Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Süttö po prehre v Košiciach: Boli sme lepší

II. LIGA: Futbalisti Serede opäť neuspeli. Šaľania si skomplikovali boj o záchranu domácou prehrou s Trnavou B.

Šaľania doma nedokázali zabodovať s rezervou Trnavy a skomplikovali si boj o záchranu.Šaľania doma nedokázali zabodovať s rezervou Trnavy a skomplikovali si boj o záchranu. (Zdroj: Milan Pospiš)

Lok. Košice - Sereď 2:1 (1:0)

Úvod duelu bol z oboch strán opatrný. Prvú šancu mal hosťujúci Elvis, jeho strela sa medzi tri žrde nevošla. O minútu nastrelil bek ŠKF Kotora konštrukciu domácej brány. Zo strany Košičanov pohrozil Chmelo, po prihrávke Šuľák svoj pokus neupratal do siete. Zlom zápasu nastal po polhodine hry, keď bol za tvrdý zákrok vylúčený útočník Serede Elvis. Lokomotíva využila presilovku za sedem minút, Človečko svoj nájazd na Šálku s istotou premenil. Domáci boli na koni. V 53. min. Chmelo našiel krásnou prihrávkou Cmarka, s jeho pokusom si Šálka poradil. Hra sa prelievala zo strany na stranu, oba celky sa snažili útočiť. V 68. min. Šálka reflexívne vytesnil pokus Hloušeka. O minútu dobre pálil Loduha, lopta len tesne minula Macejovu bránu. V 72. dostal domácich do dvojgólového vedenia Kinský, jeho pokus tečoval Kotora. V závere korigoval z penalty Pellet, do konca sa však už nič podstatné neudialo.
Góly: 36. Človečko, 72. vlastný (Kotora) - 87. Pellet (11 m).
R Somoláni, ŽK: Šuľák, Hejnus - Korman. ČK: 29. Elvis (Sereď), 300 divákov.
ŠKF: Šálka - Kotora, Štajer, Djiby Ba, Mečiar (75. Boženík) - Laura, Bartoš (58. Bosý), Pellet, Loduha, Jankto (55. Korman) - Elvis.
Marián Süttö, tréner: „V zápase sme prišli nešťastne o vylúčeného hráča. Aj napriek tomu sme mali viac z hry a viacej gólových možností. Našou Achillovou pätou je strieľanie gólov, nesieme to celú jar. Chlapcom nemám čo vyčítať. Boli sme o triedu lepší, herne aj behavo. Pokúsime sa to napraviť v nasledujúcom domácom zápase.“ (LO)

Ostatné výsledky 3. kola
FC Nitra - Prešov 1:1, L. Mikuláš - FK Pohronie 4:0, Zvolen - Borčice 1:0, Žilina B - Bardejov 0:1, Slovan jun. - VSS Košice 1:2.

1. VSS Košice    23    14    5    4    38:16    47    (+14)
2. Prešov    23    12    8    3    50:21    44    (+11)
3. L. Mikuláš    23    12    7    4    42:21    43    (+10)
4. Lok. Košice    23    12    5    6    34:24    41    (+5)
5. Bardejov    23    12    4    7    33:26    40    (+4)
6. Zvolen    23    11    5    7    26:22    38    (+2)
7. FK Pohronie    23    11    4    8    27:30    37    (+4)
8. FC Nitra    23    10    6    7    42:26    36    (0)
9. Borčice    23    11    3    9    32:19    36    (+3)
10. Žilina B    23    8    9    6    32:26    33    (-3)
11. Sereď    23    8    4    11    22:30    28    (-5)
12. Slovan jun.    23    8    3    12    35:46    27    (-9)
Mužstvu VSS Košice odrátajú 3 body.

Program 4. kola: 22. 4. o 16.00 h Lok. Košice - Žilina B, 23. 4. o 16.00 h Borčice - L. Mikuláš, Bardejov - Slovan B, 24. 4. o 16.00 h VSS Košice - Nitra (Smolák), Sereď - Zvolen (Trenčanský), FK Pohronie - Prešov.

Šaľa - Trnava B 0:1 (0:0)

Domáci začali šesťbodový duel zle, hostia naopak bez rešpektu - pri prieniku Jirku a trestnom kope Košťála ich však Bačík podržal. Chemici sa pomaly dostávali do tempa a prevzali iniciatívu, hrali dobre kombinačne, šance mali Cisár, Zahraničnyj či dva razy Herceg. Narážali však na istého Strapáka v bráne Spartaka. V závere prvého polčasu sa hostia súperovi pripomenuli delovkou Kadleca z dvadsiatich metrov. Po obrátke bol v prvej príležitosti legionár Yao, po ňom však mala tri šance futbalisti Dusla. Mikuš, Kastelovič a najmä Sedlák však neskórovali. Trestný kop kapitána Šaľanov z 58. min. vykopával z bránkovej čiary Dzibela. Hostia boli pod tlakom a v ďalšej štvrťhodine mohli ďakovať iba brankárovi Strapákovi, ktorý sa vyznamenal pri príležitostiach Karima a Cisára. K hosťom sa v závere priklonilo šťastie, keď po strele obrancu Kadleca z 20 metrov lopta prekĺzla medzi rukami dobre chytajúceho Bačíka do siete. Chemici hrali v zábere vabank, mohli vyrovnať Cisárom, ale gólom hrozil aj prienik Jirku. Šaľania sa stratou troch bodov dostali do nezávideniahodnej situácie.
Gól: 84. Kadlec.
R Čiernik, ŽK: Václav, Kastelovič, Karim - Strapák, Deket, Koštál, Dzibela, 215 divákov.
DUSLO: Bačík - Kastelovič, Cisár, Lipták, Václav - Kochan (68. Čeredničenko), Sedlák, Karim - Mikuš, Herceg (79. Galbavý), Zahraničnyj.
Pavol Bartoš, tréner: „Súhlasím s trénerom hostí, že Trnava dominovala v prvých 15 minútach. Potom sme však prevzali taktovku my, mali sme výborné strelecké príležitosti, ale šťastena sa od nás odklonila. V závere sme inkasovali lacný gól, ale verím, že chlapci ešte v ďalších stretnutiach zabojujú a získajú potrebné ligové body.“ JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky 3. kola: Dun. Lužná - B. Bystrica 2:1, Nové Mesto - Senec 1:0.

1. B. Bystrica    25    12    3    10    28:27    39    (0)
2. Dun. Lužná    25    10    5    10    30:37    35    (-4)
3. Nové Mesto    25    10    4    11    27:28    34    (-5)
4. Trnava jun.    25    10    0    15    22:28    30    (-6)
5. Šaľa    25    8    2    15    25:43    26    (-10)
6. Senec    25    6    3    16    28:43    21    (-15)

Program 4. kola: 23. 4. o 16.00 h B. Bystrica - Šaľa (Sedlák), N. Mesto - Dun. Lužná, Senec - Trnava B

10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 827

Skupina obchodovala s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia zatvárala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.