Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Nitra zdolala Zvolen (+foto, VIDEO)

Futbalisti FC Nitra vyhrali prvýkrát od 27. marca. Sereď neuspela v Čermeli na ihrisku lídra druhej ligy.

Andrej Ivančík (vpravo) pečatil výsledok do prázdnej brány po nezištnej prihrávke od Balaja.Andrej Ivančík (vpravo) pečatil výsledok do prázdnej brány po nezištnej prihrávke od Balaja. (Zdroj: Ladislav Odráška)

FC Nitra - Zvolen 2:0 (1:0)

Prvé víťazstvo Nitranov v nadstavbe prišlo až po jej polovici, hosťujúcej Lokomotíve chýbala para. Celé stretnutie výrazne ovplyvnil raketový nástup mierneho favorita, Valenta napravo potiahol a spätnou prihrávkou našiel nekrytého Charizopulosa a ten sa z hranice 11 metrov nemýlil - 1:0. Vedúci gól zahnal potenciálnu nervozitu, Nitrania pokojne kontrolovali hru, diktovali tempo a súperovi okrem dvoch závarov v desiatej minúte absolútne nič nedovolili. Bielo-modrá aktivita však väčšinou končila na šestnástke, bližšie ku Gábrišovej svätyni sa vzrušujúce situácie rodili len sporadicky. Po obrátke bol Zvolen naďalej neškodný, domácu defenzívu vôbec neohrozoval, neodhodlal sa k žiadnemu náporu, jeho postupný útok neexistoval, a tak mali „trogári“ výrazne uľahčenú situáciu. Okienok v obrane hostí bolo časom viacero, po čiare nepretržite lietal Valenta, škoda, že väčšinou bezvýsledne. Predsa len, poistka je poistka, pridal ju snaživý Ivančík, ktorému Balaj nezištne ponúkol veľkú šancu ako na podnose po krásnom pase Marcela Oravca. O víťazovi nebolo najmenších pochýb.
Góly: 2. Charizopulos, 67. Ivančík.
R Nemček, ŽK: M. Charizopulos - Čejtei, Menich, Fuják, Davlašelidze, Daško, 298 divákov.
FC: D. Kolmokov - Ďurek, Trapp (46. Pavlenda), M. Kolmokov, Dunda - M. Oravec - Valenta, A. Fábry, M. Charizopulos, A. Ivančík - F. Balaj.

Róbert Barborík, tréner: „Víťazstvo je pre nás veľmi cenné, v zápase boli aj pekné futbalové momenty, ktoré podľa mňa nechýbali ani v predchádzajúcich domácich zápasov, žiaľ, body nám chýbajú. Je to daň za to, že mužstvo je spolu krátku dobu. Musíme byť trpezliví, myslím si, že ďalšie zápasy ukážu, že kvalita tu je.“ MARTIN KILIAN ml.

Pozrite si góly, ako ich zachytil kameraman Juraj Bédi - prvý od času 0:25, druhý v čase 2:30.

Načítavam video...

VSS Košice - ŠKF Sereď 2:1 (2:1)

V Čermeli sa hralo dobré stretnutie. Košičania začali zhurta, hneď v úvode si vynútil tlak na bránu Serede. Do vedenia však išli hosťujúci futbalisti, po zaváhaní domácej obrany otváral skóre ľahkou dorážkou Abrahám. Päť minút pred polčasovým hvizdom vyrovnal po centri Tótha Mukendi. V poslednej minúte pred odchodom do kabín to bol opäť vysoký 30-ročný útočník, ktorého presným centrom našiel Karaš a Mukendi opäť hlavou od brvna dal druhý gól VSS. Seredčania neskladali zbrane a v druhom polčase hrozili najmä nebezpečnými štandardkami, pri ktorých sa musel mať na pozore domáci gólman Ružinský. V drese Košíc boli blízko ku gólu Jurčo a opäť Mukendi, ale skóre sa už do konca duelu nemenilo. V závere siahali Seredčania po bode, nepotykali si však s koncovkou.
Góly: 40. a 45. Mukendi - 24. Abrahám.
R A. Somoláni, ŽK: Morgan (VSS), 455 divákov.
ŠKF: Kopecký - Kotora, Djiby Ba, Chynoradský, Mečiar - Laura (77. Bosý), Korman, Čertík (69. Vindiš), Loduha, Lovás (69. Jankto) - Abrahám.

Marián Süttö, tréner: „Domáci potrebovali body ako soľ, my sme hrali uvoľnene. Tak aj ten zápas vyzeral. Splnili sme cieľ, s akým sme išli do Košíc - odohrať dobrý zápas. Domácich sme nepustili do tlaku a bola veľká škoda, že sme nepremenili svoje tutovky v závere stretnutia.“ (LO)