Vo Vrábľoch deľba bodov

III. LIGA: Vedúci Šamorín doma iba remizoval s N. Zámkami. Topoľčany vyhrali prvýkrát doma. Neded nebodoval ani v piatom jarnom zápase.

Vráble hrali s Komárnom 1:1. V popredí hosťujúci Tomáš Faragó a domáci Peter Hlaváč.Vráble hrali s Komárnom 1:1. V popredí hosťujúci Tomáš Faragó a domáci Peter Hlaváč. (Zdroj: Monika Golhová)

Vráble - Komárno 1:1 (1:1)
Tvrdé záchranárske práce majú na jar oba tímy, futbalovejšie bolo najmä v prvej polhodine Komárno. V 9. min. centrom za obranu vymyslel Kosťukevič palebnú pozíciu pre Faragóa a ten do protipohybu gólmana otvoril skóre. Už o dve minúty mohlo byť vyrovnané, keď trestňák umne zatočil Nurković, ale Balogh loptu s námahou vytlačil na žrď! V 19. min. ukázal svoje umenie na druhej strane aj Doležaj, keď sa po rohu a hlavičke Faragóa musel riadne natiahnuť. Potom sa dostal do obrovskej šance domáci Advigov, v nájazde však volil prihrávku na Nurkovića a jeho gól do prázdnej brány posúdil postranný arbiter ako ofsajdový. Časová os zápasu bola potom dlhšie bez šancí, až päť minút pred prestávkou priamy kop Tužinského z pravej strany doletel tesne pred bránu priamo na kopačku Nurkovića - 1:1. V druhom dejstve dominovali Vráble, paradoxne sa ale v 50. min. dostal do nájazdu hosťujúci Szabó, obohral aj brankára, ale jeho slabé zakončenie odpratal z bránkovej čiary Husár. Herná i územná prevaha Spartaka plodila len pološance a strely vysoko nad. Od 70. min. sa dej vyrovnal a gólovo zahrmieť mohlo po náznakoch na oboch stranách. Keď sa už zdalo že druhý polčas neprinesie žiadnu tutovku, v 89. min. sa do nej dostal Faragó, ale zoči-voči Doležajovi vynikol brankár Spartaka! Ani štvrtý zápas jari tak Vráble neprehrali, boj o treťoligový život medzi viacerými tímami bude ešte zaujímavý.
Góly: 40. Nurković - 9. Faragó. R Fehér, ŽK: Nurkovic - Németh, Szorád, 323 divákov. SPARTAK: Doležaj - Balko, Hlaváč, Fekiač, Husár - Gavrilovič, Šlachta, Advigov, Tužinský (77. Hamar) - Sombat (63. T. Feješ), Nurkovic. Tréner L. Molnár. KFC: Balogh - Tóth, Podlucký, Szorád, Németh - Kosťukevič, Obert, Szabó (89. Szikonya), Bilyk (64. Blaho) - González (81. Piven), Faragó Tréner P. Lérant. ĽUBOŠ MODZGA

Šamorín - Nové Zámky 1:1 (1:0)
Od úvodných minút bol obraz hry jasný: hostia bránili a na útok nemysleli. Lopty väčšinou len nakopávali hore. Šamorínčania sa ujali vedenia v 25. minúte, keď rohový kop Mezovského predĺžil Horváth k Jose Lucasovi, ktorý otvoril skóre. Do prestávky mohli dať domáci ďalšie góly, no Mezovský, Horváth a ani Levi svoje šance nepremenili. Po zmene strán hostia pridali, no viac z hry mali Šamorínčania. Ich prevaha bola platonická. Smerom k bráne Nových Zámkov neboli nebezpeční. Päť minút pred koncom po ojedinelom útoku vyrovnal hlavou Košút. V závere nechýbalo veľa, aby nakoniec tri body zostali v Pomlé, no lopta neskončila v bránke.
Góly: 25. Jose Lucas - 85. M. Košút. R Papuča, ŽK: Horváth, Auban - Lovska, P. Horáček, Illés, 450 divákov. ŠTK: Hajdúch - Lucas (82. Špánik), Pončák, Horváth, Ágh - Kassiano (46. Čemba) - Mezovský, Krištan, Levi, Leonel - Jose Lucas (64. Kuba). Tréner M. Keeney. FKM: Dovičovič - Lovska, Poluch, Fehervári, Ešek, Košút, P. Horáček, Tokar, A. Bombicz (70. E. Horáček), Kurej, Illés. Tréner N. Bukovič. (TD)

DAC B/Vrakúň - Veľký Meder 1:1 (0:1)
Hral sa vyrovnaný derby zápas. Hralo sa medzi šestnástkami, o niečo viac z hry mali domáci futbalisti. Skóre otvoril v 25. min. pohotovo hosťujúci Á. Meszáros. Tesne pred koncom prvého polčasu prekopol z päťky Bíró. Dve šance domáceho kolektívu kryl spoľahlivý Székely. Druhé dejstvo začali hráči rezervy náporom. Hru kúpeliarov poznačili vynútené striedania, Bolega a Králik sa porúčali po zraneniach. Po hodine hry mohol dať rozhodujúci úder po faule na strelca prvého gólu Szöcs, ale jeho penaltový pokus Slávik chytil. Tento moment nakopol hráčov Balázsa Borbélyho, ktorí vystupňovali svoj tlak a päť minút pred záverečným hvizdom vyrovnal po trme-vrme kanonier Belkovics. Ďalšie príležitosti domácich zostali nevyužité a zrodila sa tak spravodlivá remíza.
Góly: 85. Belkovics - 26. Á. Mészáros. R Valent, ŽK: Fedor, Trajcsik, A. Meszáros - Bíró, M. Tóth, Bognár, 350 divákov. DAC B: Slávik - Fedor (79. Csóka), Trajcsik, Kiss, Kubík, Černák (40. Gulyás), Nagy, Pagáč, A. Mészáros, Belkovics, L. Tóth. Tréner B. Borbély. MŠK: Székely - Bališ, Bolega (52. Kákics), Szöcs, Baksics, Králik (67. Buka), Bíró, Gagič (90. Vígh), M. Tóth, Á. Mészáros, Bognár. Tréner A. Gögh. (LB)

Nemšová - Galanta 1:0 (1:0)
Diváci v prvom polčase veľa futbalovej krásy nevideli. Domácej omladine sa hra nedarila. Hostia túto skutočnosť nedokázali využiť vo svoj prospech. Hralo sa najmä medzi šestnástkami s množstvom nepresností na oboch stranách. V 32. min Huang peknou kolmicou vysunul na šestnástke hostí Kvasničku, ktorý pred Masárom nezaváhal - 1:0. Galanta bola blízko vyrovnania v 38. min, keď Bašova hlavička skončila iba na brvne domácej brány. V druhej časti hry domáci pokračovali v nemastnom-neslanom výkone, kvôli čomu mali hostia loptu častejšie na svojich kopačkách. Čistú gólovú šancu si však nevypracovali a s ich snahou o strelenie gólu si obrana na čele so spoľahlivým Bobotom poradila. Nemšovčania úspešne dobojovali tento zápas do víťazného konca.
Góly: 32. Kvasnička. R Sárai, ŽK: Holíček, Schiszler - Jakubjak, Winkler, Bočko, 150 divákov. SLOVAN: Masár - Grús (72. Lim), Eliáš, Meszlényi, Savič, Jakubjak, Winkler, Prágai, Leakyun, Bočko (63. Žák), Baša (86. Choi). Tréner: T. Meszlényi. TOMÁŠ BEŇO

Led. Rovne - Neded 3:1 (1:0)
Od úvodu boli sklári aktívnejší a v 2. min Prekop obišiel aj brankára, ale jeho prihrávka nenašla spoluhráča. V 10. min Tomana po prieniku cez šestnástku zakončil iba do brankára. Hostia otvorili hru, čo využil Lipták, ktorý sa prekľučkoval obranou, jeho tvrdú strelu brankár vyrazil a Čiernik pohodlne v 26. min otvoril skóre - 1:0. Ďalšie šance Detka a Liptáka ostali nevyužité. V 38. min mali hostia prvú aj poslednú šancu, ale Roško vysoko prestrelil. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 48. min Baláž vyrazil Riečičiarovu tutovku. V 69. min po nedorozumení domácej defenzívy využil chybu Iheme a vyrovnal. Led. Rovne pridali a v 70. min po rohu Liptáka dal premiérový gól v drese sklárov Púček. Domáci pritlačili, Detkova bomba opečiatkovala žrď. V 89. min po centri Prekopa Pokorný trafil žrď a Lipták odrazenú loptu poslal z 25 metrov do siete - 3:1.
Góly: 26. Čiernik, 70. Púček, 89. Lipták - 69. Iheme. R Gašparovič, bez  ŽK:, 180 divákov.
FC: Baláž - Nagy, Verchola, Hambalek, Ambruš, Kalmár, Juliny (72. Kováč), Roško, Krčík, Rehák, Ambassa (66. Iheme). Tréner V. Ekhardt. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Topoľčany - Palárikovo 4:1 (3:1)
Topoľčany na domáci zápas nastúpili až s piatimi legionármi, keď ku bratom Militosjanovým a Hovsepjanovi sa pridal Mohamed Rama Salim z Tanzánie a Rus Aleksandr Luzin. Vypomôcť zo Senice prišli ďalší štyria hráči (Rajník, Ventúra, Otrísal a hlavne brankár Junas). Hosťujúce Palárikovo nastúpilo aj zo štvoricou bývalých hráčov Topoľčian (Švajlen, Rusinko, Sipos a Kutiš).
V úvode zápasu zahrávali hostia dva rohové kopy, ale nič z nich nevyťažili. V 7. minúte sa domáci po prvýkrát dostávali pred bránku súpera a po faule zahrávali štandardku. Rama Salim posunul loptu Hovsepjanovi, ktorý otvoril skóre strelou pri tyč - 1:0. V ďalšom priebehu sa obe mužstvá pokúšali tlačiť sa dopredu, Topoľčany ale mali výhodu v rýchlonohých útočníkoch. Najmä akcie Hovsepjana či Vahagna Militosjana volali po góloch. Na 2:0 v 37. minúte zvyšoval Števko, ktorý si skvele nabehol na rohový kop. V závere prvého polčasu sa do brejku dostal Vahagn Militosjan, ktorý ešte pred šestnástkou stihol obohrať dvoch obrancov hostí a nádhernou strelou upravil už na 3:0. V nadstavenom čase prvého polčasu zahrmelo aj na druhej strane, kedy po centri Gejdoš znížil na 3:1. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia hrali prakticky iba po šestnástku, domáci mali tri nájazdy na bránku, ale buď si v koncovke prihrali nepresne alebo ich vychytal brankár hostí. Až v samotnom závere prišla pekná kombinačná akcia, ktorú zakončil Hovsepjan druhým gólom v zápase - 4:1. Topoľčany zaslúžene vyhrali a po dlhom čase aspoň čiastočne potešili oko diváka.
Góly: 6. a 90. D. Hovsepjan, 37. R. Števko, 43. Vahagn Militosjan - 45. M. Gejdoš. R Valentová, ŽK: Otrísal, Vahagn Militosjan - Zvoncsár, Marko, Farkaš, 100. MFK: Junas - Rybánsky (76. Grman), Otrísal, Števko, Rajník (80. Nehari), Luzin, Ventúra, Hovsepjan, Rama Salim, Vahagn Militosjan, Vatche Militosjan. Tréner M. Podmajerský. OTJ: Frišo - Sipos, Rusinko (39. Marko), Petrović, Letko, Kutiš, Švajlen, Janso, Zvoncsár (76. Markusek), Španír (46. Farkaš), Gejdoš. Tréner A. Czuczor. (JAŠ)

Púchov - V. Ludince 0:0
Lepšie začali hostia a v 4. min Letko vytlačil Kubalovu strelu na žrď. O štvrťhodinu sa do šance dostával Gajdošík, no po súboji s obrancom V. Ludiniec sa penalta nekopala. V hre sa pokračovala aj po strete gólmana Benkóa z Gajdošíkom a v 30. min súboj tejto dvojice vyhral brankár hostí. V 36. min priamy kop Zuziaka spod brvna vyrazil Benkó na roh. V 43. min pohrozil Cingel, no domáci sa ubránili. V 49. min  po Gambošovej nevydarenej strele sa pri dorážke nepresadil ani Pilát. O minútu ušiel na druhej strane Cingel, ale Letko jeho krížnu strelu vyrazil na roh. Hostia pritvrdili hru, no Púchovčania sa nevedeli presadiť. Gajdošíkov nedôrazný pokus kryl gólman a v 80. min Gamboš v dobrej pozícii prestrelil bránu. Štyri minúty pred koncom Gajdošík nedostihol centrovanú loptu a keď v 90. min Benkó zmaril poslednú strelu Pastorka, zápas skončil bezgólovou remízou.
R Patrovič, ŽK: Varga, Petráš, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó - Smiknya, Flídr, Varga, Kubala, Soboňa (70. Belanský), Dobiaš, Petráš (58. Turnai), Ahmad (75. Konvický), Cingel, Hlaváčik. Tréner I. Kasana. (JŠ)

Horná Nitra - Dubnica 1:0 (1:0), 42. Drozd.