Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Hostia strelili len jeden gól

V. LIGA JUH: Štyri góly Antona Barčáka, hetrik Zoltána Feketeho. Trstice získali prvé jarné víťazstvo.

Topoľníky (v zelenom) porazili Váhovce najtesnejšie 1:0.Topoľníky (v zelenom) porazili Váhovce najtesnejšie 1:0. (Zdroj: Miriam Szabová Tóthová)

Ohrady - D. Saliby 1:0 (1:0), 7. M. Lipóti. V šlágri kola diktovali tempo hry od úvodu Ohrady. Už v 7. min. bolo 1:0, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Lipóti. V ďalšom priebehu pokračovala aktivita domácich, no Bognárova strela a Némethova hlavička ovocie nepriniesli. Aj po zmene strán sa hlavne na bránu hostí. Keďže šance domáceho Kósu a Holbíka neskončili gólom, zápas sa skončil tesným víťazstvom Ohrád. R Rajtár, 200.

Trstice - Janíky 1:0 (0:0), 56. A. Borka. Domáci sa chopili taktovky a v prvom polčase nevyužili niekoľko šancí. Dvakrát sa triaslo brvno - po strelách Boyu a Juhosa. Juhos spálil aj nájazd. Po obrátke začali tlakom hostia, ale domáci sa prebrali a pomohol im gól. V 56. min. po štandardke Boyu hlavičkoval zblízka Borka. Trstice mali šance aj na druhý gól, ale v závere sa museli triasť o víťazstvo. R Opatovský, 200.

DAC C - Vydrany 1:0 (0:0), 66. G. Kálmán. Hral sa vyrovnaný zápas, šancí bolo menej a čo prešlo, pochytali spoľahliví brankári. Jediný gól prišiel po úniku Gulyása a dorážke Kálmána. Potom ešte hostia raz vykopli loptu z čiary. Z najtesnejšej výhry sa tešili domáci mladíci. R Sliepka, 100.

Lehnice - H. Saliby 3:0 (1:0), 20., 65. a 77. Z. Fekete. Domáci začali tlakom, po dvoch premárnených šanciach sa tretia ujala z nohy Feketeho. Lehnice mali navrch, ale skóre sa do prestávky nemenilo. Druhý polčas začali hostia nebezpečnou strelou, ale domáci opäť prevzali iniciatívu. Po šanciach Šnegoňa a M. Csölleho zvyšoval Fekete na 2:0. Jarná akvizícia neskôr zavŕšil hetrik a spečatil výsledok. R Berec, 220.

Šoporňa - V. Blahovo 0:1 (0:0), 58. I. Miklóš (11 m). Šoporňa si pripísala druhú domácu prehru. Miernu prevahu mali domáci, ale ofenzívne akcie nedotiahli, chýbal moment prekvapenia. Hostia skúsene vyčkávali na svoju šancu a tá prišla. Po chybe domáci faulovali v 16-tke a z penalty išiel nováčik do vedenia. Domáci mali potom len pološance, hostia si náskok takticky ustrážili. R Eliášek, 200.

Nový Život - Zlaté Klasy 5:0 (1:0), 3., 74., 86. a 90. A. Barčák, 48. L. Marič. Susedské derby patrilo domácim. Dominovali už v I. polčase, ale tešili sa len raz, po Barčákovej dorážke. V druhom dejstve spresnili a zrýchlili hru a prišli ďalšie góly. Po góle Mariča na 2:0 už domáci kraľovali. Barčák uzavrel svoj štvorgólový koncert z trestného kopu 28 m prudkou strelou pod brvno. R Baláž, 400.

Topoľníky - Váhovce 1:0 (0:0), 58. J. Medgyes. Domáci boli iniciatívnejší a snažili sa o vedúci gól. V prvom polčase si vypracovali viacero dobrých pozícií, ale brankár Váhoviec Šandula bol vždy na mieste. Po obrátke hostia nevyužili dva brejky, ale tešili sa Topoľníky, keď Medgyes trafil z trestňáku z 22 m po zemi. Potom bola hra rozháraná, nebol to už pekný futbal a skóre sa nemenilo. ČK: 80. Rosinský (V). R Žember, 150.

Jelka mala voľno.

1. D. Saliby    18    14    2    2    41:11    44    (+20)
2. Nový Život    18    12    4    2    59:21    40    (+10)
3. Ohrady    18    12    3    3    32:14    39    (+12)
4. H. Saliby    18    8    2    8    30:25    26    (-1)
5. V. Blahovo    18    8    1    9    35:36    25    (+1)
6. Lehnice    17    6    5    6    16:20    23    (-7)
7. Šoporňa    18    7    2    9    13:21    23    (-4)
8. DAC C    18    6    4    8    34:30    22    (-5)
9. Topoľníky    17    7    1    9    23:23    22    (-5)
10. Janíky    18    6    3    9    22:31    21    (-6)
11. Jelka    17    6    3    8    26:41    21    (-6)
12. Váhovce    17    5    4    8    22:28    19    (-5)
13. Vydrany    18    5    4    9    22:31    19    (-2)
14. Zlaté Klasy    18    6    1    11    13:37    19    (-8)
15. Trstice    18    3    5    10    20:39    14    (-16)
V. Úľany sa odhlásili zo súťaže.

ZOSTAVA KOLA: B. Somogyi (DAC C) - M. Lipóti (Ohrady), A. Pinte (V. Blahovo), M. Vlk (DAC C), A. Skuby (Nový Život), J. Medgyes (Topoľníky), N. Šarič (Ohrady), P. Šnegoň (Lehnice), Boya (Trstice), Z. Fekete (Lehnice), A. Barčák (Nový Život).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - A. Barčák (N. Život), 12 - M. Filo (Váhovce), 11 - D. Bednár (D. Saliby), Z. Németh (N. Život), I. Miklóš (V. Blahovo), G. Kálmán (DAC C). Pozn. Strelcom sme odrátali góly, ktoré strelili proti V. Úľanom.

1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Koronavírus na Slovensku: Očkovanie

K príčine smrti sa vyjadria, až keď budú k dispozícii laboratórne výsledky. Predbežne to s očkovaním nesúvislo.

3 h

Cez víkend sa odohrali aj priateľské futbalové stretnutia v okresoch Nitra, Zlaté Moravce, Šaľa a Galanta.

V roku 2009 vyhrala prvý Rock Me Fest nitrianska skupina Jamestown.

V sobotu sa v nitrianskom klube pred porotu postaví šesť hudobných zoskupení.