Sereď s cennou výhrou, Šaľa zabrala po šiestich týždňoch

II. LIGA: Nitra neuspela ani v šiestom zápase nadstavbovej časti, na ihrisku Lokomotívy z Košice o jej prehre rozhodla penalta.

Seredčania sa včera tešili z rýchleho gólu už v 3. minúte, ktorým načali Prešov.Seredčania sa včera tešili z rýchleho gólu už v 3. minúte, ktorým načali Prešov. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Skupina o postup

Lok. Košice - FC Nitra 1:0 (0:0)

Úvod bol z oboch strán opatrný, hra sa odohrávala väčšinou v strede poľa. Nitrania vyrukovali s pozornou defenzívou, do útoku sa nehrnuli. Oba tímy takticky vyčkávali na chybu súpera, šancí bolo ako šafranu. Prvý nebezpečný okamih prišiel v 27. min, Človečko vysunul Šušáka, jeho pokus obranné rady Nitričky stihli zblokovať. Košičania boli aktívnejší, pri strele Šuľáka sa zaskvel Stránsky. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Nitrania pohrozili po hodine hry, Fábryho strelu spoza šestnástky vytesnil Kira nad hornú žrď. V 64. min. si s pokusom Zajaca poradil Stránsky. Rozhodnutie prišlo v 69. min., keď Zajac bezpečne premenil nariadený pokutový kop. Hosťom sa v závere nepodarilo smerom dopredu nič vymyslieť a ani v šiestom kole nadstavbovej časti nebodovali naplno.
Gól: 69. Zajac (11 m).
R Čiernik, ŽK: Charizopulos, Dunda (obaja Nitra), 300 divákov.
FC: Stránsky - Ďurek (76. M. Kolmokov), Trapp, Dunda, Pavlenda - Lola, A. Fábry (63. Valenta), Oravec (88. Vodička), Charizopulos, Ivančík - Balaj.
Róbert Barborík, tréner: „V zápase sme si vytvorili niekoľko dobrých šancí. Gól sme dostali po diskutabilnej jedenástke. Chýba nám presnosť v zakončení. Za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili bod.“ (LO)

Sereď - Prešov 2:0 (2:0)

Zápas mal výbornú úroveň, zniesol by aj ligové kritériá. Krátko po úvodnom hvizde založili domáci akciu po ľavej strane, Vindiš prenikol cez dvoch hráčov a prihral Abrahámovi, ktorý nemal problém otvoriť skóre. Na druhej strane Katonovu prudkú strelu vyrazil Šálka na roh. Hostia hrýzli aj naďalej, v 25. min. Katona z otočky prestrelil bránu a o dve minúty neskôr mieril Tubonemi po rohu tesne vedľa. V 37. min. sa však opäť vlnila sieť za Talianom, keď Bujňák fauloval Lovása a nariadenú penaltu Pellet bezpečne premenil. Hneď po zmene strán našiel Laura Abraháma, ktorému lopta skĺzla z kopačky. Po hodine hry hlavičkoval Djiby Ba po centri Lauru opäť vedľa. Prešov zvýšil obrátky a mal tri nebezpečné strely. V 72. min. skončil Kerestešov priamy kop tesne nad, Tubonemi tiež nezakočil presne a pri Petkovom tvrdom pokuse z 35 m sa vyznamenal Šálka. Rovnakou mincou ako posledne menovaný odpovedal aj Korman, jeho exportná strela skončila na ľavej žrdi. V závere mohol ešte znížiť Katona, ale Šálka nemusel zasahovať. Domáci diváci odmenili obetavý výkon svojich hráčov búrlivým potleskom.
Góly: 3. Abrahám, 37. Pellet (11 m).
R Očenáš, ŽK: Pellet - Bujňák, Macko, Bartek, Luberda, 385 divákov.
ŠKF: Šálka - Chynoradský, Kotora, Laura, Pellet (83. Bosý), Čertík, Loduha, Abrahám, Vindiš (72. Jankto), Lovás (54. Korman), Djiby Ba.
Marián Süttö, tréner: „Celý týždeň sme sa na Prešov pripravovali ako na lídra tabuľky. Prešov som videl hrať viackrát, jeho hráči predvádzajú výborný futbal. Nám však vyšla v úvode pekná akcia, z ktorej sme skórovali. V našom mužstve som dnes videl 5-6 ligových výkonov. Súper prišiel do Serede hrať futbal, za čo som mu povďačný. Najväčšou odmenou pre nás bol potlesk divákov. V nasledujúcom dueli v Košiciach nám bude chýbať vykartovaný Pellet, ale opäť nás posilní Mečiar. V závere zápasu naskočili aj dorastenci, ktorí nehrali zle, ale čakám od nich väčšiu dynamiku a agresivitu v súbojoch.“ DUŠAN ŠVEHLA

Ostatné výsledky 6. kola
Bardejov - FK Pohronie 3:1 (2:1), 37. Milunovič, 40. Kuhajdík, 55. Gagnon - 41. J. Nosko. Žilina B - L. Mikuláš 3:0 (1:0), 17. Hancko, 51. Gorelčík, 66. Michlík. Zvolen - Slovan jun. 0:1 (0:0), 79. Kele. VSS Košice mali voľno.

1. VSS Košice    25    15    5    5    41:19    50    (+14)
2. Prešov    25    13    8    4    51:23    47    (+14)
3. Lok. Košice    25    14    5    6    39:24    47    (+5)
4. L. Mikuláš    25    13    7    5    45:25    46    (+10)
5. Bardejov    25    14    4    7    38:28    46    (+7)
6. FK Pohronie    24    12    4    8    30:30    40    (+4)
7. Zvolen    26    11    5    10    28:27    38    (-1)
8. Žilina B    25    10    7    8    36:28    37    (-2)
9. FC Nitra    24    9    6    9    42:30    33    (-3)
10. Sereď    24    9    4    11    25:30    31    (-5)
11. Slovan jun.    24    9    3    12    34:46    30    (-6)
Mužstvu VSS Košice odrátajú 3 body. Borčice odstúpili zo súťaže, všetky ich výsledky boli anulované.

Najbližší program
7. KOLO: 11. 5. o 16.30 h VSS Košice - Sereď (A. Somoláni), FK Pohronie - Lok. Košice, Prešov - Žilina B, L. Mikuláš - Slovan B, o 18.00 h FC Nitra - Zvolen (Nemček), Bardejov - voľno.
8. KOLO: 14. 5. o 16.30 h L. Mikuláš - FC Nitra (Dohál), Zvolen - FK Pohronie, 15. 5. o 10.30 h Žilina B - VSS Košice, o 16.30 h Sereď - Bardejov (Ziemba), 16. 5. o 17.00 h Slovan jun. - Prešov, Lok. Košice má voľno.

Skupina o udržanie

Šaľa - Dun. Lužná 1:0 (0:0)

Chemici nastúpili s viacerými zmenami. Prvú šancu mal hosťujúci Kadera, ale tesne minul. Potom prevzalo iniciatívu Duslo, keď najskôr brankár Močko vyrazil trestný kop Čeredničenka, zneškodnil aj prudkú strelu Liptáka a gólovú hlavičku Hercega vytesnil na roh kapitán Nosko. Dobrú streleckú príležitosť mal aj v 35. min. Karim, ale tesne minul. Domácich v rozlete zabrzdil Lipták, ktorý uvidel dva razy rýchlo za sebou žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Napriek tomu, že hostia hrali presilovku, po obrátke mal prvú šancu domáci Čeredničenko. V ďalšom priebehu však prevzali iniciatívu hostia. Delovka obrancu Pipíšku sa mihla okolo ľavej žrdi a na bránkovej čiare v priebehu minúty zachraňovali po hodine hry Ďatko s Karimom. Svoje kvality potvrdil aj brankár Kubica, keď zneškodnil prudké strely Jackuliaka a najmä Kaderu. Domáci využívali aj v oslabení každú možnosť na zaútočenie a ohrozenie bránky hostí. V 88. min. sa blysol akciou Karim, keď po jeho sóle a prihrávke vsietil Galbavý gól, ktorý neplatil pre ofsajd, ale o dve minúty neskôr sa už domáci tešili opäť. Legionár Karim si zopakoval svoj technický kúsok a po jeho strele kapitán domácich Sedlák dorážkou rozhodol o prvom víťazstve chemikov v nadstavbe.
Gól: 90. Sedlák.
R Piatka, ŽK: Lipták, Kastelovič, Kubica - L. Luhový, ČK: 44. Lipták (Šaľa), 115 divákov.
DUSLO: Kubica - Václav (46. Galbavý), Ďatko, Petrovský (70. Cisár), Kastelovič - Mikuš (46. Zahranyčnyj), M. Sedlák, Karim, Lipták - Herceg, Čeredničenko.
Pavol Bartoš, tréner: „Napriek tomu, že sme hrali viac ako polčas v oslabení, boli sme súperovi minimálne rovnocenným partnerom. V I. polčase sme mali šance, ale trápi nás koncovka. Po obrátke nás súper dostal pod tlak, ale defenzíva odolala, za čo si zaslúžia chlapci pochvalu. Z kolektívu vynikli nad priemer Karim a Čeredničenko. V závere sme strhli víťazstvo na svoju stranu, čo nás teší.“ JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky 6. kola: Senec - Ban. Bystrica 1:4 (0:1), O. Kiss - Bernadina 2, Válovčan, Snitka. Trnava jun. - Nové Mesto 2:0 (0:0), 51. Deket (11 m), 57. Dubec.

1. B. Bystrica    26    13    3    10    33:24    42    (+3)
2. Nové Mesto    26    12    3    11    31:29    39    (0)
3. Trnava jun.    26    12    0    14    27:26    36    (-3)
4. Dun. Lužná    26    9    6    11    30:38    33    (-6)
5. Šaľa    26    8    2    16    24:46    26    (-13)
6. Senec    26    6    4    16    28:44    22    (-17)
Program 7. kola: 13. 5. o 17.00 h Šaľa - Senec (Perašín), 14. 5. o 16.30 h Nové Mesto - B. Bystrica, 15. 5. o 16.30 h Dun. Lužná - Trnava jun.