Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Slavia bola v Šali na kolenách

Hádzanárky Dusla sa v sobotu vytiahli. Siahali na veľké prekvapenie, keď dokázali obrať o bod favorizovaný tím z Prahy.

Lívia Klučková potvrdila pozíciu najlepšej strelkyne WHIL.Lívia Klučková potvrdila pozíciu najlepšej strelkyne WHIL. (Zdroj: Milan Pospiš)

Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 25:25 (11:12)
Hosťujúce hráčky nestratili body od 13. kola, čo ich vynieslo pri skvelej tohoročnej forme až na druhé miesto v tabuľke. V dueli s Duslom boli veľkým favoritom, ale zverenkyne trénera Lukačina boli proti. Už úvodný gól súčasnej najlepšej strelkyne WHIL Klučkovej v 36. sekunde naznačil, že
omladený domáci kolektív kožu len tak ľahko nepredá. Chemičky mali za pozornou obranou výbornú brankárku Haládikovú, pri streleckej chuti bola Klučková, ktorej sekundovala aj Bujnochová a v 10. min. viedlo Duslo 5:1. Favorizovaná Slavia sa pomaly spamätávala zo zlého úvodu, pritvrdila v obrane, strelecky sa začalo dariť dvojici Stellnerová - Malá a skóre sa začalo vyrovnávať (8:8). Nevyužité príležitosti Pócsikovej z krídla trestala Slavia a v 25. minúte po presnom zásahu Keclíkovej išla po prvýkrát do vedenia a s jednogólovým náskokom vyhrala aj polčas.
Po obrátke však do útoku zavelila strelecky disponovaná Klučková, ktorá vyrovnala náskok hostiek. Slavia sa ešte dva razy dostala do vedenia o gól (13:14), ale strelecky sa prebudila aj Pócsiková, ktorej tri rýchle góly (spolu so zákrokmi brankárky Haládikovej) priniesli vedenia Dusla 17:15 v 40. minúte. Divákov dostala do varu nielen výborná úroveň zápasu, ale aj niektoré verdikty arbitrov (vylúčenie Byhýlovej a nepotrestané tvrdé zákroky hostiek na bránkovisku). Duslo viackrát viedlo až o tri góly (19:16, 21:18), ale skúsené zástupkyne metropoly Česka neustále znižovali vedenie domácich, ktoré nakoniec reprezentantkou Stellnerovou aj v 50. minúte dokázali vyrovnať (21:21). Chvíľkové zaváhanie domácich Slavia dokonale využila, ktorá sa dokonca po prienikoch Malej dostala do dvojgólového vedenia 21:23. Šalianky však nezložili zbrane a po góle Trochtovej (23:23) sa začínalo odznova. V nervóznom závere sa ešte raz dostala Slavia do vedenia po góle Keclíkovej (23:24), ale nadšene hrajúce Šalianky hnané vynikajúcim obecenstvom po góloch Klučkovej a Bahýlovej strhli vedenie na svoju stranu. Hostky, ktoré boli na pokraji prekvapujúcej prehry, však nakoniec Malou z rýchleho trháku predsa len vyrovnali pol minúty pred koncom na 25:25 a odniesli si bod z duelu, v ktorom väčšinou iba doťahovali vedenie nadšene hrajúcich domácich hráčok. Po zisku bodu sa Šalianky dotiahli bodovo na Partizánske a Lívia Klučková so 134 strelenými gólmi sa suverénne usadila na čele streleckej tabuľky WHIL.

Rozhodovali Oťapka - Sivák, pok. hody: 8/8 - 1/1, vylúčené: 2 - 4, 550 divákov.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Bujnochová 2, I. Bahýlová 1, Trochtová, Klučková 14/8, Königová , Pócsiková 4, Demajová, Rácková 2, Tulipánová, Rácková 1, Špendlová 1, Perczeová, Veselková.
Slavia: Malá 10, Stellnerová 5, Keclíková 4/1, atď.

Michal Lukačin, tréner: „Dnešná hádzaná musela úrovňou, priebehom a dramatickosťou uspokojiť aj toho najnáročnejšieho diváka. Musím dievčatá pochváliť za výborný výkon v priebehu celého duelu, čo ocenili aj diváci. Presvedčili sa, že pri bojovnom a zodpovednom výkone môžu zohrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími družstvami. Myslím si, že náš výkon s jedným z najväčších favoritov súťaže bol výbornou pozvánkou na náš piatkový domáci duel s Prešovom, v ktorom by sme chceli potvrdiť narastajúcu a zlepšenú formu.“

Ostatné výsledky: Poruba – Michalovce 25:25, Most – Partizánske 31:16, Písek – Zlín 22:31, Plzeň – Olomouc 16:24, Prešov – Veselí hrajú v nedeľu, ŠKP Ba mal voľno.

9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 586

Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

1 h

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 12 h
Tomáš Horák (s loptou) z Jarku na archívnej snímke z prípravného zápasu v Bábe.

Počas víkendu sa v okolí Nitry hrali priateľské zápasy. Prinášame aj výsledky turnaja v Čiernej Vode (okres Galanta).

V kaviarni, ktorá mala hľadať zamestnancov, o ničom nevedeli.