Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Dôležitý krok mužov Šale, aj ženy na víťaznej vlne

Šalianski hádzanári urobili dôležitý krok k postupu do záverečného play-off. Pozrite si sumár všetkých výsledkov.

Šaľania zvýšili odstup od Považskej Bystrice. V modrom drese domáci Buvala.Šaľania zvýšili odstup od Považskej Bystrice. V modrom drese domáci Buvala. (Zdroj: Milan Pospiš)

EXTRALIGA MUŽI

Nadstavba - 3. kolo: HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica 31:26 (16:13). Po dvoch víťazstvách nad Považanmi v základnej časti chceli zverenci trénera Kolesára naplno bodovať aj v nadstavbe, lenže MŠK začal s ofenzívou a po strelách Macháča a Kasagrandu viedol v úvode 0:2. Hostia boli v neustálom vedení napriek tomu, že v domácej bránke čaroval nestarnúci Fabián. Šaľa išla po prvýkrát do vedenia v 10. min. po prieniku S. Mažára a tento moment domácich poriadne „nakopol“. Dôležité góly pridali krídla Szapu s Petrášom, brankár Fabián bol postrachom strelcov MŠK nielen z hry, ale aj pri strelách zo značky 7-metrového hodu (nepremenili až štyri), a tak domáci neustále viedli o tri góly. Keď po gólových zásahoch F. Šulca (nebol celkom fit) a S. Mažára z trháku viedol HKM v 24. minúte už 15:10, zdalo sa byť rozhodnuté, ale nebolo. Hostia najlepším hráčom Vallom znížili na 15:11, pri vylúčení P. Kroka pridali ďalšie dva góly a mohli dať aj ďalší, ale M. Kozák zahodil sedmičku. Gólovú sériu hostí prerušil päť sekúnd pred odchodom do kabín Melnyk, keď strelil šestnásty gól HKM. V polčase zasypali diváci palubovku v hale v rámci charitatívnej akcie stovkami plyšových hračiek a následne pomohli hlasivkami a potleskom k zisku dôležitého víťazstva. Aj po obrátke dráma pokračovala, keď MŠK znížil Dybom, ale Melnyk kontroval premenenou sedmičkou. Domáci - napriek tomu, že si neustále udržiavali vďaka vynikajúcemu Fabiánovi a presným zásahom Buvalu a S. Mažára 3-4-gólový náskok (18:15, 22:18) - museli byť neustále v strehu, pretože hostia každú chybu trestali. K rozhodujúcemu zlomu prišlo po dvoch tretinách, keď Šaľa zaznamenala v rýchlom slede tri góly (Szapu 2, Bočkay), zvýšila svoje vedenie na 27:21, čo bolo aj na dobre hrajúci MŠK už veľa. Záverečná kozmetická úprava skóre za búrlivého potlesku nadmieru spokojných divákov bola odmenou pre hráčov a vedenie HKM. Sedembodový náskok pred priamym konkurentom v boji o postup do play-off teší.
R Oťapka, M. Sivák, pok. hody: 2/2 - 7/3, vylúčení: 6 - 5, 650 divákov.
HKM: Fabián, Repáň, Szabo - Melnyk 5/2, Bočkay 1, Michniewitz 1, Krokavec, Masaryk 1, T. Mažár 2, Szapu 6, P. Krok, S. Mažár 5, Páleš 2, F. Šulc ml. 1, Buvala 3, J. Petráš 4.
MŠK: Vallo 6/3, M. Kozák 5, Dyba 5, atď.
Jozef Klačko, prezident HKM: „Jeden z rozhodujúcich zápasov nadstavby mal vďaka obom hráčskym kolektívom, ale aj priaznivcom mužskej hádzanej vynikajúcu úroveň a musel sa páčiť. Musím všetkým tým, ktorý dnes hájili na palubovke farby nášho HKM, zo srdca poďakovať. Verím, že sme v priamom súboji s MŠK urobili jeden z najdôležitejších krokov na ceste za postupom do najlepšej slovenskej štvorice, čo je príjemným a cenným konštatovaním.“
Ostatné výsledky: Hlohovec - Prešov 29:32, Topoľčany - Nové Zámky 27:21, Modra - ŠKP Ba 23:22.
9. Pezinok    17    1    2    14    427:616    4
Ďalší program: 9. 3. o 18.00 h Prešov - Šaľa, 12. 3. o 18.00 h Šaľa - Topoľčany.

WHIL

21. kolo: Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 30:18 (16:8). V  8. kole prvej časti vyhralo Duslo v Prešove 18:29 a takmer navlas rovnaký výsledok sa zrodil aj v odvete. Hostky mali v nohách domácu predohrávku s Pískom (vyhral 28:18). Vzájomný duel mal byť aj súbojom dvoch najlepších strelkýň vo WHIL, Klučkovej a Šutranovej, ale tréner domácich dal od začiatku možnosť hrať v základe „omladine“ (Veselková, Bahýlová a Klučková ostali na lavičke), a tak k ich priamemu súboju prišlo až neskôr. Po presných zásahoch Tulipánovej a Königovej viedlo Duslo 2:0, hostky korigovali šikovnou Čirčovou. Po tom, čo sa do streleckej listiny zapísali Bujnochová s Harčarufkovou, bolo na ukazovateli skóre 3:2. To bol posledný prijateľný stav pre hostí v tomto dueli. Výborná defenzíva Dusla s ešte lepšou brankárkou Haládikovou, ktorá vychytala aj kanonierku hostí Šutranovú, boli dôvodom, že zverenkyne trénera Lukačina viedli v 13. minúte už 8:2. Po štvrťhodine hry prišlo k nezavinenému zraneniu Pócsikovej a na hraciu plochu sa dostala aj Klučková s Veselkovou. Po niekoľkých presných zásahoch Klučkovej a dobrých zákrokoch Haládikovej odchádzali chemičky do kabín s osemgólovým náskokom a za veľkého potlesku, zaslúžene aj pre mladú Špendlovú, ktorá najskôr v záverečných sekundách skórovala, keď hrala v poli namiesto brankárky, na druhej strane po rýchlej rozohrávke ešte zneškodnila v bráne strelu Vencúrikovej. Pohoda na palubovke vládla aj vďaka sympatickému výkonu hostí po obrátke a diváci sa bavili. Potleskom odmenili pekné akcie domácich zakončené presnou streľbou Klučkovej, Veselkovej a Pócsikovej (v 50. minúte už viedlo Duslo 26:11), ako aj niekoľko kombinačných akcií hostiek. Prešovčanky viedol tréner Daniš, ktorý viac rokov úspešne pôsobil práve v Šali. Potlesk sa ušiel jemu, ale aj Šutranovej po jej góle cez celé ihrisko v 59. minúte. Divákom sa duel páčil, boli spokojní s dvojbodovým ziskom a skutočnosťou, že Lívia Klučková si so 145 gólmi upevnila vedúce postavenie v tabuľke strelkýň.
R Zubo - Novák, pok. hody: 6/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 2, 450 divákov.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Bujnochová 2, Bahýlová, Trochtová 1, Klučková 11/6, Königová 3, Pócsiková 4, Demajová, Rácková 3, Tulipánová 2, Špendlová 1, Perczeová 1, Veselková 2.
Bemaco: Šutranová 6/2, Harčarufková 5, Čirčová 4, atď.
Michal Lukačin, tréner: „Naše dievčatá boli vysokým favoritom, čo aj na palubovke potvrdili dobrým výkonom, pekným výsledkom a dvojbodovým ziskom. Diváci mohli byť s ich výkonom spokojní, do zápasu sa dostali všetky a potvrdili narastajúcu formu. Škoda, že najbližší majstrovský zápas odohráme až začiatkom apríla, pretože dievčatá sú v hernej pohode, o čom svedčí aj sedembodový zisk za posledné štyri kolá. Prestávku využijeme na zohranie niekoľkých prípravných duelov, aby sme na zostávajúce zápasy v základnej časti WHIL boli dobre pripravení.“
Ostatné výsledky: Olomouc - Poruba 22:22, ŠKP Ba - Plzeň 30:23, Partizánske - Veselí n/M. 26:23, Zlín - Most 14:30, Michalovce - Písek 36:18, Slavia Praha mala voľno. Dohrávka: Prešov - Písek 28:18.

I. LIGA ŽENY

Močenok - Trenčín 26:29 (16:15). V prvom polčase sa hrala vyrovnaná hádzaná. Družstvá sa striedali vo vedení. Do šatní išli napokon s najtesnejším náskokom hráčky Junioru. Po zmene strán Trenčanky zlepšili hru, boli pohyblivejšie a ukázali väčšiu túžbu za víťazstvom. Hádzanárky Močenka robili veľa technických chýb, najmä na prihrávke. Hostky to využívali na rýchle protiútoky a vďaka presnejšej koncovke celý čas viedli. V 45. min. bol stav 23:24, o tri minúty bol náskok Trenčína trojgólový. Prišli vylúčenie na strane domácich a hosťujúce hráčky odišli na päť gólov. Duel sa následne už len dohrával.
R Zubo - Novák, vylúčené: 3 - 0, pok. hody: 2/2 - 8/7, 60 divákov.
JUNIOR: V. Lenčéšová, Bariová - Lieskovská, Rábeková, Tóthová, Krokavecová 6, Dobišová, Czuczorová 7, L. Lenčéšová 3, V. Lencsésová 8, Dianová 1, Bocanová 1.
Ostatné výsledky: Bánovce - Košice 32:12, Stupava - Inter 26:34, Hlohovec - Zlatná 25:24, Michalovce jun. - Nesvady nehrali, Šurany - Topoľčany 39:31.
12. Košice    15    3    0    12    333:448    6
16. kolo - 2.-3. 4. Nesvady - Močenok, Topoľčany - Hlohovec, Zlatná n/O. - Michalovce jun.

I. LIGA ST. DORKY

UDHK Nitra - Bern. Košice odložili na 19. 3. Michalovce - Šaľa 36:25 (14;10), Kúrňavová 6, Špendlová 5, Perczeová 4, Zalubelová 4. Močenok - Trenčín 15:22 (7:9), Dobišová 6, Dianová 5, Lenická 2. Stupava - ŠKP Ba 22:28, Dráb. Košice - Bytča 6:47. Prešov - Partizánske nehrali.
12. Dráb. Košice    15    0    0    15    161:660    0
16. kolo - 2.-3. 4. ŠKP Ba - UDHK Nitra, Šaľa - Močenok.

I. LIGA ML. DORKY

UDHK Nitra - Bern. Košice odložili na 19. 3. Michalovce - Šaľa 40:31 (19:15), Ba. Lan- czová 12, Škoricová 8, Kollerová 4, Bergendiová 4. Močenok - Trenčín 23:32 (10:17), Bolfová 5, Szilágyiová 7, Šoková 5. Stupava - ŠKP Ba 20:27, Dráb. Košice - Bytča 11:32. Prešov - Partizánske nehrali.
1. Šaľa    15    13    1    1    525:352    27
2. Michalovce    16    13    1    2    554:390    27
3. UDHK Nitra    14    11    1    2    467:284    23
4. ŠKP Bratisl.    15    10    0    5    464:325    20
5. Trenčín    15    10    0    5    431:312    20
6. Prešov    14    10    0    4    413:337    20
7. Bytča    15    7    1    7    446:336    15
8. Stupava    16    5    1    10    346:396    11