Vráble rozdávali radosť

III. LIGA: Vráble dosiahli najvyššie víťazstvo sezóny. Neded získal dôležité body proti Palárikovu. Šamorín na čele zvýšil náskok.

Vráble majú v posledných týždňoch formu. Na snímke v strede Patrik Balko z predošlého zápasu s V. Ludincami.Vráble majú v posledných týždňoch formu. Na snímke v strede Patrik Balko z predošlého zápasu s V. Ludincami. (Zdroj: Marián Pecho)

Vráble - Galanta 4:0 (3:0)
V minulých kolách lapli Vráble 9 bodov za šesť dní a gól neinkasovali 300 minút. Tieto štatistiky preto nepripúšťali v zápase z Galantou iný scenár ako tri body pre žlto-modré farby. Po vlažnom úvode prišla územná i herná prevaha Spartaka po desiatich minútach hry. V symbolickej 13. minúte mala Galanta šťastie, keď technický oblúk T. Feješa z 25 m dopadol na žrď Grbičovej brány! Ten istý hráč onedlho po kiksoch v obrane Slovana mieril z diaľky tesne vedľa. Tlak i chuť hráčov Spartaka do futbalu silnela a veruže plody gólového ovocia sa z nej urodili. V 25. min. Balko predviedol famózny prienik stredom obrany hostí a falšovanou petelicou do stredu brány zmiatol i gólmana. Po polhodine sa dostali k šanci aj hostia, keď trestňák R. Meszlényiho zo 17 m pohladil brvno Pichňovej svätyne. Otrepané „nedáš-dostaneš“ platilo okamžite. Gavrilovič si po pravej strane urobil sólový výlet a tesne pred brankárom ho šikovne obhodil - 2:0. V 40. min. to bolo už o triedu, keď Fekiač v otvorenej obrane našiel Tužinského a ten elegantným padáčikom obhodil  riskantne stojaceho Grbiča.
Po zmene strán sa taktiež hralo viac pred bránou Galanty, ale  tráva už pred ňou „nehorela“ tak, ako v prvom dejstve. Ku gólovej šanci sa dostal až v 66. min. Sombat, jeho presnú bombu pri tyč Grbič s námahou vytlačil. Trojgólové vedenie potom Vráble uspokojilo až príliš. V 77. min. aj preto na priamy kop pohodlne vyskočil hosťujúci Eliáš, zblízka ale hlavičkoval tesne nad. Gólová radosť na Vrábeľsku ešte raz predsa len vytryskla. V samom závere nechali Galanťania na ľavej strane voľného Gavriloviča, ktorý dostal loptu a opäť s prehľadom rozvlnil sieť. Tretia liga sa tak bude hrať vo Vrábľoch aj o rok, otázne je, pod akým názvom.
Góly: 25. Balko, 31. a 89. Gavrilovič, 40. Tužinský. R A. Gádoši, ŽK: Hamar - R. Meszlényi, Blaho, 245 divákov. SPARTAK: Pichňa -    Balko, Advigov, Husár Brajovic - Gavrilovič, Hamar, Fekiač, Tužinský (60. Brath) - T. Feješ (83. T. Feješ), Sombat (75. Bakaľár). Tréner L. Molnár. SLOVAN: Grbič - Grús, Eliáš, Rusňák, Bočko - Mišík (46. Masár), Winkler, R. Meszlényi, Blaho (77. Kováč) - Prágai, Pilo. Tréner T. Meszlényi. ĽUBOŠ MODZGA

SkryťVypnúť reklamu

Šamorín - Topoľčany 5:2 (3:2)
Domáci začali aktívne, keď už v 1. min. ohrozil súperovu bránu ďalekonosnou strelou Krištan. Z následného rohu dokázali skórovať, hlavou sa presadil Horváth. Nasledovalo hluché obdobie, keď sa hra prelínala z jednej strany na druhú, no žiadne vážnejšie šance sa nevytvorili. Napokon prišla 18. minúta a krížnou strelou zo šestnástky sa presadil hosťujúci útočník Militosjan. Nerozhodný stav netrval dlho, o 4 minúty na to, čo ŠTK inkasovalo, vsietil svoj druhý gól zápasu Horváth. Po strate lopty Šamorínu v strede ihriska smerovala prihrávka priamo na Militosjana a ten ju z prvej namieril na bránu - 2:2. Ako sa blížil koniec prvého polčasu, tlak Šamorínu mierne rástol, najprv z voleja trafil žrď Krištan, neskôr z rohu po predĺženej lopte na zadnú tyč vracal späť pred bránu Pončák, tam našiel Kubu, ktorý hlavou nezaváhal. V druhom polčase sa postupne ŠTK dostávalo do šancí, v hlavičkových príležitostiach sa ocitol Kuba ale aj Horváth. V 58. min. strelil gól striedajúci Leonel. Špánik poslal krížny center skrz pol ihriska, lopta preskočila dvoch obrancov a aj samotného brankára a Leonel už bez väčších problémov upratal loptu do brány. V poslednom góle Šamorínčanov mal opäť prsty Leonel, keď sa vo veľkom vápne uvoľnil a prihral loptu Josému Lucasovi, ktorý mieril presne k tyči.
Góly: 1. a 22. Horváth, 41. Kuba, 59. Leonel, 65. José Lucas - 18. a 29. Militosjan. R Sárai, ŽK: Špánik - Salim, Števko. 280 divákov. ŠTK: Hajdúch - Špánik, Horváth, Pončák, Ágh - Kassiano (77. Mida) - Mezovský, Čemba, Krištan, Ozogány (58. Leonel) - Kuba (64. Jose Lucas). Tréner M. Keeney. MFK: Straňák - Grman, Števko, Luzin, Salim, Militosjan, Kučera, (77. Minich), Rybánsky, Hovsepjan, Adamkovič, Otrísal. Tréner M. Podmajerský. (TD)

Neded - Palárikovo 2:0 (1:0)
V dôležitom šesťbodovom dueli sa síce stretli mužstvá zo spodnej časti tabuľky, ale oba v posledných dvoch kolách bodovali a susedské derby malo zásluhou oboch dobrú úroveň. Už v 1. min. sa dostali do šance hostia Gajdošom, ale ten v rozhodujúcej chvíli minul cieľ. Postupne prevzali iniciatívu domáci a dočkali sa aj vedúceho gólu. V 9. min. kolmica stopéra Hambalka našla ortuťovitého legionára Obassiho, ktorý obišiel aj vybiehajúceho brankára a vsietil dôležitý gól. Hostia sa snažili o vyrovnanie, vďaka dobrej hre stredovej formácie, ktorú výborne dirigoval  pohyblivý Zvoncsár, mali aj územnú prevahu, ale defenzíva domácich, v ktorej sa darilo dvojici Hambálek - Roško, im veľa nedovolila. V závere polčasu sa mohol do streleckej listiny zapísať aj druhý legionár v domácom drese Kingsley, ale mieril o milimetre vedľa. Podobný obraz mala aj ďalšia štvrťhodina, keď hostia mali platonickú prevahu, ale do väčšej príležitosti sa nedostali. Ako sa strieľajú góly, previedli domáci v 63. minúte, keď Ambruš ideálne vysunul striedajúceho Václava a po jeho centri Gányovics zblízka rozvlnil sieť za Frišovým chrbtom.  Hostia vsadili všetko na strelenie kontaktného gólu, ale Nemček chytal spoľahlivo, na druhej strane domáci dirigovaní dobre hrajúcim kapitánom Rehákom útočili do otvorenej obrany, ale Kingsley ani Gányovics už neprikrášlili cenné, ale zaslúžené víťazstvo. Domáci bodovali aj v treťom stretnutí za sebou a predstihli v tabuľke Dubnicu.
Góly: 9. Obassi, 63. Gányovics, ŽK: Gányovics, Kingsley - Janso, Švajlen, Kutiš. R Otiepka, 150 divákov. FC: Nemček - Nagy, Rehák, Roško, Gányovics, Kingsley, Obassi (90. Verchola), Busánszky (51. Václav), Ambruš, Hambalek, Mikuš (62. Krčík). Tréner J. Kováč. OTJ: Frišo - Sipos, Petrovič, Rusinko, Šenk, Janso (80. Markusek), Zvoncsár, Švajlen, Gejdoš, Kutiš, Španír (60. Hausleitner). Tréner A. Czuczor. (JS)

Púchov - DAC B/Vrakúň 2:1 (0:1)
Úvod patril domácim a už v 1. min. pálil po rohu nad Zuziak. O desať minút hostia v poslednej chvíli zastavili únik Bartoša, z protiútoku sa dostal k odrazenej lopte v šestnástke Zsigmond a po kľučke na obrancu prekonal Letka - 0:1. Púchovčania pridali, nebezpečenstvo hrozilo najmä od Gajdošíka. Po úniku v 18. min. jeho strelu kryl Milošovič a o osem minút perfektný center zrazil pred nabiehajúcimi hráčmi Trajcsik. V 29. min. mieril spoza šestnástky tesne vedľa Zsigmond, ktorého tečovaný priamy kop múrom o desať minút skončil vedľa domácej brány. Po prestávke začali domáci výborne. Gajdošík prenikol takmer k bránkovej čiare a jeho center premenil Zuziak. Potom trafil Gajdošík zo šestnástky brvno a odrazenú loptu poslal Zuziak vedľa. V 56. min. si na kolmú prihrávku nabehol Gajdošík, vyhral šprint s obrancom a strelou k žrdi prekonal Milošoviča. Hostia sa skúšali presadiť nakopávanými loptami, ale bez úspechu. Potom ešte pohrozil domáci Vanák a Riška hlavičkoval do žrde.
Góly: 50. Zuziak, 56. Gajdošík - 11. Zsigmond. R Bezák, ŽK: Riška, Mynář, Gamboš - Kiss, 123 divákov. DAC B: Milošovič - Varga, Kelemen, Szelle (78. Kubik), Trajcsik, Bódis, Nagy, Zsigmond (57. Belkovics), Tóth, Kiss, Fedor. Tréner B. Borbély. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky - Veľký Meder 1:1 (0:0)
Nové Zámky začali dobre a už v 3. min. sa mohli ujať vedenia, keď po Košútovom centri pálil z voleja Lovska, ale brankár hostí Székely bol pozorný. Úvodný tlak FKM priniesol ďalšie šance, ale gól nie. Hostia postupne vyrovnali hru v poli a miestami ju aj ovládali. V 18. min. mal tutovku na nohe Bališ, keď sa rútil sám na Dovičoviča, ale ten zakročil bravúrne. „Kúpeľníci“ mali ďalšiu dobrú príležitosť v 32. min., ale Szöcs pálil iba do bočnej siete. O minútu na to sa zranil domáci útočník Košút, ktorý nemohol ďalej pokračovať v hre, čo značne oslabilo ofenzívu FKM. Na začiatku druhého dejstva sa na päťke hostí ocitol osamotený E. Horáček, ale strelil trestuhodne nad. Po hodine hry vytlačil Kurejovu strelu končekmi prstov hosťujúci brankár. V 66. min. si na dlhý odkop nabehol Králik a nekompromisne napálil loptu pod brvno Dovičovičovej brány - 0:1. FKM vystupňoval tlak, dopredu sa posunul Ešek, ale vyrovnávajúci gól dlho neprichádzal. Napokon sa ho domáci v 79. min. predsa len dočkali, keď Bombiczov center z pravej strany šikovne predĺžil pod brvno striedajúci Tokar. O niekoľko minút strelili hostia gól, ktorý však na ich veľké počudovanie neplatil pre postavenie mimo hry. V závere sa ešte domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale zlyhali v koncovke, a tak sa mužstvá rozišli zmierlivo.
Góly: 79. Tokar - 66. Králik. R Pecek, ŽK: Hanzel, Szöcs, Gagič (všetci V. Meder), 215 divákov. FKM: Dovičovič - Poluch, Ešek, Košút (33. E. Horáček, 66. Tokar), Petráš, Lovska, Král, Kurej (89. Vašek), Fehervári, Bombicz, P. Horáček. Tréner N. Bukovič. MŠK: Székely - Buka, Hanzel, Bolega, Baksics (87. Kákics), Vígh, Szöcs, Bališ, Králik, Gagič, Pisár (90. Círia). Tréner Á. Gögh. (RG)

V. Ludince - Dubnica 0:1 (0:0)
Priebeh zápasu vyjadrovalo aj postavenie mužstiev v tabuľke, ale napriek tomu bol najlepším hráčom domácich brankár Benkó, ktorý zneškodnil tri samostatné nájazdy hosťujúcich hráčov. Najväčšiu šancu v zápase mali domáci futbalisti v 15. minúte, keď Cingel z pravej strany krásne nacentroval na Hlaváčika, ktorý hlavou trafil tyčku Dubnice a následne Konvický nedosiahol na odrazené loptu. Následne sa celý zápas odohrával na polovičke hostí, ktorí hrozili len po rýchlych protiútokoch. Jeden taký sa odohral v 90. minúte, keď sa sám voči domácemu brankárovi ocitol striedajúci Andrej Števček. Jeho stranu však Benkó vyrazil na roh, ale z následného rohu sa rovnakému hráčovi podarilo prekonať obranu Veľkých Ludiniec. Po tomto góle už hlavný rozhodca odpískal koniec zápasu a tak sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita.
Gól: 90. Števček. R Patrovič, ŽK: Varga - Floriš, Števček, Mojto, 350 divákov. DRUŽST.: Benkó - Smiknya, Flídr, Varga, Konvický (64. Straňák), Kubala, Soboňa, Dobiaš (81. Turnai), Ahmad, Cingel, Hlaváčik. Tréner I. Kasana. (IP)

Led. Rovne - Trnava C 1:0 (1:0), 16. Prekop.
Nemšová - Horná Nitra 0:3 (0:1), 20. Bublák, 52. Drozd, 74. Turančík.