zanedbaní z juniorských liet. Vidieť, že silová stránka je mizivá. Pracujeme na tom, ale to sú dve, tri, štyri sezóny v kuse tvrdej práce. Basketbalová inteligencia našich hráčov nie je na takej úrovni, aby nepodliehali panike. Na týchto hráčov je ešte veľmi veľa roboty. Dopadlo to tak, ako to dopadlo. Uvidíme, čo bude ďalej.“

Milan Černícký, tréner Karlovky: „Dá sa povedať, že to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme sa veľmi slabo bránili, problémy nám robil Simič. Po prestávke sme trochu zmenili taktiku, išli tam vyšší hráči, a to si myslím, že nám pomohlo. V závere sme už hrali uvoľnene, niečo nám spadlo vonku. Myslím si, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo. V prvom polčas sme boli nervózni, neviem z čoho. Každý hľadal chybu u druhých, len nie u seba. Cez prestávku hráči pochopili, že je to v každom jednom, zomkli sa a v druhom polčase to prinieslo výsledok.“

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  8. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  9. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  10. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Na námestí je už betlehem, stánky tam budú len dva. Hygiena dostala podnet

Stany na konzumáciu jedla radnica nepostaví, nedostala povolenie.

Od dnešného dňa je pod stromčekom betlehem.

Námestie v Nitre zmenia najskôr pred budúcim letom, bude aj potok

Projektová dokumentácia je už hotová. Súťaž na zhotoviteľa chcú vypísať v novom roku.

Štefan Lančarič z radnice pred fontánou, na ktorú bude napojený potôčik.