Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Barčák má už na konte 20 gólov

V. LIGA JUH: H. Saliby vyhrali posledný zápas na štadióne DAC-u a ukončili sériu štyroch kôl bez víťazstva.

Horné Saliby vyhrali na štadióne DAC-u posledný zápas proti domácemu C-tímu. Balázs Karika (vľavo) si dal gólom darček k 25. narodeninám.Horné Saliby vyhrali na štadióne DAC-u posledný zápas proti domácemu C-tímu. Balázs Karika (vľavo) si dal gólom darček k 25. narodeninám. (Zdroj: Miriama Szabová Tóthová)

Ohrady - V. Blahovo 2:1 (0:0), 50. P. Bognár, 83. S. Čosovič - 73. T. Molnár. V I. polčase hostia dobre bránili svoju 16-tku. Méhes kopol trestňák do brvna, šance nevyužili Németh a Mészáros. Po obrátke prihral Kóša Bognárovi a ten prestrelil brankára. Poistku mohol pridať Németh, ale prehodil aj bránu. Hostia po rohu vyrovnali a boli blízko aj k druhému gólu. Ale platilo „nedáš-dostaneš“ a Čosovič zo 16 m strelou do vinkla rozhodol. R T. Gádoši, 100.

Vydrany - D. Saliby 1:1 (0:0), 69. Á. Csonka - 71. D. Bednár. Za silného vetra sa hral dobrý zápas, domáci mali miernu prevahu. Vydrany mali v I. polčase dve šance, hostia po rohu hlavičkovali do žrde. Domáci viedli po vydarenej akcii, ale hostia podobným spôsobom vyrovnali a v 90. min. ešte Bednár vynechal tutovku. Zrodila sa tak zaslúžená remíza. R Bazsó, 250.

Janíky - Zlaté Klasy 3:1 (0:0), 48. M. Tink, 52. a 89. A. Štibrich - 82. F. Keszöcze. Od začiatku boli domáci aktívnejší, hoci prvú šancu mali hostia. Domáci dvakrát trafili konštrukciu, ale po obrátke už prišli dva rýchle góly. Hostia strelili kontaktný zásah, ale lepšie Janíky spečatili svoje víťazstvo. R Gembický, 200.

DAC C - H. Saliby 0:2 (0:1), 18. M. Braun (11 m), 74. B. Karika. Posledný zápas na starom štadióne DAC-u vyhrali H. Saliby. V 18. min. brankár Somogyi fauloval Kariku a z penalty otvoril skóre Braun. Mladí hráči DAC-u boli pohyblivejší, hostia však umne bránili. Po obrátke boli H. Saliby nebezpečné z brejkov a Karika pridal poistku. Domáci mali tiež šance, ale brankár Anda bol vždy na mieste. R M. Grznár, 150.

Šoporňa - Topoľníky 3:0 (2:0), 5. a 21. E. Moťovský, 59. E. Rojka. Domáci podali svoj najlepší jarný výkon a po väčšinu zápasu boli lepším tímom, kým hostia výkonom sklamali. Moťovský otvoril skóre hlavičkou a zakrátko pridal dupľu. Najviac sa páčil Rojkov zásah po rýchlej akcii. V 87. min. kopal Bogyai penaltu, ale brankár Karmažín ju chytil. R Pe. Šamko, 100.

Nový Život - Váhovce 6:1 (4:0), 9. a 49. A. Mészáros, 23. M. Paštrnák, 29., 42. a 46. A. Barčák - 68. M. Filo. Zápas mal jednoznačný priebeh, od prvej minúty sa hralo na jednu bránu. Domáci mali výborný prvý polčas a do siete súpera strieľali pekné góly. Aj po obrátke mali prevahu, ale muška im zvlhla. R Hybský, 100

Jelka - Lehnice 1:0 (1:0), 10. T. Huszár. Hral sa priemerný zápas, oba tímy si vytvorili pár šancí. Domáci boli o niečo aktívnejší. Po akcii Múcsku s Kayembem sa presadil Huszár - 1:0. Po obrátke chceli domáci v presilovke pridať poistku, ale Kayembe trafil brvno a raz súper zachránil na čiare. Tri body však zostali v Jelke. ČK: 45. K. Nagy (Lehnice, v prestávke). R Z. Kukan, 150.

Trstice mali voľno.

1. D. Saliby    22    16    3    3    47:15    51    (+21)
2. Ohrady    22    15    4    3    39:16    49    (+16)
3. Nový Život    21    14    4    3    68:24    46    (+13)
4. V. Blahovo    22    11    1    10    43:39    34    (+4)
5. H. Saliby    22    9    4    9    35:30    31    (-2)
6. Janíky    22    9    3    10    30:36    30    (-6)
7. Lehnice    21    7    6    8    20:24    27    (-6)
8. Šoporňa    21    8    3    10    18:26    27    (-6)
9. Topoľníky    21    8    2    11    26:30    26    (-4)
10. Váhovce    21    7    4    10    30:39    25    (-5)
11. Jelka    21    7    4    10    30:46    25    (-8)
12. Vydrany    22    6    6    10    30:36    24    (-6)
13. DAC C    21    6    4    11    34:34    22    (-11)
14. Zlaté Klasy    22    7    1    14    15:45    22    (-11)
15. Trstice    21    4    5    12    22:47    17    (-16)
V. Úľany sa odhlásili zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 20 - A. Barčák (Nový Život), 16 - M. Filo (Váhovce), 15 - I. Miklóš (V. Blahovo), 14 - D. Bednár (D. Saliby), 12 - P. Peciar (H. Saliby).

ZOSTAVA KOLA: A. Anda (H. Saliby) - J. Tóth (Jelka), A. Göndör (D. Saliby), A. Gombos (Janíky) - Reza Zadeh (Ohrady), A. Mészáros (N. Život), E. Moťovský (Šoporňa), J. Duch (Janíky) - B. Karika (H. Saliby), A. Barčák (N. Život), Á. Csonka (Vydrany).