Dôležitý úlovok Vrábeľ

III. LIGA: Futbalisti Vrábeľ priviezli zo šesťbodového zápasu v Palárikove cenné tri body. Galanta doma doplatila na chyby oboch brankárov. Košút hetrikom položil Prievidzu.

Futbalisti Nededu (v červenom) hrali proti Nemšovej v sobotu na umelej tráve v Šali. Hostia zvíťazili 3:0.Futbalisti Nededu (v červenom) hrali proti Nemšovej v sobotu na umelej tráve v Šali. Hostia zvíťazili 3:0. (Zdroj: Milan Pospiš)

Palárikovo - Vráble 0:1 (0:1)
Prvú šancu zápasu mal domáci Zvoncsár, ale pri jeho strele bol brankár hostí pozorný. Vráble sa dostali k prvej príležitosti v 9. minúte a napokon sa z toho zrodila rozhodujúca akcia stretnutia. Na center z pravej strany si dobre nabehol Feješ a rozhodol o osude troch bodov. V polovici prvého dejstva mal príležitosť na vyrovnanie Petrovič, ale pred hosťujúcou bránou zle trafil loptu. V 35. min. dobre vysunul Zvoncsár Marka, ale pri lopte bol skôr hosťujúci brankár Pichňa. Po zmene strán začal „Meder“ aktívne s úmyslom vyrovnať. V 68. min. mal k tomu blízko Gejdoš, ale jeho šancu bravúrne zmaril brankár Spartaka. O tri minúty sa zrodila Letkova príležitosť, ale ten v dobrej pozícii trafil iba hradbu tiel pred hosťujúcou bránou. Keď však päť minút pred koncom ani Janso nedokázal prestreliť hosťujúcu obranu, Vráble si odviezli z Palárikova všetky body.
Gól: 9. T. Feješ. R Španka, ŽK: Rusinko, Janso - Nurkovič, Advigov, Bakalár, Dzurek, 180 divákov. OTJ: Frišo - Sipos, Rusinko, Petrovič, Letko, Farkaš, Švajlen, Zvoncsár, Janso, Marko (62. Španír), Kutiš (62. Gejdoš). Tréner A. Czuczor. SPARTAK: Pichňa - Husár, Fekiač, Hlaváč, Feješ (90. Šlachta), Gavrilovič (75. Balko), Nurkovič, Tužinský, Advigov, Bakalár, Brath (61. Dzurek). Tréner L. Molnár. (RG)

Neded - Nemšová 0:3 (0:2)
Úvodné domáce stretnutie Neded pre trest z jesennej časti odohral v Šali. Domáci nastúpili bez kapitána Kovácsa (ŽK), ale s dvomi legionármi. Vďaka tomu, že hostia sú farmou majstrovského Trenčína, videli diváci v ich drese tiež dvoch cudzincov, okrem nich aj niekoľkých hráčov z prvo ligového kádra, na čele s mládežníckym reprezentantom Slovenska a Tomášom Šalatom, rodákom zo Šale. Neded začal útočne a už v 5. min. Kráľovič preveril kapitána Bobota. Ten zneškodnil aj nebezpečnú strelu Ambassu a vyznamenal sa pri delovke Reháka z 20 m. Hostia vystrčili po prvýkrát rožky v 17. min., keď domáci brankár, exligista Baláž (prišiel z Podbrezovej), vyrazil zo šibenice strelu Amricha. O minútu neskôr  sa však už tešili hostia, keď  ofenzívne hrajúci obranca Komorovský prenikol do pokutového územia a prudkou strelou prekonal bezmocného Baláža. Domáci sa snažili o vyrovnanie, dostali súpera pod tlak, ale obrana hostí dobre dirigovaná stopérom Šalatom to prežila bez ujmy. V závere polhodiny však vyrobila obrana FC hrúbku pri malej domov a rýchlonohý Holíček pridal lacno druhý gól.  Domáci sa snažili o kontaktný gól, tesne vedľa strieľali Gányovics s Krčíkom, ale najväčšiu šancu zahodil v 40. minúte ďalší legionár Kingsley, ktorý zoči-voči brankárovi mieril vedľa. Po zmene strán mal na kopačkách gól čerstvý Kochan, ale ani on nedokázal prekonať skúseného Bobota. Ako sa strieľajú góly, predviedli hostia v 48. minúte, keď sa dostal k odrazenej lopte Kvasnička a nekompromisne namieril do siete. Opäť sa potvrdilo známe „nedáš - dostaneš“. Napriek tomu, že aj v ďalšom priebehu stretnutia boli domáci minimálne vyrovnaným súperom, v pokutovom území súpera boli málo rozhodní a tak sa ani v druhom dueli jarnej odvety nedočkali streleného gólu. Víťazstvo si hostia zaslúžili, ale prehra o tri góly je pre zverencov trénera Ekhardta viac ako krutá.
Góly: 18. Komorovský, 29. Holíček, 48. Kvasnička. R Gašparovič, ŽK: Ambassa - Kresánek, Holíček. FC:  Baláž - Verchola, Roško, Gányovics, Rehák - L. Kalmár, Galbavý, Královič (46. Kochan), Kingsley - Krčík (63. Ambruš), Ambassa. Tréner V. Ekhardt. JOZEF SKLENÁR

Galanta - Topoľčany 1:2 (0:0)
V prvom zápase jarnej časti bolo novovytvorené domáce mužstvo s desiatimi novými hráčmi, z ktorých sú traja legionári (dvaja Srbi, jeden Kórejčan), v zápase favoritom. Prvý polčas tomu aj nasvedčoval. Domáci si vytvárali šance, chýbal však finálny efekt. Do najväčšej sa dostal v 17. min. Baša, ale hosťujúci brankár Junas bol pozorný. Vo zvyšných minútach držali hráči Slovanu viac loptu na svojich kopačkách. Po zmene strán bol v 56. min. vylúčený Masár, keď po nakopnutej lopte fauloval útočníka hostí a išiel zaslúžene pod sprchy. Hostia pokutový kop premenili. Galanťania pridali na aktivite. V 60. min. sa pomer síl vyrovnal a do hry sa vkradla nervozita, futbalovej krásy bolo pomenej. V 71. min sa domáci dočkali zaslúženého vyrovnania, po centri z pravej strany sa presadil Baša. V 86. min. po obrovskej chybe náhradného gólmana Grbiča vsietili hostia víťazný gól. Domáci neboli horší, prehrať si nezaslúžili, hostia však boli efektívnejší a vo vyrovnanom dueli brali tri body.
Góly: 71. Baša - 58. Hovsepyan (11 m), 86. Matejov. R Papuča, ŽK: R. Meszlényi, Savič, Prágai - Junas, Kučera, Ventúra, Hovsepjan, ČK: 55. Masár - 60. Hovsepjan, 90. Ventúra. 150 divákov. SLOVAN: Masár - Leakyun, Eliáš, R. Meszlényi, Savič, Žák, Jakubjak, Prágai, Winkler (66. Kováč), Baša, Bočko (57. Grbič). Tréner T. Meszlényi. MFK: Junas - Rybánsky, Števko, M. Grman, Kučera, Ventúra, Galbavý (74. Kováčik), Hovsepjan, Matejov, Fiala, Minich. Tréner P. Januška. (PŠ)

Nové Zámky - Horná Nitra 3:0 (1:0)
Domáci sa chopili iniciatívy od úvodných minút. Vytvorili si aj niekoľko dobrých príležitostí, z ktorých však gól nepadol. Hostia sa rovnako snažili o kombinačnú hru a tak mohli prítomn9 diváci sledovať veľmi atraktívny futbal. Novozámčania sa ujali vedenia po polhodine hry, kedy na loptu do pokutového územia vybehnuvší brankár hostí Lacko nedosiahol, domáci kanonier Košút však áno a poslal ju do opustenej brány. Hornonitranov inkasovaný gól trocha pribrzdil a ani domáci už do polčasu neskórovali. Útočný futbal predvádzali oba celky aj po zmene strán. Akcie hostí končili však na domácej obrane, alebo spoľahlivom brankárovi FKM Dovičovičovi. V 64. min. zvýšili domáci svoje vedenie, keď po peknej akcii hlavičkoval po  centri sprava  medzi tri žrde opäť Košút. Hostia sa naďalej snažili, ale z efektivity ich vyškolili domáci, ktorí mali vo svojich radoch trojgólového kanoniera Košúta. Ten dovŕšil svoje dielo v 78. min., keď Lovska dostal dlhý pas, po asi 60-metrovom šprinte sa dostal až k základnej čiare a jeho center poslal Marek Košút kuriózne hlavou takmer zo zeme do siete. Potom až do konca tohto zaujímavého duelu bolo niekoľko šancí na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo.
Góly: 30., 64. a 78. Košút. R Fehér, bez kariet, 205 divákov. FKM: Dovičovič - Petráš, Lovska, Poluch, Illés, Fehervári, Kurej (83. E. Horáček), Ešek, Košút, Král (37. Kurta, 68. Bombicz), P. Horáček. Tréner N. Bukovič. (RG)

V. Ludince - DAC B 0:2 (0:1)
Prvý domáci zápas V. Ludiniec akoby orámovali dva góly. Jeden hneď na začiatku a druhý v úplnom závere zápasu. Hostia mali lepší vstup do zápasu, keď už v 3. minúte po skrumáži padla lopta do malého vápna a Pagáč ju už nemal problém dorazil do domácej siete.  Zápas bol od začiatku nervózny. Nepomohli tomu hlavne niektoré rozhodnutia rozhodcu, ktorý podľa domácich nenariadil minimálne tri pokutové kopy. Zápas by sa určite vyvíjal inak, ale nestalo sa tak. Po každom neuznanom pokutovom kope nastala na ihrisku nervozita, ktorá vždy trvala niekoľko minút. Domáci si stihli vypracovať niekoľko šancí, ale zostali nepremenené. Ale aj hostia si hlavne v druhom polčase vytvorili príležitosť na skórovanie. Blízko zvýšeniu na 0:2 boli hlavne v 61. min., keď domáci brankár Benkó vyrážal loptu reflexívne už z bránkovej čiary. V 76. min. mal výbornú šancu na vyrovnanie Dobiaš, ale jeho hlavička do protipohybu brankára hostí skončila len na brvne. V poslednej štvrťhodine prišiel veľký tlak domácich, ale paradoxne z toho vyťažili hostia gólom v úplnom závere. Brankár domácich Benkó v záverečnom tlaku išiel pomôcť do útoku, lopta sa dostala ku Kondrlíkovi a ten do prázdnej brány uzavrel skóre na konečných 0:2.
Góly: 3. Pagáč, 30. Kondrlík. R Ilon, ŽK: Flídr, Belanský - Slávik, Belkovics, Černák, Kondrlík, 150 divákov. DRUŽS.: Benkó - Smiknya, Flídr, Varga (46. Hlaváčik), Kubala, Petráš, Ahmad (80. Konvický), Cingel, Turnai, Belanský, Straňák (68. Dobiaš). Tréner I. Kasana. DAC: Slávik - Pagáč (80. Fedor), Loembet, Egri, Trajcsík, Bódis, Nagy, Belkovics, Černák (89. Gulyás), Kollár (73. Kubík), Kondrlík. Tréner B. Borbély. (IP)

Led. Rovne - Šamorín 0:1 (0:1)
Sklári chceli potvrdiť tri body z Púchova a už v 2. min Híreš v tutovke hlavičkoval vedľa. Tlak domácich pokračoval, ale v 10. min Prekop mieril iba do brankára. Z ojedinelého útoku v 24. min Mezovský lacným gólom otvoril skóre. Hostia sa zamerali na defenzívu a ich taktika bola úspešná. Po prestávke sklári začali aktívnejšie a v 50. min M. Hruška pálil zblízka do brankára. Po faule na Híreša sa o tri minúty penalta nekopala a v 57. min po krásnej akcii Púček poslal do tutovky Prekopa, ale ten z desiatich metrov prestrelil. Dobýjanie šamorínskej brány bolo neúspešne a hostia umnou hu na horúcej pôde v Led. Rovniach vyhrali.
Gól: 24. Mezovský. R Kozolka, bez ŽK, 150 divákov. ŠTK: Hajdúch - Ágh, Horváth, Auban, Pončák, Krištan, Čemba (46. Mendonca), Mezovský, Dos Santos, J. Da Silva (69. Kuba), L. Da Silva (46. Špánik). Tréner M. Keeney. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Stretnutie Komárno - Púchov sa nehralo. Hostia naň nepricestovali, údajne preto, že si pomýlili hrací deň...
Dubnica - Trnava C 1:2 (1:1), 43. Števček - 19. Hlavna (11 m), 71. Juhász.