Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

K volejbalovému trónu má bližšie Nitra

Dôležitý piaty finálový zápas volejbalovej extraligy mužov sa hral včera v Prešove. Z víťazstva sa radovali hráči Nitry, ktorým tak k premiérovému zisku titulu chýba už len jeden krôčik.

Volejbalisti Nitry vyhrali tretí zápas v rade (vždy 3:0) a v nedeľu môžu doma spečatiť historický titul.Volejbalisti Nitry vyhrali tretí zápas v rade (vždy 3:0) a v nedeľu môžu doma spečatiť historický titul. (Zdroj: SITA - Viktor Zamborský)

Finále - 5. zápas: Mirad PU Prešov - Bystrina SPU Nitra 0:3 (-21, -23, -22)
V úvode duelu sa oba tímy držali navzájom na dištanc, ťahali sa o každý bod. Rozhodujúci únik sa podaril hráčom Nitry, ktorí od nerozhodného stavu 11:11 získali päť bodov v rade. Hoci sa Prešovčania vehementne snažili o zdramatizovanie priebehu úvodného setu, nebolo im to nič platné. Aj začiatok druhého dejstva sa niesol vo vyrovnanom duchu, od stavu 8:10 si hostia udržiavali dvoj- až trojbodový náskok. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale Nitra po strhujúcej výmene zásluhou úspešného smeču Kubša premenila svoj prvý setbal. Povzbudení priaznivým vývojom zápasu šli hostia hneď v úvode tretieho dejstva do trháku, viedli 5:0 a zdalo sa, že súpera tým definitívne zlomili. Domáci hráči to síce nezabalili, v útoku ich tentokrát svojimi bodmi najviac ťahal Rajduga, avšak počas celého piateho zápasu im chýbal potrebný moment prekvapenia. Naopak hostia dominovali výbornou obranou na sieti aj v poli. Keď sa už zdalo, že je Prešov späť v hre, sériou dvoch-troch lôpt si Nitra opäť vybudovala pevnú pozíciu. V závere premenila svoj druhý mečbal.

PREŠOV: Červeň, Halaj, Hudák, Macko, Sopko, Drobňák, libero Lampart (Peleščák, Mikovčík, Rajduga).
NITRA: Zaťko, Kubš, Ludha, Szarek, Malina, Kašper, libero Turis (Hukel, Porubský).
Stav série: 2:3.

Hlasy trénerov

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Nedarilo sa nám zatlačiť súpera dobrým servisom, o ktorý sme sa mohli oprieť počas celej sezóny. Nitra ťažila z výborného príjmu a bola úspešná v útoku. My sme, naopak, boli zle zoskupení na bloku a mali sme málo možností na protiútok. V druhom sete sa nám podarilo dotiahnuť vedenie súpera, škoda neúspešnej koncovky, zápas sa mohol vyvíjať inak. K titulu má teraz bližšie súper, ale ešte nie je koniec, budeme bojovať do poslednej lopty.“
Marek Kardoš, tréner Nitry: „Znova sa to odohralo medzi príjmom podania. My sme dokázali Prešov odprihrávať a potom sme už nemali problémy s prvou akciou. Veľmi sme prvé dva sety čítali nahrávača a z toho sme boli vždy o 2-3 body dopredu a Prešov musel celý čas doťahovať a riskovať. Až na poslednú pasáž v 3. sete som s hrou spokojný."

Šiesty zápas finálovej série, v ktorom sa už môže rozhodnúť o titule majstra Slovenska, je na programe v nedeľu 8. mája o 18.00 h.