Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Šaľania majú bližšie k bronzu

Hádzanári Šale uspeli v stredu v Topoľčanoch a v sobotu môžu na domácej palubovke spečatiť historický úspech klubu.

Hádzanári Šale vyhrali v Topoľčanoch a vedú v sérii 2:1. V červených dresoch zľava S. Mažár, Páleš a Šulc.Hádzanári Šale vyhrali v Topoľčanoch a vedú v sérii 2:1. V červených dresoch zľava S. Mažár, Páleš a Šulc. (Zdroj: Jaroslav Šupa)

Séria o 3. miesto - 3. zápas: Agro Topoľčany - HKM Šaľa 25:30 (12:18)
V treťom zápase po prvýkrát vyhrali hostia. Topoľčiansky fanklub ohlásil bojkot, v hľadisku bolo len tristo divákov. Viac bolo počuť fanúšikov hostí, ktorí vytvorili hosťom priam domáce podmienky. A bojkot si zrejme osvojili aj domáci hráči, ktorí v prvom polčase hrali viac ako mizerne. V 7. min. viedla Šaľa už 5:2. Topoľčianska obrana bola deravá, v útoku so slabými zakončeniami si Fabian hravo poradil. Melnyk zo sedmičky a Páleš po brejku upravili už na 3:8. V domácej bránke nahradil Javorček Meluša, no S. Mažár dokonca v oslabení dával na 7:13. Topoľčany následne hrali minútovú presilovku šiestich proti štyrom, ale domáci nedokázali skórovať ani zo sedmičky, Jadroň len zostrelil Fabiana. V 18. min. sa domáca frustrácia z negatívneho vývoja preukázala naplno, keď Kučer za úder do tváre uvidel červenú kartu. Aj v ďalšom priebehu sa hostia ľahko presadzovali cez topoľčiansku obranu, hoci do bránky sa vrátil Meluš. V 25. min. T. Mažár z pivota upravil na 9:17. V závere polčasu domáci aspoň Žilinčíkom a dvakrát Ivanycjom znížili na 12:17, aby posledný gól prvého polčasu zaznamenal Masaryk - 12:18. Po prestávke domáci stiahli na 15:19. V domácej bránke sa konečne rozchytal Meluš, ale práve brankár Topoľčian bol jediným hráčom Agra, ktorý mal snahu niečo s výsledkom urobiť. Topoľčany pokračovali v útočnom trápení a triafaní Fabiana. Hostia si s prehľadom držali štvorgólový náskok. V 45. min. Klačanský zo sedmičky znížil na 20:23 a potom prišli veľké chvíle hosťujúceho brankára, ktorý zneškodnil trháky Ivanycju a následne aj Urbana. Šulc na druhej strane zvýšil na 20:24, ale Cigáň s Klačanským znížili na 22:24. Výborne dva zákroky vytiahol Meluš, konečne sa prebudili aj topoľčianski diváci, ale vpredu domáci absolútne nič nevymysleli, až T. Mažár zvýšil na 22:25. V presilovke S. Mažár upravil na 22:26 a bolo rozhodnuté. Topoľčany podali najslabší výkon v práve prebiehajúcej sezóne, čím len potvrdili šumy o zlej klíme v mužstve...

Rozhodovali Oťapka - Sivák, vylúčenia 5 - 5, ČK: 18. Kučer (T) za úder do tváre, pokutové hody: 4/3 - 3/2, 300 divákov.
AGRO: Meluš, Javorček, Štochl - Pupik 1, J. Briatka 1, Macovchin 1, Klačanský 7/3, Ivanycja 4, Ivanov, Cigáň 4, Hlinka 3, Jadroň, Ďurček, Urban, Žilinčík 4, Kučer.
HKM: Fabian, Szabó, Repáň - Melnyk 5/2, Bočkay 7, Michniewicz, Masaryk 1, T. Mažár 2, Szapu 3, Šulc 4, S. Mažár 6, Páleš 2, Percze, Petráš.

Hlasy trénerov

Pavol Jano, tréner Topoľčian: „O zápase rozhodol prvý polčas, ktorý sme nezvládli. Absolútne si nepamätám, aby sme za polčas dostali osemnásť gólov... Po prvom polčase bolo jasné, že budeme potrebovať veľmi veľa síl, aby sme zápas dokázali zvrátiť v náš prospech. Ale Šaľa je dosť vyzreté mužstvo na to, aby udržala šesťgólový náskok. Treba uznať aj silu súpera, pretože Šaľa má kvalitných hráčov. Šaľa bol v tomto zápase jasne lepším mužstvom, a preto aj vyhrala. Každý jeden hráč si musí vstúpiť sám do seba a vyvodiť z toho zodpovednosť, rovnako aj ja ako tréner.“

Ján Kolesár, tréner Šale: „Úvod nám vyšiel a z neho sme ťažili až do konca. Veľmi ma mrzí druhý polčas, kedy nám dochádzali sily a hrali sme pomalú hádzanú. V podvedomí sme poľavili, že máme šesťgólový náskok a ten stačí. Hádzaná je však rýchla hra a šesťgólový rozdiel ešte nič neznamená. S výkonom v druhom polčase nie som spokojný, kopili sme chybu za chybou, zahodili sme aj dosť vyložených šancí. Na môj vkus sme domácim dovolili veľa rýchlych protiútokov. Som rád, že sme vyhrali, ale za výkon po zmene strán sa nám to mohlo i vypomstiť. Vedieme 2:1 na zápasy, stále to ešte nič neznamená, pretože posledný krok býva spravidla vždy najťažší. V sobotu sa začína zápas za nerozhodného stavu, uvidíme, kto sa na toto stretnutie lepšie pripraví.“

Štvrtý zápas je na programe v sobotu 21. 5. od 19.45 h v Šali.

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 685

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Na námestí je už betlehem, stánky tam budú len dva. Hygiena dostala podnet

Stany na konzumáciu jedla radnica nepostaví, nedostala povolenie.

Od dnešného dňa je pod stromčekom betlehem.

Námestie v Nitre zmenia najskôr pred budúcim letom, bude aj potok

Projektová dokumentácia je už hotová. Súťaž na zhotoviteľa chcú vypísať v novom roku.

Štefan Lančarič z radnice pred fontánou, na ktorú bude napojený potôčik.