Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Alekšince s úlovkom z Lapáša (+VIDEO)

V. LIGA STRED: Hrušovany oslavovali postup. Močenok nebodoval v domácej rozlúčke s piatou ligou.

Hrušovany v sobotu oslavovali triumf v piatej lige Stred.Hrušovany v sobotu oslavovali triumf v piatej lige Stred. (Zdroj: Jaroslav Šupa)

Hrušovany - Zbehy 2:1 (1:0). Domáci začali nátlakovou hrou a vytvárali si šance. V 20. min. prišiel brejk hostí, ktorý zastavil až obranca P. Sporina, za čo uvidel červenú kartu. Po akcii Buláka však Grznár otvoril skóre zápasu - 1:0. Po obrátke sa hostia osmeľovali, pohrozil však domáci Boldiš. V 73. min. po osi I. Sporina - Omelka zvýšil Bulák na 2:0, čo bolo vykúpenie pre domácich. Hostia skorigovali výsledok, keď striedajúci Mišuta z uhla prestrelil brankára. Hrušovany však výhru udržali a po záverečnom hvizde mohli vypuknúť veľkolepé oslavy víťazstva v piatej lige Stred.
Góly: 26. M. Grznár, 73. Ľ. Bulák - 86. Ľ. Mišuta. ČK: 20. P. Sporina (H). R Szöllösy, 300. OFK: Zubčák - Kováč, Krško, Slíž, P. Sporina, Varga, Omelka, Bulák (77. Lysý), Grznár, Zlatňanský (70. I. Sporina), Boldiš. SLOVAN: Rusnák - Kopec, Šóš (85. Mišuta), Rumanovský (45. M. Fuska), Varga, Gerši, L. Mikula, Ťapušík, M. Mikula, Lehocký, Rimanovský.

Načítavam video...

Tovarníky - Tešedíkovo 4:0 (3:0). Domáci začali náporom a rýchlo viedli po spolupráci bratov Candrákovcov. Hostia hrali na brejky, ale obrana Tovarník bola pozorná. V 33. min. opäť prihrával A. Candrák a zakončoval V. Candrák - 2:0. Aj tretí gól pripravil A. Candrák, do prázdnej bránky dával T. Kopún. V druhom polčase už bolo menej vzruchu. Rusňák trafil žrď a skóre uzavrel po odrazenej lopte M. Mrázik.
Góly: 5. a 33. V. Candrák, 40. T. Kopún, 74. M. Mrázik. R Rusinko, 100. OFK: Mikuláš - Košecký, M. Kopún, Kapusta, Schwarz, Candrák, T. Kopún, Hájovský (68. Januška), A. Candrák, Mrázik (81. Jamrich), Rusňák (55. Královič). ŠK: Psota - Ge. Takács, Mészáros, Kompas, Varga (66. Vanko), Zavarcsík (55. Szabó), Lancz, Gardian, Rucz, D. Kovács, Hajdu (46. J. Michalík).

Jacovce - Horná Kráľová 1:0 (1:0). Domáci mali výborný vstup do zápasu a peknou strelou k tyči sa prezentoval T. Štefkovič - 1:0. Potom pálil Bukvay a Bujna trafil tyč. V 38. min. spálili hostia šancu na vyrovnanie a pred odchodom do šatní uvidel druhú žltú kartu Ľ. Kollár. Jacovce po obrátke kontrolovali priebeh, ale z ďalších šancí sa už žiadna neujala.
Gól: 10. T. Štefkovič. ČK: 44. Ľ. Kollár (H.K.). R Sokol, 100. DRUŽST.: Dubný - Štefkovič, Beňo, Desat (63. M. Rusňák), P. Švec, M. Švec, Kúdela, Bujna (72. Kaman), Chrenko, Buček (81. Zigo), Bukvay. KFC: Barta - M. Tóth (75. Šípka), Straňák, Šulgan, Psota (62. Frkala), Kotlár, Lalák, D. Tóth, Penzeš, Bleho, Kollár.

Lapáš - Alekšince 1:3 (1:1). Na ťažkom teréne od začiatku videli diváci kvalitný a bojovný zápas. Hostia sa ujali vedenia po peknej strele Krištofičina. Lapáš následne vyrovnal, keď nedorozumenie v obrane zužitkoval Tóth. Po obrátke boj na ihrisku pokračoval. Alekšince využili chyby v obrane domácich na strelenie dvoch gólov a prestížny zápas doviedli do víťazného konca. Páčila sa biliardová akcia, ktorú zakončil Hrebík na 1:2.
Góly: 38. M. Tóth - 28. J. Krištofičin, 58. M. Hrebík, 79. L. Trnka. R Soboňa, 70. OFK: Krátky - Pfeifer (56. Homola), Pajer, Chudík (71. Čekey), Kupec, Poláček, Benko (77. Balla), Tirpák, Gajdoš, Krkoška, Tóth. MFK: Mokošák - Čiffáry, Šindler, Kuna, Krištofičin, Pleva, Krivošík, Trnka, Hrebík (90. M. Turňa), Glenda (73. Gunda), Blaži (85. Vnučko).

Močenok - Radošina 0:1 (0:0). Domáci nastúpili so snahou rozlúčiť sa na domácom ihrisku s víťazstvom. Celý prvý polčas mali územnú prevahu, no gólom sa neskončil žiadny náznak šance. Po obrátke mali miernu aktivitu na kopačkách hostia, no ich snaha skončila na dobre organizovanej obrane domácich. Paradoxne, ich jediná strela na bránu skončila po domácom teči za chrbtom brankára. Na konci Hanák a Bleho svoje šance nepremenili, a tak si Radošina odniesla tri body zo zápasu, ktorému by pristala remíza.
Góly: 50. P. Bartošek. ČK: 81. Vrána, 85. Sýkora (M). R Barczi, 100. FK: Pápay - G. Bleho, Paľo, Packa (72. Dicsér), Cicák, Vrána, Hanák, Vencel, Tichý, Sýkora, M. Bleho. ŠK: Rybnikár - M. Piršel, Grznár (76. Vičan), P. Sporina (68. Siget), Ďaďan, Jankovič, Kúdela, Ju. Piršel, Minárik, Bartošek, Turčan (82. Schlosser).

V. Bedzany - V. Zálužie 8:1 (4:1). Od prvej minúty sa domáci zahryzli do technického súpera a peknou kombinačnou hrou donútili obrancov hostí robiť chyby, z ktorých pramenili krásne góly po kombinačných akciách. O výsledku bolo rozhodnuté už v prvom polčase, ale domáci nabudení streleckou efektivitou si ďalej vytvárali šance, ktoré dokázali aj premieňať. Šance mali aj hostia, ale zostali nepremenené.
Góly: 10. J. Mucha, 19., 32., 70. a 89. L. Pirťan, 34. T. Barborík, 74. a 87. Ľ. Kolenčík - 27. J. Bédi. R Maňuch, 230. SLOVAN: Beliansky - F. Kolenčík, Tlstý (78. B. Hippík), M. Ladický, Ducký (85. Matuškovič), Pirťan, Toman, T. Barborík (65. Ľ. Kolenčík), Bitarovský, Mucha, M. Hustý.  ŠK: K. Saga - Chňapek, Pekar (70. Bíro), Šalát, Ternény, Civáň (78. Tkáč), Jeney, Bédi, Kollárik, Antl, Ľ. Gála.

Krušovce - Nevidzany 0:2 (0:2). V 15. min. Šimovič nastrelil žrď Drgoňovej brány, na druhej strane sa zastreľoval Sperka. Všetko podstatné sa udialo na konci prvého polčasu. V 40. min. sa najskôr do vyloženej šance dostal Strieška, ktorého strelu Pastrnák vyrazil, no vzápätí bol Čuhákom potiahnutý za dres a na pokyn asistenta rozhodcu sa pískal pokutový kop. Premenil ho skúsený brankár Drgoňa. Po ďalšej chybe domácich hráčov sa dostal k padajúcej lopte Strieška a z 20 m prehodil Pastrnáka - 0:2. V druhom polčase sa nič podstatné neudialo, hralo sa až príliš nervózne, na čo doplatil vylúčením striedajúci Bednár.
Góly: 41. P. Drgoňa st. (11 m), 44. J. Strieška. R Patka, ČK: 57. Bednár (N) za faul, 100. SLOVAN: Pastrnák - Trudman, Procházka, Masaryk, J. Čuhák, Golis, Štetka, Maruna (46. Smatana), Širo, Šimovič, M. Sporina. ŠK: Drgoňa st. - Beňuš, Klas, Fruni, Žikavský, Sperka, Strieška (80. Ľ. Kliman), Drgoňa ml., Skladan (87. Špleha), Žembera, Vojtek (46. T. Bednár).

Preseľany - Solčany 1:4 (1:1)
Góly: 34. M. Piterka - 11., 62. a 87. F. Urminský, 88. P. Ducký. R Varga, 200. SLOVAN: L. Fúska - Mocný, Bubla, Michal Šiška, M. Candrák, Jančovič (46. L. Guniš), M. Piterka, Kamencay, Kšinant, Piterka (66. Kasana), Kochan. OFK: Ambroz - Zelíska, E. Galbavý, Bartošek, Mančík, Pavlovič, D. Krošlák (90. Klačanský), Gális, P. Ducký, N. Ondruš (56. Hupka), Urminský.

1. Hrušovany    29    23    4    2    103:23    73    (+28)
2. Lapáš    29    21    2    6    86:30    65    (+20)
3. Solčany    29    17    4    8    69:28    55    (+13)
4. H. Kráľová    29    16    6    7    57:37    54    (+12)
5. Alekšince    29    15    5    9    50:30    50    (+11)
6. Tovarníky    29    15    5    9    53:37    50    (+5)
7. Jacovce    29    14    3    12    63:51    45    (0)
8. Zbehy    29    12    5    12    51:47    41    (-1)
9. Tešedíkovo    29    12    4    13    37:52    40    (-2)
10. Nevidzany    29    10    5    14    48:52    35    (-7)
11. Radošina    29    10    3    16    34:68    33    (-9)
12. Preseľany    29    9    5    15    40:56    32    (-13)
13. V. Zálužie    29    9    4    16    44:77    31    (-11)
14. Krušovce    29    6    6    17    35:85    24    (-21)
15. V. Bedzany    29    3    7    19    33:82    16    (-29)
16. Močenok    29    3    4    22    23:77    13    (-32)
Močenku odrátajú 6 bodov, V. Zálužiu 3 b.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 30 - P. Zlatňanský (Hrušovany), 18 - M. Rusňák (Preseľany, Tovarníky), M. Tóth (Lapáš), 16 - M. Petrovský (H. Kráľová), 14 - D. Soboňa (Solčany).

ZOSTAVA KOLA: J. Barta (H. Kráľová) - M. Krško (Hrušovany), J. Ďaďan (Radošina), J. Krištofičin (Alekšince) - M. Švec (Jacovce), V. Candrák (Tovarníky), J. Strieška (Nevidzany), F. Urminský (Solčany) - J. Boldiš (Hrušovany), L. Pirťan (V. Bedzany), T. Glenda (Alekšince).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?