Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Prvý semifinálový bod pre Bystrinu

Úvodný duel série s Košicami priniesol výborný volejbal a tvrdý boj o každú loptu. Zlomový sa ukázal tretí set, v ktorom Nitrania odvrátili dva setbaly.

V prvom zápase semifinálovej série sa Nitrania tešili z víťazstva 3:1. Avšak cesta k nemu nebola jednoduchá.V prvom zápase semifinálovej série sa Nitrania tešili z víťazstva 3:1. Avšak cesta k nemu nebola jednoduchá.(Zdroj: Ladislav Odráška)

Semifinále - 1. zápas: VK Bystrina SPU Nitra - VK KDS Šport Košice 3:1 (-21, 19, 24, 11). Začiatok prvého semifinále bol zo strany domácich nervóznejší. Načal ich esom Kasperkevič. Po bloku Kašpera síce SPU otočili na 5:4, ale boli to hostia, ktorí diktovali tempo hry. Hráči Bystriny sa nevedeli presadiť v útoku, navyše, Košičania výborne smečovali a zaslúžene vyhrali prvý set. Ani úvod druhého nenasvedčoval tomu, že by sa malo niečo meniť, volejbalisti KDS viedli po ese Javorčíka 6:2. Nitrania zabrali v strede setu, tri úspešné bloky znamenali vyrovnanie 12:12. Hral sa výborný volejbal z oboch strán, bolo sa na čo pozerať. Košičania viedli 17:16, ale po dvoch bodoch bombardéra Szareka, ktorý sa postupne rozohral, brali oddychový čas. Práve Poliak v modrom drese bol ten, kto potiahol svoj tím k vyrovnaniu 1:1 na sety. Chlieb sa lámal v treťom dejstve. Po bode Sarneckiho bol vo vedení 22:19 hosťujúci kolektív. Domáci znížili, ale blok Kasperkeviča znamenal stav 22:24 a dva setbaly pre východniarov. Hráči Bystriny najmä zásluhou blokov Szareka a Ludhu otočili a set strhli vo svoj prospech. Koncovka domácich ešte viac nakopla, naopak, hosťujúci tím bol psychicky dole a v poslednom sete, ktorý trval najkratšie, totálne odišiel a uhral iba 11 bodov.

SPU: Zaťko, Kubš, Ludha, Szarek, Malina, Kašper, libero Turis (Sťahuliak, Porubský, J. Hukel).

Marek Kardoš, tréner: „Mali sme veľmi nervózny začiatok. Košice sú špecifickým súperom v tom, že oni už od začiatku vedia dostať súpera pod tlak. Neporadili sme si s tým, čo sme mali robiť, kopili sme chyby... Rozhodujúci bol tretí set, kde sme sa po chybe košického hráča chytili a ubránili sme sa. Naša obrana nebola až taká dobrá, ako sme zvyknutí, urobili sme mnoho technických chýb na bloku a to pramení zo zbrklosti. Na tom musíme popracovať a byť v ďalšom zápase oveľa trpezlivejší.“

Stav série: 1:0.
Druhý zápas sa hrá v sobotu v Košiciach.

Do programu Mením Moje Mesto prišli takmer tri desiatky projektov

Do grantového programu prihlásili žiadatelia 29 projektov v hodnote viac ako 100-tisíc eur.

Nitriansky hrad

Kraj investuje do ciest sedem miliónov eur

Rekonštrukciou by mali prejsť aj dva mosty.

Krutá pravda o ViOne

Sereďou obarené Zlaté Moravce v lige nevyhrali štyri mesiace.

Pred najnižšou návštevou v Zlatých Moravciach (982 divákov) bola Sereď neraz o krok vpred, ako Filip Duranski (pri lopte) pred Markom Kelemenom (45).

Sen sa stáva skutočnosťou

Vojto Barborík opäť dokázal, že patrí medzi najlepších zápasníkov u nás. Po výhre nad nepríjemným Brazílčanom sme sa porozprávali o jeho skvelo nakopnutej kariére.

Vojto Barborík má skvelú bilanciu 12  výhier a len 1 porážka.