Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Futsalisti otočili zápas v posledných minútach

Najbližší domáci zápas nezohrajú Nitrania v piatok, ale až na budúcu stredu.

Dokonalý obrat v podaní Nitranov pečatil v poslednej minúte dvoma gólmi do prázdnej brány Adam Bratský.Dokonalý obrat v podaní Nitranov pečatil v poslednej minúte dvoma gólmi do prázdnej brány Adam Bratský.(Zdroj: Ladislav Odráška)

Dragons Podolie - MFsK Nitra 6:9 (4:3). Hralo sa v Novom Meste nad Váhom, Nitrania nastúpili bez opory v bráne Repu. Domáci začali aktívne, vysoko vysunuli obranu. Snažili sa prerušovať rozohrávku hostí, čo sa im darilo. Jednoduchá hra domácich bola korunovaná otváracím gólom Jurča. Po rohu Peciar prízemnou strelou vyrovnal. Celý polčas sa niesol v podobnom duchu, hostia sa snažili smerom dopredu niečo vymyslieť, laxne bránili a Podolie ich z brejkov trestalo. Po jedom z nich dával na 2:1 Malíček. Vyrovnával Pevala blafákom. Po brejkoch ušli domáci na rozdiel dvoch gólov, v závere korigoval z desaťmetrového kopu Bombicz. Okamžite po príchode zo šatní sa Dudáš otočil na pivote a vyrovnal. Pokračoval scenár z prvého polčasu. Piaty gól domácich dával Hikel, ale odpovedal Peciar. Domáci bojovali a opäť Hikel strhával vedenie na stranu drakov - 5:4. Ihneď po rozohrávke však strelou z väčšej diaľky vyrovnával do vinkla Bombicz. Minútu pred koncom prekvapil Peciar z priameho kopu domáceho gólmana a Nitrania prvýkrát v dueli viedli. Tri body pre hráčov MFsK pečatil v závere dvoma presnými zásahmi do prázdnej domácej brány Bratský.

Góly: 2. Jurčo, 5. a 9. Malíček, 13. J. Prekop, 25. a 32. Hikel - 4., 26. a 39. Peciar, 9. Pevala, 15. a 32. Bombicz, 40. a 40. Bratský.
MFsK: Blaškovič - Peciar, Glofák, Pevala, Bratský, Snop, Dudáš, A. Procháczka, Bombicz, Maršala.

Anton Suchan, tréner: „Po zápase som sa cítil vyčerpanejší ako hráči. Predviedli sme defenzívnu sabotáž. Najväčší problém bol, že sme sa nevyrovnali so závislosťou na útočení. Nastrelili sme päť žrdí, s útočnou fázou som spokojný. Zlá hra smerom dozadu by nás mohla proti inému súperovi mrzieť. Cením si výhru, domáci urputne bojovali. Takéto víťazstvá sú dôležité, lebo sú tímové. Niektoré výkony boli nadpriemerné, niektoré nie, našťastie sa to vykompenzovalo.“

Ostatné výsledky: N. Zámky - Levice 5:3, Slov-Matic - FTVŠ UK 5:1, Pinerola - Prešov 7:3, Gurmáni - Žilina 1:3.

10. Gurmáni    15    1    2    12    33:91    5

17. kolo - 24. 2. o 19.30 h Nitra - Žilina.

Do programu Mením Moje Mesto prišli takmer tri desiatky projektov

Do grantového programu prihlásili žiadatelia 29 projektov v hodnote viac ako 100-tisíc eur.

Nitriansky hrad

Kraj investuje do ciest sedem miliónov eur

Rekonštrukciou by mali prejsť aj dva mosty.

Krutá pravda o ViOne

Sereďou obarené Zlaté Moravce v lige nevyhrali štyri mesiace.

Pred najnižšou návštevou v Zlatých Moravciach (982 divákov) bola Sereď neraz o krok vpred, ako Filip Duranski (pri lopte) pred Markom Kelemenom (45).

Sen sa stáva skutočnosťou

Vojto Barborík opäť dokázal, že patrí medzi najlepších zápasníkov u nás. Po výhre nad nepríjemným Brazílčanom sme sa porozprávali o jeho skvelo nakopnutej kariére.

Vojto Barborík má skvelú bilanciu 12  výhier a len 1 porážka.