Nečakaný úlovok z Poruby

Hádzanárky Dusla priviezli z Ostravy cenné dva body. Pozrite si kompletný sumár víkendových výsledkov.

Šalianske hádzanárky prekvapujúco uspeli v Porube. Vľavo Ivana Trochtová.Šalianske hádzanárky prekvapujúco uspeli v Porube. Vľavo Ivana Trochtová. (Zdroj: Sokol Poruba)

WHIL

24. kolo: Sokol Poruba - Slovan Duslo Šaľa 19:23 (10:13). Domácim hádzanárkam úvod stretnutia vôbec nevyšiel. Hneď v 3. minúte prehrávali o tri góly. Šalianky postupne zvyšovali náskok až na rozdiel šiestich gólov v polovici prvého polčasu. Hosťujúcim hráčkam sa darilo premieňať šance a v útoku sa Sokol dlho nemohol presadiť ani z vyložených pozícií. Pred koncom polčasu strelili zverenkyne trénera Beňadika niekoľko gólov, dva dokonca v oslabení, a do kabín išli s prijateľnou trojgólovou stratou. Druhý polčas pokračoval v rovnakom duchu ako prvý. Aj keď sokolky dokázali niekoľkými gólmi zápas zdramatizovať, Šalianky sa tiež nenechali zahanbiť a domácim nedovolili pomýšľať na body. Ďalšími dvomi zásahmi v oslabení a premenenou sedmičkou sa dokonca DHC dostalo do jednogólového vedenia, avšak to bol jediný moment, keď domáce hráčky v zápase viedli. Šaľa bola hladnejšia po víťazstve, v závere opäť strhla skóre na svoju stranu a zaslúžene si z Ostravy odviezla dva cenné body do tabuľky.
R Bečička a Bubeníček, pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 1 - 3, 271 divákov.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Trochtová 1, Rácková 2, Klučková 8, Špendlová, Königová 1, Pócsíková 5, Tulipánová 3, Bahýlová 1, Bujnochová 1, Demajová.

Michal Lukačín, tréner: „Máme radosť z výsledku, pretože sme si chceli vybojovať lepšie umiestnenie pre play-off. Výhra nad kvalitným celkom nás veľmi teší. Vyleteli sme na súpera, čo asi príliš nečakal, a už v prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Boli sme stále o krok vpred a súper bol asi aj nervózny, že musí doháňať náskok. Zlom nastal paradoxne v našej presilovke, keď domáci skórovali a dotiahli sa na nás. Do šatní sme išli s náskokom troch gólov a druhý polčas bol vyrovnaný. Brankárka v druhom polčase chytala veľmi dobre, súper nepremenil ani niekoľko sedmičiek a podarilo sa nám dotiahnuť zápas do víťazného konca. Ďakujem dievčatám za bojovný výkon, dva body a skvelú výhru.“

Ostatné výsledky: Partizánske - Michalovce 22:30, Most - ŠKP Bratislava 39:17, Prešov - Zlín 17:23, Veselí - Olomouc 26:22, Písek - Slavia Praha 22:34, Plzeň mala voľno.

13. Písek    23    1    1    21    485:725    3

25. kolo - 16. 4. o 18.00 h Šaľa - Písek.

I. LIGA ŽENY

Močenok - Zlatná n/O. 21:24 (13:11). V Močenku sa hral vyrovnaný zápas, ani jedno z družstiev nedokázalo odísť v prvom polčase na viac ako jednogólový rozdiel. O niečo lepšie boli domáce hádzanárky. V 27. min. bol stav 11:11, dvomi gólmi v záverečných minútach išli Močenčanky do vedenia 13:11. Zlatná po prestávke znížila na rozdiel gólu, ale domáce kontrovali. Hosťujúce hráčky viedli prvýkrát až v 48. min., keď na tabuli svietil stav 18:19. V samom závere mali hráčky Dariny Braunovej štyri vyložené príležitosti, ktoré zahodili a Zlatná išla do dvojgólového vedenia. Po nepremenenej sedmičke bol rozdiel dokonca trojgólový. V závere nemali hostiteľky sily na zvrat. Rozhodla väčšia efektivita v premieňaní vyložených šancí.
R Haščík a R. Sivák, vylúčené: 4 - 2, pok. hody: 6/4 - 5/4, 75 divákov.
JUNIOR: V. Lenčéšová, Straňáková - Lieskovská 1, Rábeková 1, Obložinská 1, Krokavecová 3. Dobišová, Tóthová, Czuczorová 4/3, Hanakovičová 7/1, Bocanová, Jablonická.

Ostatné výsledky: Košice - Topoľčany 28:36, Šurany - Inter 28:25, Bánovce - Trenčín 36:36, Stupava - Nesvady 33:23, Michalovce jun. - Hlohovec 30:26.

12. Košice    17    3    0    14    383:516    6

18. kolo - 16. 4. o 13.00 h Topoľčany - Michalovce jun., o 18.00 h Zlatná - Stupava, Nesvady - Bánovce, 17. 4. o 15.00 h Trenčín - Šurany, o 17.00 h Hlohovec - Močenok.

II. LIGA ŽENY

9. kolo: Zápas Lehnice - Sereď sa nehral (pre zlé poveternostné podmienky - malo sa hrať vonku). Topoľníky - Senica 18:24 (10:13), Rózsaová 7, N. Nagy 6. N. Zámky - Kolárovo 22:21 (14:12), Dékányová 8, Mészárosová 8 - Nagyová 5, Tóthová 5. Revúca - Senec 18:24.

8. Topoľníky    9    0    0    9    177:255    0

10. kolo - 16.-17. 4. Sereď - Topoľníky, Senec - Lehnice, Kolárovo - Revúca, Senica - N. Zámky.

I. LIGA ST. DORKY

UDHK Nitra - Trenčín 22:37 (8:20), Bosáková 6, Némethová 5, Ma. Marinová 3, Rácková 3, Haščíková 3. Stupava - Šaľa 22:28 (9:12), Perczeová 8, Bergendiová 5, Kúrňavová 4, Škoricová 4. Močenok - Bytča 21:38 (14:19), Dianová 7, Tóthová 6, Rábeková 3, Odvarková 3. Michalovce - Dráb. Košice 61:5, Bern. Košice - Partizánske 25:26, Prešov - ŠKP Ba 25:27.

12. Dráb. Košice    18    0    0    18    194:821    0

18. kolo - 16.-17. 4. Šaľa - UDHK Nitra, Dráb. Košice - Močenok.

I. LIGA ML. DORKY

UDHK Nitra - Trenčín 32:19 (15:7), Némethová 12, Trepáčová 6, Gregušková 5, Jurikovičová 3, Si. Marinová 3. Stupava - Šaľa 25:44 (13:21), Škoricová 11, Bergendiová 8, Lanczová 7, Kollerová 6. Močenok - Bytča 20:27 (9:9), Bolfová 5, Šoková 5, Sklenárová 3, Rábeková 3. Michalovce - Dráb. Košice 55:12, Bern. Košice - Partizánske 24:17, Prešov - ŠKP Ba 31:26.

MK STARŠIE ŽIAČKY

13. kolo: UDHK Nitra - Močenok 37:12 (20:7), Kolářová 11, Trepáčová 9, Ferrajová 9 - Chudáčiková 5, Pápayová 3. Zlatná n/O. - Šaľa 24:36 (13:17), Jakab 10, Tóthová 7 - Lanczová 13, Gallová 10, Kollerová 7. Talent DS - Topoľčany 19:17 (9:7), Almásiová 5, Vargová 5, Simonics 5 - I. Michalcová 7. DAC DS - Hlohovec 29:25 (15:11), Patócs 6, Ollé 5, Davidovská 4, Tóth 4, Molnárová 4. Šurany - Kolárovo 25:8 (13:1). Dohrávka: Talent DS - DAC DS 21:14 (8:5).

MK MLADŠIE ŽIAČKY

13. kolo: UDHK Nitra - Sereď 49:7 (25:2), Martišková 15, Rudincová 12, Arpášová 9 - Fedurcová 3, Ducká 2. Zlatná n/O. - Šaľa A 7:26 (3:12), Csonková 2 - Bírová 10, Kováčiková 3, Pálová 3. Zlatná n/O. - Šaľa B 20:15 (13:8), Susiková 6, Veszprémiová 5 - Hlavatá 9, Monzová 3, Csadiová 2. Talent DS - Nesvady 31:6 (13:2), Domonkosová 6, Volnerová 5, Rákászová 5 - Csontos 4. DAC DS - Hlohovec 29:4 (15:1), Győriová 8, M. Pénzes 6, Kucserová 6. Šurany - Kolárovo 15:26 (5:11). Dohrávka: Talent DS - DAC DS 6:25 (5:12), Alföldy 3 - Sidó 6, Pénzes 5.

MK PRÍPRAVKY

Skupina o 1.-7. miesto - tretí turnaj v Dunajskej Strede: ŠG DAC DS - Talent DS A 19:19 (9:8), Sidó 17 - Alföldy 4, A. Mészáros 4. Zlatná n/O. - Kolárovo 15:7 (7:4). Talent DS A - Šaľa B 33:3 (17:1), Alföldy 9, Szelle 5 - Juríková 2. Kolárovo - Šaľa A 6:19 (4:10), Kormúthová 10, Bilavská 5, Šalatová 3. Šaľa B - Šurany 13:11 (8:3), Juríková 5, Pósová 5. Šaľa A - Zlatná n/O. 26:15 (14:9), Šalatová 12, Kormúthová 8, Bilavská 6. Šurany - ŠG DAC DS 6:17 (3:10), Sidó 11, Heller 4, Jandura 2.

1. Talent A    6    5    1    0    163:77    11
2. Šaľa A    6    5    0    1    131:69    10
3. Zlatná n/O.    6    4    0    2    107:109    8
4. DAC DS    6    2    1    3    91:101    5
5. Kolárovo    4    2    0    2    43:53    4
6. Šaľa B    6    1    0    5    55:113    2
7. Šurany    6    0    0    6    69:137    0