Rovnako ako v minulých rokoch budú ocenení najlepší seniori, juniori, kolektívy, tréneri, funkcionári i hendikepovaní športovci. Športové kluby z Nitry navrhli svojich športovcov, z tohto zoznamu potom organizačná komisia stanovila užší výber, ktorý MY dnes prinášame. Z tohto menoslovu vzídu aj víťazi jednotlivých kategórií. Slávnostné vyhlásenie 26. ročníka sa uskutoční v utorok 22. 3. o 17.00 h v Synagóge.
Prinášame zoznam nominovaných v štyroch najsledovanejších kategóriách.
Seniori jednotlivci
Denis Danáč (atletika, AC Stavbár) - 5x majster SR, účastník HME v Prahe a EH v Baku, 1. m. 4x100 m a 4x400 m na EH
Dominika Gajdošová (fitnes, Starfit Nitra) - majsterka Európy
Matej Homola (karate, KK Farmex) - 7. miesto ME U21, 1. miesto M-SR U21, 1. miesto M-SR seniorov, víťaz SP, 1. m. Zagreb cup, reprezentant SR
Romana Janegová (florbal, ŠK Slávia SPU DFA) - reprezentantka SR, 8. miesto na MS
Xénia Kilianová (mod. gymnastika, ŠK ŠOG) - 1. miesto M-SR jednotlivcov, 27. miesto MS
Ivana Miklášová (kickbox, Scorpio Fight gym) - 1. miesto M-SR
Stanislav Petrík (hokejbal, HBK Nitrianski Rytieri) - 1. miesto na MS, najužitočnejší hráč MS, 1. m. v extralige, 2. m. na Svetovom pohári klubov.
Lukáš Privalinec (atletika, ŠK ŠOG Nitra) - 1. miesto 4x400 m EH v Baku
Matúš Strnisko (box, BC Stavbár) - reprezentant SR, 1. miesto M-SR, v nemeckej bundeslige vyhral všetky zápasy
Juraj Štefanka (hokej, HK Nitra) - opora mužstva, 3. miesto v extralige
Michal Zátorský (box, BC Stavbár) - reprezentant SR, 1. miesto M-SR, najlepší boxer M-SR, v nemeckej bundeslige vyhral všetky zápasy.
Juniori jednotlivci
Filip Balaj (futbal, FC Nitra) - reprezentant SR, opora tímu FC Nitra U19, lídra I. LSD
Michal Ballai (box, BC Stavbár) - majster SR, vyhral všetky zápasy v I.SLB. 1. m. na medzin. turnaji v Budapešti
Hana Kuklová (karate, ŠK Kachi) - 1. miesto M-SR, 4. m. ME
Daniela Ledecká (atletika, ŠK ŠOG) - 5-násobná jun. majsterka SR, 3. m. M-SR žien, 15. m. MEJ, 4. m. EPJ
Tereza Mihalíková (tenis, TK Nitra) - 5. hráčka svetového jun. rebríčka, reprezentantka SR, víťazka dvojhry junioriek na Australian Open, finalistka juniorskej štvorhry vo Wimbledone
Rebeka Mikulášiková (basketbal, BKM Junior UKF) - reprezentantka SR, 13. miesto ME U16
Cyril Pažitný (kickbox, Scorpio Fight gym) - 1. m. M-SR juniorov, 3. m. MS juniorov
David Podsklan (karate, KK Farmex) - 3. m. ME, 1. m. M-SR, víťaz Slov. pohára a medzinárodných súťaží
Karolína Rašková (mod. gymnastika, ŠOG Nitra) - 1. m. M-SR, 12. m. ME spoločné skladby
Adam Tóthezere (hokejbal, HBK Nitrianski Rytieri) - 1. miesto M-SR U18, najlepší hráč M-SR U18, člen reprezentácie U20
Ján Volko (atletika, AC Stavbár) - 4x majster SR, slov. juniorský rekordér na 100 m, účastník MEJ, účastník HME a EH.
Seniori kolektívy
Atléti (muži) AC Stavbár Nitra - 1. miesto v slovenskej lige
Boxeri BC Stavbár Nitra - 1. miesto v medzinárodnej interlige, v družstve je 5 majstrov SR a 7 reprezentantov
Hokejbalisti HBK Nitrianski Rytieri - 1. miesto v extralige, 2. m. Svetový pohár, víťazi Čsl. pohára
Hokejisti HK Nitra - 3. miesto v Tipsport extralige.
Juniori kolektívy
Atlétky juniorky ŠK ŠOG Nitra - 1. m. M-SR družstiev, 8. m. EP junioriek.
Basketbalistky staršie žiačky BKM Junior UKF Nitra - 1. miesto M-SR
Hokejbalisti juniori HBK Nitrianski Rytieri - 1. miesto M-SR U18
Stolní tenisti juniori ŠK ŠOG Nitra - 1. m. M-SR družstiev juniori.
Predchádzajúci víťazi v kategórii seniorov jednotlivcov
1990 Peter Palúch (futbal), 1991 Miroslav Ábel (plávanie), 1992 Ivan Ondruška (futbal), 1993 Andrea Zsideková (atletika), 1994 Táňa Zelenayová (tenis), 1995 Eva Ódorová (stolný tenis), 1996 Andrea Šebová (tenis), 1997 Patrik Matejka (kickbox), 1998 až 2000 Patrik Matejka, 2001 Stanislava Hrozenská (tenis), 2002 Monika Višňovská (karate), 2003 Stanislava Hrozenská, 2004 Monika Višňovská, 2005 Nina Šišková (fitnes), 2006 Monika Višňovská a Miroslav Kováčik (hokej), 2007 Pavol Hlavačka (box) a Štefan Senecký (futbal), 2008 Pavol Hlavačka, 2009 Monika Višňovská, 2010 Branislav Tomek (basketbal), 2011 Lucia Nikmonová (volejbal), 2012 Viktória Semaníková (karate), 2013 Stanislav Petrík (hokejbal), 2014 Marcel Lomnický (atletika).