Močenčanky porazili lídra prvej ligy

V poslednom zápase interligy Šalianky prerušili úspešnú sériu a prehrali v Moste.V poslednom zápase interligy Šalianky prerušili úspešnú sériu a prehrali v Moste. (Zdroj: Václav Veverka)

EXTRALIGA MUŽI

Semifinále play-off - 1. zápas: Tatran Prešov - HKM Šaľa 34:32 (17:18). Do prvého semifinále vstúpili domáci hádzanári nervózne. Skóre otvoril v preplnenej Tatran handball arene Sadovyi, no potom udávali tón hráči HKM. Šaľania držali s favoritom nečakane vyrovnaný krok, vo väčšine prvého polčasu boli dokonca lepším tímom. V 18. min. viedol síce Prešov 9:8, ale Šaľania sa opäť odtrhli. Do šatne išli dokonca s jednogólovým náskokom. HKM viedol najviac o tri góly. V 43. min. viedli hosťujúci hádzanári 24:23. V nasledujúcej sedemminútovke východniari zabrali a otočili výsledok na 29:25 vo svoj prospech. V závere Prešovčania kontrolovali vývoj.
R Dvorský a Karlubík, pok. hody 3/2 - 3/3, vylúčení 3 - 5, ČK: 40. Páleš (Šaľa), 1054 divákov.
PREŠOV: Čupryna, Vernarský - Rábek 1, Humeňanský, Kopčo 6, Hrstka 7, D. Krok 1, Sadovyi 2, Kríž, L. Urban 2, Furlan 7, Pekár 1, Rešovský, Číp 7.
HKM: L. Fabián, M. Szabó, Repáň - Melnyk 8, Bočkay, Michniewicz, Krokavec, T. Mažár, Szapu 6, P. Krok 3, F. Šulc 5, S. Mažár 2, Percze, Petráš.
Ján Kolesár, tréner: „V Prešove sme sa držali ozaj celkom dobre. Náš výkon ale značne ovplyvnila diskvalifikácia Mareka Páleša po troch vylúčeniach. Prišli sme tak o kvalitného hráča v obrane, kde ich momentálne nazvyš nemáme. Tatran potom naše oslabenie v obrane zúročil. K tomu ešte pár úsekov, v ktorých sme strácali hlavne nedostatočnou koncentráciou. Aj to Prešov trestal. Toto boli dôležité aspekty, pre ktoré nám domáci razom odskočili na štyri góly. Kým sme sa nanovo ešte pozviechali, stačilo to už iba na skorigovanie, na konečný dvojgólový rozdiel. Osobne som s tým, čo mužstvo predviedlo spokojný. Škoda len, že sme v nasadenom kurze nevydržali celých šesťdesiat minút. Výsledok z Prešova je pre nás vcelku priaznivý, ale odvíjať sa iba od neho pred druhým zápasom série, to iste nemôžeme. V stredu u nás doma to bude iste celkom iný zápas. Aj doň však pôjdeme s cieľom niečo v dokázať, niečo uhrať a pokúsiť sa nad úradujúcim majstrom vyhrať.“
Stav série: 1:0.
Druhý výsledok: Topoľčany - Hlohovec 27:27, na 7 m hody 3:4, stav série 0:1.
Semifinále sa hrá na tri víťazné zápasy. 2. zápas - 27. 4. o 18.00 h Šaľa - Prešov. 3. zápas - 30. 4. o 18.00 h Prešov - Šaľa.

WHIL

26. kolo: DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa 28:24 (18:11). V poslednom kole základnej časti WHIL cestovali Šalianky na pôdu úradujúceho českého majstra a tretieho celku súťaže bez viacerých hráčok. Do hry nezasiahla najlepšia strelkyňa Klučková, nehrali ani Bahýlová, Veselková či Königová. Prvý polčas patril jednoznačne „čiernym anjelom“. V úvode si vypracovali dvojgólový náskok, ktorý postupne zvyšovali. V desiatej minúte dávala Denisa Szarková (bývalá hráčka Dusla) na 6:2. Po osemnástich minútach hry viedol domáci kolektív o sedem gólov, Pócsiková a Trochtová dokázali znížiť. Domáce si udržiavali odstup od súperiek a do kabín išli so sedemgólovým náskokom. Ten narastal aj po zmene strán, v 40. min, znižovala Pócsiková na 22:14. V 47. min. bola vylúčená Trochtová a sedmička Martinkovej znamenala desaťgólové vedenie Mostu (26:16). Šalianky však neskladali zbrane a z náskoku domácich začali ukrajovať. Päť minút pred koncom znížila Perczeová na 26:21. Most nedal dvanásť minút gól! Až v 59. minúte Haládikovú prestrelila Jeřábková (27:23). Hosťujúci kolektív už nemal čas na zvrat, ale hlúčik svojich fanúšikov, ktorí cestovali s nimi na duel, potešil aspoň výkonom v záverečných 15 minútach.
R Kozler a Zich (obaja ČR), pok. hody: 1/1 - 6/5, vylúčené: 3 - 1, 825 divákov.
Most (najviac gólov): Jeřábková 7, S. Szarková 5, Matoušková 4, Súkenníková 4.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Bujnochová 3, Demajová, Perczeová 3, K. Pócsiková 5/1, Rácková 2, Špendlová 1, Tisajová 1, Trochtová 3, Tulipánová 6/4.
Michal Lukačín, tréner: „Most dve tretiny zápasu jasne dominoval, ale pre nás bolo jasným cieľom využiť našu dobrú formu a využiť 60 minút na to, aby sme stále bojovali a hrali, pretože nás čaká ťažké play-off a to dievčatá v posledných 20 minútach ukázali. Keď sa pozrieme na svetelnú tabuľu, tak sme uhrali slušný výsledok.“

Ostatné výsledky: Partizánske - ŠKP Ba 33:20, Prešov - Michalovce 20:34, Zlín - Olomouc 29:15, Poruba - Plzeň 34:16, Veselí n.M. - Slavia Praha 26:34, Písek mal voľno. Konečná tabuľka:

13. Písek    24    1    1    22    510:764    3

Národné play-off - semifinále (hrá sa na 3 víťazné zápasy): 1. zápas - 30. 4. o 18.00 h Šaľa - Partizánske. 2. zápas - 1. 5. o 18.00 h Šaľa - Partizánske.

I. LIGA ŽENY

Močenok - Michalovce jun. 25:23 (13:10). Domáce hádzanárky sa zmietali nielen vo výsledkovej kríze, ale aj hráčskej, keď kabína prešla prievanom. Na zápas proti lídrovi tabuľky nastúpili v improvizovanej zostave. Napriek tomu to boli práve hráčky Junioru, ktoré držali taktovku hry a takmer celý duel viedli. Po opatrnom úvode sa dostali do dvojgólového náskoku 3:1, odstup si udržiavali až do 27. minúty, kedy Michalovčanky znížili na 11:10. Dva góly Močenka stanovili polčasový rezultát. Bojovný výkon domáceho tímu pokračoval aj po prestávke. V 41. min. viedli dokonca o päť gólov, navyše, na trestnú lavicu putovala hráčka hostí. Michalovce však v oslabení vyrovnali na 19:19, Močenok dostal štyri góly v početnej výhode! Zverenky Dariny Braunovej sa však nevzdali a opäť sa dostali do vedenia. Tri minúty pred koncom súper vyrovnával na 22:22. V závere to však boli opäť domáce hráčky, ktoré strhli cenné víťazstvo na svoju stranu.
R Opatka a Veselka, vylúčené: 1 - 2, pok. hody: 4/4 - 1/1, 70 divákov.
JUNIOR: V. Lenčéšová - Liesková, Rábeková, Dobišová 4, Tóthová, Czuczorová 10/4, L. Lenčéšová 4, Hanakovičová 4, Bocánová, Jablonická 3.

Ostatné výsledky: Inter - Topoľčany 35:22, Košice - Trenčín 17:37, Bánovce - Zlatná 25:25, Stupava - Hlohovec 20:19, Šurany - Nesvady 38:27.

12. Košice    19    3    0    16    409:592    6

20. kolo - 30. 4. o 18.00 h Zlatná - Šurany, Nesvady - Košice, 1. 5. o 10.00 h Topoľčany - Močenok.

II. LIGA ŽENY

11. kolo: Nové Zámky - Sereď 25:30 (16:14), Meszárosová 7, Obložinská 6, Ožvaldová 6 - Šúryová 9, Šidlíková 7, Nováková 5, Štefanková 4, Ivanová 3, Trojáková 2. Lehnice - Topoľníky 24:15 (8:7), Vargaová 9, Csémyová 5, Helészová 4 - Rózsaová 10. Kolárovo - Senec 26:25 (14:13), Tóthová 8, Nagyová 7. Revúca - Senica 15:20.
Dohrávka: Lehnice - Sereď 15:20 (8:10), Némethová 5, Csémyová 4 - Šúryová 6, Šidlíková 5, Štefanková 3, Trojáková 2, Horváthová 1, Nováková 1, Hercegová 1, Ivanová 1.

8. Topoľníky    11    0    0    11    216:317    0

12. kolo - 30. 4.-1. 5. Sereď - Revúca, Senec - Topoľníky, Lehnice - N. Zámky, Senica - Kolárovo.

I. LIGA ST. DORKY

UDHK Nitra - Bytča 24:30 (16:16), Juríková 10, Sopková 8, Šinkovičová 3, Bosáková 2. Prešov - Šaľa 27:23 (13:11), Perczeová 8, Špendlová 4, Volenticsová 3. Močenok - Michalovce 14:38 (9:16), Tóthová 5, Dobišová 3, Rábeková 3. ŠKP Ba - Partizánske 39:32, Bern. Košice - Trenčín 16:38, Stupava - Dráb. Košice 36:12.

12. Dráb. Košice    20    0    0    20    222:890    0

20. kolo - 30. 4.-1. 5. Šaľa - Bern. Košice, Partizánske - Močenok. Stretnutia Dráb. Košice - UDHK Nitra predohrali.

I. LIGA ML. DORKY

UDHK Nitra - Bytča 29:25 (13:11), Trepáčová 9, Kolářová 7, So. Marinová 5, Gregušková 4. Prešov - Šaľa 28:27 (13:11), Lanczová 9, Škoricová 5, Greštiaková 4, Vaneková 3. Močenok - Michalovce 22:33 (13:18), Bolfová 12, Szilágyiová 4, Rábeková 3. ŠKP Ba - Partizánske 49:11, Bern. Košice - Trenčín 15:41, Stupava - Dráb. Košice 29:26.

MK STARŠIE ŽIAČKY

15. kolo: UDHK Nitra - Šaľa 31:32 (15:17), Trepáčová 11, Kolářová 11 - Lanczová 16, Kollerová 5. Talent DS - Močenok 22:22 (11:13), Almásiová 9, Vargová 4 - Szilágyiová 13, Chudáčiková 3, Jedličková 3. Hlohovec - Topoľčany 23:30 (9:15), I. Michalcová 12, Vlčková 10. DAC DS - Kolárovo 26:13 (11:6), Pénzes 5, Győriová 5 - Mészáros 4, Lakatos 3. Šurany - Zlatná n/O. 13:13 (9:7), T. Zlatinská 5, Kozlíková 5 - Jakab 5, Pintová 3, Tóthová 3.

MK MLADŠIE ŽIAČKY

15. kolo: UDHK Nitra - Šaľa A 9:23 (6:9), Martišková 4, Buchová 4 - Kunová 6, Kováčiková 3, Andódiová 3, Pálová 3. Nitra - Šaľa B 27:8 (14:5), Martišková 13, Buchová 8 - Csadiová 3, Honzová 2. Talent DS - Sereď 22:19 (10:10), Kázmer 10, Volnerová 4, Domonkosová 4 - Osazee 10, Ducká 8, Nagyová. DAC DS - Kolárovo 22:11 (9:5), Bartalanová 5, Patócs 5, Tóthová 4 - Kalmár 3, Biziková 3. Šurany - Zlatná n/O. 16:16 (11:7), Rendlanská 5, Ondrušová 4, Komáromyová 3 - Veszprémiová 6, Turocziová 6, Susíková 2. Hlohovec - Nesvady 12:7.
Dohrávky: Šaľa A - Šurany 27:3 (12:2), Bírová 6, Kunová 4, Šalatová 3, Kormanová 3, Pálová 3 - Močkorová 2, Ďurinová 1. Šaľa B - Šurany 21:14 (11:6), Hlavatá 7, Póšová 7, Csadiová 3 - Komáromyová 4, Ďurinová 3.

1. Šaľa A    16    16    0    0    512:96    32
2. DAC DS    15    14    0    1    402:161    28
3. UDHK Nitra    17    12    0    5    424:233    24
4. Kolárovo    17    12    0    5    330:279    24
5. Zlatná n/O.    17    9    1    7    263:267    19
6. Šurany    17    6    1    10    222:280    13
7. Talent DS    16    6    0    10    219:314    12
8. Šaľa B    16    5    1    10    238:280    11