Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Iodica Cup vyšiel tradične na jednotku

Predchádzajúci víkend patril v mestskej športovej hale v Šali vyznávačkám ženského futbalu.

Hlavný organizátor Roland Szöcs s najlepšou strelkyňou Martinou Šurnovskou (Bardejov), bývalou hráčkou Šale.Hlavný organizátor Roland Szöcs s najlepšou strelkyňou Martinou Šurnovskou (Bardejov), bývalou hráčkou Šale. (Zdroj: ra)

Dvanásť kolektívov z Maďarska a Slovenska si zmeralo sily v rámci ďalšieho ročníka populárneho medzinárodného podujatia v ženskom halovom futbale - Iodica Cup. Vzhľadom na to, že podujatie sa končilo v nedeľu večer, v minulom čísle sme priniesli iba základné spravodajstvo a dnes sa k turnaju vraciame na väčšom priestore.

Ôsmy ročník tohto významného podujatia má už v medzinárodnom kalendári pevné miesto. „Znížením počtu účastníkov na dvanásť (v minulosti štartovalo 16 účastníkov) sme chceli kvalitatívnu úroveň podujatia ešte zvýšiť. Dobrým ťahom bolo aj rozdelenie účastníkov do troch skupín a zmena hracieho času na 2x14 minút,“ hovorí šéf podujatia Roland Szöcs.

Skryť Vypnúť reklamu

Na ôsmom ročníku štartovali aj dvaja doterajší víťazi medzinárodného turnaja:FC Astra Hungary vyhrala trikrát, Union Nové Zámky dva razy. Okrem nich bol do čela jednej zo skupín nasadený po jeseni tretí celok prvej slovenskej futbalovej ligy, Partizán Bardejov. Dalo sa očakávať, že práve tieto tri celky budú hrať prím, čo sa aj potvrdilo. 

Šaľa a Trenčianske Teplice prekvapili

Zápasy v prvých dvoch skupinách prebiehali podľa predpokladu odborníkov, Bardejov a Astra Hungary si v nich podľa predpokladu vybojovali bez straty bodu suverénne prvenstvo. Najvyrovnanejšia bola skupina C, v ktorej padlo aj najviac gólov (82). Najvyrovnanejším duelom v skupinách bol súboj vedúceho družstva najvyššej súťaže, Nových Zámkov, so šalianskym Duslom, v ktorom domáca Šaľa poriadne vyľakala vysokého favorita, pretože mu bola v priebehu celého duelu rovnocenným súperom a o šťastnom víťazstve Unionu v pomere 4:3 rozhodla až v poslednej sekunde najlepšia strelkyňa favorita a členka zvoleného all stars tímu Dominika Kolenčíková. Tento výsledok Novozámčankám zaručil dôležité prvenstvo v skupine.

Skryť Vypnúť reklamu

V osemfinálových súbojoch sa stretli družstvá z dolných polovíc skupín, postúpili papieroví favoriti, iba žilinské futbalistky sa v súboji s maďarským druholigovým SC Kelen natrápili, keď po remíze 3:3 rozhodol penaltový rozstrel. V štvrťfinále Astra a Bardejov suverénne porazili svojich súperov, ale v ďalších dvoch zápasoch si prišli diváci na svoje. Trenčianske Teplice mali na lopatkách Nové Zámky, keď viedli po polčase už 2:0, ale Union nakoniec doviedol duel do remízy 4:4 a po pokutových kopoch nakoniec vyhral v pomere 3:2. V ďalšom zápase favorizovanej Myjavy s druholigovou Šaľou začal favorit excelentne, keď už v polčase viedol 4:0. Zverenkyne Trénera Pavla Rasku však zabojovali, siahli až na dno svojich síl a dokázali vyrovnať na 4:4! Šťastie ich však opustilo opäť, keď necelé dve minúty pred záverečnou sirénou Koplíková presnou strelou zavrela pred Šaliankami semifinálové dvere. 

Skryť Vypnúť reklamu

Favoriti už nezakopli

V bojoch o finále najskôr Astra rozdielom triedy (6:1) vyplatila kopaničiarky a v druhom Nové Zámky opäť lepším druhým polčasom porazili 5:3 mladý bardejovský celok a tešili sa na finále. V ňom im však ruže nekvitli, keď maďarský zástupca už v prvom polčase získal štvorgólový náskok (2:6) a po obrátke to už bola z jeho strany exhibícia a jasné víťazstvo 11:3.

V boji o tretie miesto sa však vytiahla Myjava, ktorá odplatila Bardejovu prehru 10:4 zo skupiny a oprávnene sa nakoniec tešili z výhry 5:4 a zisku bronzu.

V ďalších dueloch o umiestnenie sa prekvapenia nezrodili, aj keď Bodíky o svojom 9. mieste v dueli s Trnavou rozhodli po remíze 5:5 zo značky pokutového kopu. Podobne dopadli po remíze 2:2 so Žilinou aj Selce, keď vyhrali rozstrel 3:2 a obsadili 7. miesto. Šalianky v súboji s Trenčianskymi Teplicami o 5. miesto ešte v prvom polčase vzdorovali (1:3), ale po prehre 2:7 obsadili konečné šieste miesto, keď za sebou zanechali v konečnom poradí viacerých ligistov.

Vďaka generálnemu partnerovi turnaja, Solca, s.r.o. - Iodica group, a spoluorganizátorom, ktorými boli obec Diakovce a mesto Šaľa, mali v priebehu dvoch víkendových dní milovníci ženského futbalu možnosť vidieť kvalitné podujatie, ktoré uspokojilo nielen organizátorov, ale aj samotných návštevníkov, čo po turnaji jednoznačne potvrdili zástupcovia všetkých účastníkov ôsmeho ročníka.

Ako zhodnotili turnaj účastníci?

János Dombó, tréner Astra Hungary: „Nemalo nás tu čo sklamať, pretože medzinárodný turnaj bol perfektne zorganizovaný, navyše sme ho vyhrali. Sme radi, že sme získali prvenstvo na prestížnom turnaji. Veľmi sa nám páčil nový systém, hlavne dlhší hrací čas. U nás v Maďarsku je to bežne zaužívané a preto sme túto iniciatívu organizátora prijali s radosťou. Škoda, že chýbal náš odveký rival FTC (pozn.: už dávnejšie mal dohodnuté turné v Prahe so Spartou a Slaviou Praha). Roland Szöcs na konci chválil a ďakoval všetkým, len seba nespomenul. Tak ja sa mu chcem touto cestou v mene našej výpravy pekne poďakovať za bezchybne zorganizovaný turnaj od A až po Z. Ešte raz vďaka a uvidíme sa na Iodica Cupe 2017.“

Iva Neveďalová, trénerka Myjavy: „Keď sme v minulom ročníku postúpili do prvej futbalovej ligy, tak dievčatá sa ma pýtali, či pôjdeme na Iodica Cup. Odpoveď bola jednoznačná, že áno. V záverečných bojoch sme stavili na bojové srdiečko a z výborne organizovaného turnaja si odvážame cenný bronz. Sme radi, že sme tu mohli byť a tešíme sa už na deviaty ročník.“

Jozef Mihok, vedúci družstva Bardejova: „Keď sa ma Roland pýtal na nejaké negatíva v priebehu turnaja, nevedel som a ani som ich nemohol nájsť. Fakt len samé pozitíva, pretože turnaj prebiehal perfektne. Roland ako šéf myslel na všetko, o čom najlepšie hovorí aj prípad našej oslávenkyne. Michaela Mazúrová oslávila v druhý deň turnaja krásnu 18-tku, ušla sa jej nielen pekná gratulácia cez mikrofón, ale aj kvety s darčekom. Kvalitný turnaj, ktorý môžu všetci závidieť. Organizátor si zaslúži obrovskú pochvalu. Napriek tomu, že nám pódium ušlo dosť nešťastne, keď sme dlho viedli v boji o 3. miesto, ale futbal je už taký. Sme však radi, že sme tu mohli byť. Na turnaji máme vzostupnú výkonnosť a o rok tu chceme byť opäť. Chceme vybojovať ešte lepšie umiestnenie ako doposiaľ, čo by malo znamenať posun do najlepšej trojky.“ 

Rudolf Mrázik, manažér MŠK Trenčianske Teplice: „Škoda, že takýchto nadšencov ako Roland Szöcs s partiou nie je na Slovensku viac. Zorganizovať takýto turnaj chce strašne veľa skúseností, času, peňazí aj chuti. Sám organizujem futbalový turnaj, ale nie takýchto rozmerov, a tak si viem veľmi dobre predstaviť, čo to stojí námahy. Moje dievčatá sa na turnaji bavili, či to bolo v priamej konfrontácii v zápasoch alebo na tribúnach, kým sa čakalo na ďalší zápas. Herne som bol spokojný, v Šali sme sa dobre cítili a to je fajn. O rok prídeme veľmi radi, dovidenia na Iodica Cupe 2017.“

Roland Szöcs, project manager Iodica Cupu: „Hneď po skončení turnaja prišiel každý z tímov a poďakoval, že mohol byť súčasťou tohto turnaja. Teší ma, že mesto Šaľa na čele s primátorom Jozefom Belickým sa rozhodlo podporovať tento turnaj, ktorý aj osobne pochválil ako kvalitne zorganizovaný. Chcem sa mu aj touto cestou poďakovať za podporu. V pondelok, keď sme s chalanmi z gymnázia dávali športovú halu do poriadku, som dostal neraz otázku: „O rok zase?“ Povedal som, že sa na to ešte vyspím. V utorok ráno, už tak trochu oddýchnutý, som si povedal: V roku 2017 urobíme 9. ročník medzinárodného Iodica Cup opäť. Osobne ma teší, že aj vďaka Pannon Guard Security International group bolo všetko o.k. Poďakovanie patrí tiež študentkám šalianskeho Gymnázia a riaditeľke office Bianke Mányovej. Aj vďaka ich pomoci a aktivitám išlo všetko ako po masle. Z tohto miesta nemôžem zabudnúť na môjho verného kolegu v turnaji Jožka Sidora, bez ktorého si turnaj ani neviem predstaviť. Turnaj ukázal, že máme kvalitné družstvá, ktoré futbal hrať vedia, a preto si prišli aj diváci na svoje. Kto bol, určite neoľutoval, že prišiel. Takže, všetkým odkazujem a zároveň ich pozývam - dovidenia v roku 2017 na ženskom Iodica Cupe!“ 

Čriepky z 8. ročníka

* Na 8. ročníku medzinárodného turnaja videli diváci v 34 zápasoch rekordný počet 344 gólov (v sobotu v základných skupinách padlo 212 gólov, v nedeľu bojoch o umiestnenie ďalších 132). 
* Prvý gól na turnaji strelila v zápase Myjava - Trnava (10:1) hráčka víťazného kolektívu, 18-ročná Michaela Mazúrová, ale najrýchlejší gól turnaja zaznamenala hráčka šalianskeho Dusla, 19-ročná Dóra Horváthová už v 10. sekunde duelu Šaľa - Bodíky (12:3). Z posledného gólového zásahu na turnaji sa tešila 20-ročná hráčka víťazného družstva Astra Hungary Bianka Király vo finále s Novými Zámkami (11:3) v poslednej minúte duelu.
* Strelkyne sa nadmieru činili, keď dosiahli priemer 10,1 gólu na zápas (!), čím vysoko prekonali priemer z minulých dvoch ročníkov (5,12, resp. 4,37).
* Individuálne ceny v tomto ročníku získali - najlepšia hráčka Anett Nagy (Astra Hungary), najlepšia strelkyňa Martina Šurnovská, bývalá hráčka Šale a slovenská reprezentantka v službách Partizána Bardejov, najlepšou brankárkou bola jej oddielová kolegyňa Patrícia Chládeková. 
* Najviac gólov na turnaji nastrieľali: FC Astra Hungary 54 gólov, Bardejov 44, Nové Zámky 43, Tr. Teplice 34, Šaľa 29 gólov. Najmenej často sa zo streleného gólu tešili futbalistky Trnavy (12) a Topoľčian (13).
* Najlepšou defenzívou sa mohol pochváliť víťaz turnaja FC Astra Hungary, ktorý inkasoval iba 10 gólov, Trenčianske Teplice dostali 18, Partizán Bardejov 19 a šalianske Duslo inkasovalo 21 gólov. Najviac dier v obrane mal: Sokol Bodíky inkasoval 51 gólov, Topoľčany 43, Kelen 38. 
* All stars turnaja tvorili: Patrícia Chládeková - Martina Šurnovská (obe Partizán Bardejov), Iva Neveďalová (Spartak Myjava), Anett Nagy (Astra Hungary) a Dominika Kolenčíková (Union Nové Zámky). Najlepšiu zostavu volili tréneri a realizačné kolektívy. Z minulého ročníka v ňom boli M. Šurnovská a A. Nagy.
* Misskou turnaja sa stala 21-ročná hráčka Astra Hungary Regina Kókany, ktorá sa tešila aj z jedného streleného gólu, prvou vicemiss je 20-ročná hráčka Vix Žilina Nikola Pagáčová, druhou vicemiss 18-ročná hráčka MŠK Trenčianske Teplice Tereza Kulová.
Najviac gólov (19) padlo v zápase Nové Zámky - Bodíky 17:2, o jeden menej v dueli Kelen - Bodíky 8:10. Najmenej - 3 góly - padlo v osemfinálovom zápase Tr. Teplice - Trnava (3:0).
* Hralo sa ofenzívne až do posledných sekúnd, keď iba tri zápasy sa skončili deľbou bodov (Selce - Trnava 5:5, Bodíky - Trnava 5:5, Žilina - Selce 2:2).
* Aj keď sa nepatrí zverejňovať vek nežného pohlavia, športovkyne patria medzi výnimky. Najmladšou hráčkou turnaja bola talentovaná žiačka šalianskeho Dusla Roxana Kollárová (r. 2004), po nej Viktória Déneš (Bodíky, 2001) a Terézia Urbanová (Topoľčany, 2000). Najzrelšou, ale podľa ankety aj najlepšou hráčkou je Anett Nagy (Astra Hungary, 1979), o štyri roky menej má Katarína Jurgová (Tr. Teplice, 1983) a o rok menej má ďalšia hráčka z víťazného kolektívu Astry Timea Gál. 
* Organizátori medzinárodného turnaja po prvýkrát udelili aj Ceny fair play. Jednu si odnieslo sympatické družstvo z kopaníc Spartak Myjava, druhú mesto Šaľa za veľkú pomoc, morálnu podporu a pochopenie pri organizovaní tohto významného medzinárodného podujatia v ženskom halovom futbale.

Výsledky

Skupina A: Bardejov - Trnava 10:1, Selce 8:3, Myjava 10:4. Myjava - Selce 7:2, Trnava 5:2. Selce - Trnava 5:5. Poradie: 1. Bardejov 9 b (28:8), 2. Myjava 6 b (16:14), 3. Selce 1 b (10:20), 4. Trnava 1 b (7:20).
Skupina B: Astra Hungary - Žilina 8:1, Tr. Teplice 6:3, Topoľčany 16:0. Tr. Teplice - Topoľčany 11:3, Žilina 6:2. Žilina - Topoľčany 9:3. Poradie: 1. Astra 9 b (30:4), 2. Tr. Teplice 6 b (20:11), 3. Žilina 3 b (12:17), 4. Topoľčany 0 b (6:36).
Skupina C: Nové Zámky - Bodíky 17:2, Šaľa 4:3, Kelen 10:3. Šaľa - Kelen 8:2, Šaľa - Bodíky 12:3. Bodíky - Kelen 10:8. Poradie: 1. Nové Zámky 9 b (31:8), 2. Šaľa 6 b (23:9), 3. Bodíky 3 b (15:37), 4. SC Kelen 0 b (13:28).
Osemfinále: Tr. Teplice - Trnava 3:0, Myjava - Topoľčany 4:1, Selce - Bodíky 9:2, Žilina - Kelen 4:3.
Štvrťfinále: Bardejov - Žilina 9:1, N. Zámky - Tr. Teplice 5:4, Šaľa - Myjava 4:5, Astra Hungary - Selce 7:2.
O 11. miesto: Topoľčany - Kelen 6:3.
O 9. miesto: Bodíky - Trnava 5:5, na p.k. 2:1.
O 7. m.: Žilina - Selce 2:2, na p.k. 2:3.
O 5. miesto: Šaľa - Tr. Teplice 2:7.
Semifinále: Bardejov - N. Zámky 3:5, Myjava - Astra Hungary 1:6.
O 3. miesto: Bardejov - Myjava 4:5.
Finále: Astra Hungary - Nové Zámky 11:3 (6:2).

Ako nastúpili

ASTRA HUNGARY: K. Kovács. - A. Nagy 17 gólov, D. Dikanová 6, B. Király 6, A. Kakusi 3, B. Szabó 6, A. Gyöngyös 2, T. Gál 7, E. Bacazs 2, M. Dura 1, G. Staar 3, R. Kókany 1. Tréner János Dombó.
NOVÉ ZÁMKY: A. Péva - N. Laurincová, S. Deszátová, T. Miháliková, D. Slováková, A. Horváthová, D. Kolenčíková, H. Korytárová, M. Dufková, M. Dimitrijevič, K. Psotková, V. Mészárosová, S. Bačová. Tréner Štefan Labay, vedúci družstva Peter Bábin.
ŠAĽA: K. Sprušanská, V. Csintalan, B. Szabová, Z. Javorová 3 góly, M. Markusová 2, J. Ráciková, D. Horváthová 4, K. Andrušková 6, M. Kubátová 3, M. Šemrincová, L. Palicová 2, Ž. Horváthová 1, E. Feketeová, L. Gálová 3, E. Chudá 3, R. Holá 1, M. Lauková, D. Mrvová 1, R. Kollárová. Tréner Pavol Raska, vedúca družstva Boglárka Kurucz Raska. 
TOPOĽČANY: S. Jakubičová - N. Jánošková, T. Urbanová, A.Ňaňová, K. Masaryková, K. Petríková, V. Komová, V. Španková, P. Hlebichová, J. Pistová. Tréner Michal Fridrich, vedúca družstva Mária Chrenková. 
KELEN: Zs. Pityó - A. Gyenes, K. Orosz, E. Koiss, N. Tárpataki, V. Nagy, T. Bak, A. Fejér, N. Sárosi, E. Görö, J. Kádár, V. Szöllösi. Tréner Zsolt Könczey, vedúci družstva József Pánya.
BODÍKY: E. Kozma - M. Pospišová, A. Benesová, V. Teknöšová, M. Kakics, A. Bogdýn, Zs. Benedek, B. Rigó, V. Déneš. Tréner Ladislav Dömeny, vedúci družstva Zoltán Déneš.

Najčítanejšie na My Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Auto do firmy môžete mať už od 150 eur mesačne
 2. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 3. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 5. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Spánok – základ pevných vzťahov
 8. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 9. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 10. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 1. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 2. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 3. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 4. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 6. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 7. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 8. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 9. Projekt „Zdravé oči už v škôlke“ pomáha zachrániť zrak deťom
 10. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 20 176
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 869
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 003
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 549
 5. Bratislavu bude sprevádzať luxus 5 033
 6. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 179
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 935
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 675
 9. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 3 634
 10. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 431

Blogy SME

 1. Inštitút strategických politík: Mexiko a USA pracujú na novej dohode zameranej na boj proti kartelom
 2. Ján Urda: "Dolnokysucký Vlkolínec"
 3. Pavel Dvořák: Instantná polievka ako SYMBOL LUXUSU?
 4. Anton Sládek: Bratislava - Heydukova ulica
 5. Michael Achberger: Takto môžete zdravo maškrtiť večer pri televízore
 6. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 7. Štefan Vidlár: 1989 - 2021
 8. Irena Šimuneková: Morské oko
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 20 205
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 071
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 090
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 064
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 512
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 103
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 596
 8. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 399
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Žiadalo by sa napísať: Už hrajte len takto! Nitra konečne nehrozila iba 30 či 40 minút, ale od začiatku až do konca.

Potlesk 120 divákov a tri rapkáče pre štyri gule do sita starého známeho Maťašovského.


14m
Žiadalo by sa napísať: Už hrajte len takto! Nitra konečne nehrozila iba 30 či 40 minút, ale od začiatku až do konca.

Potlesk 120 divákov a tri rapkáče pre štyri gule do sita starého známeho Maťašovského.


14m

Pozrieme sa ako sa darilo Slovákovi v UFC a zameriame sa aj na domácu hokejovú súťaž.


2 h
Futbalisti Pustých Sadov si pripísali ďalšie víťazstvo.

Prinášame vám sumár MO Galanta a 7. ligy Šaľa-Galanta.


Samuel Mečiar a 1 ďalší 13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Časť pacientov evakuovali.


a 1 ďalší 21 h

Zhrnuli sme pre vás všetkých 37 kysuckých samospráv. Ako je na tom tá vaša?


21 h

Jedného z obžalovaných zastupoval právnik, ktorý bol vyškrtnutý zo zoznamu advokátov. Dnes je stíhaný aj on.


15. okt

Blogy SME

 1. Inštitút strategických politík: Mexiko a USA pracujú na novej dohode zameranej na boj proti kartelom
 2. Ján Urda: "Dolnokysucký Vlkolínec"
 3. Pavel Dvořák: Instantná polievka ako SYMBOL LUXUSU?
 4. Anton Sládek: Bratislava - Heydukova ulica
 5. Michael Achberger: Takto môžete zdravo maškrtiť večer pri televízore
 6. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 7. Štefan Vidlár: 1989 - 2021
 8. Irena Šimuneková: Morské oko
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 20 205
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 071
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 090
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 064
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 512
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 103
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 596
 8. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 399
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu