Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Päť kúskov demolátora Fila

V. LIGA JUH: Dvojciferné víťazstvo Ohrád. Trstice skončia určite posledné. Veteránovi Andódimu stačilo na obrat osem minút.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: archív MY)

V. Blahovo - H. Saliby 1:0 (0:0), 50. T. Domonkos. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Po obrátke prevzali iniciatívu domáci, ktorí otvárali skóre po strele T. Domonkosa. V ďalšom priebehu pokračovala aktivita V. Blahova, po góle volali najmä šance Miklóša a Érseka. Napokon sa zápas skončil najtesnejším víťazstvom domácich. R Husár, 50.

Ohrady - Jelka 10:3 (4:1), 7., 81. a 85. M. Kósa, 3. a 18. Ľ. Németh, 54. a 70. T. Zsákovics, 27. R. Mátis, 56. P. Bognár (11 m), 61. R. Zadeh - 42., 74. a 87. (11 m) J. E. Kayembe. V zápase bohatom na góly mali Ohrady celozápasovú prevahu, ktorú pretavili zatiaľ do najvyššieho víťazstva v tomto súťažnom ročníku. R P. Bulko, 150.

Zlaté Klasy - Váhovce 0:5 (0:1), 37., 52., 70., 77. a 87. M. Filo. Od úvodu boli domáci aktívnejší. Z diaľky strieľal Keszöcze, v šanci zlyhal Grello, strelu Mezzeia chytil brankár a Pőcz trafil žrď. Platilo „nedáš - dostaneš“, Váhovčan Filo z kontry otvoril skóre. Po obrátke domáci nedali ani do prázdnej brány, z protiútoku sa opäť trafil Filo a bolo vymaľované. Váhovce ovládli hru a exligista Michal Filo pokračoval vo svojej exhibícii. R Opatovský, 120.

DAC C - Nový Život 1:4 (1:1), 23. B. Hegedüs - 38. a 85. A. Barčák, 52. T. Író, 77. Z. Németh. Prvú šancu mali už v 1. min. hostia, ale skóre otváral domáci Hegedüs. Potom však N. Život prevzal iniciatívu a začal diktovať tempo hry. Hostia mali celý druhý polčas hernú prevahu a dominovali aj kondične. Dva góly dali po nacvičených signáloch z rohu a domácich ešte podržal brankár. R Hrudík, 100.

Vydrany - Topoľníky 3:3 (3:2), 10. a 43. E. Bartal, 29. A. Mironet - 36. a 42. Á. Rózsa, 68. J. Medgyes (11 m). V peknom počasí sa hral otvorený futbal, ktorý sa divákom páčil, keďže ponúkol aj dostatok korenia. Góly padali po pekných akciách. Domáci viedli 2:0, hostia skóre zrovnali, ale do kabín šli predsa spokojnejší hráči Vydrian. Po obrátke boli hostia aktívnejší a zaslúžene si odviezli aspoň bod. Remízu dosiahli z penalty po faule. R Sliepka, 150.

Janíky - Lehnice 0:2 (0:0), 53. D. Dékány, 87. S. Jáger. Hostia zabezpečili obranu, hrali na nakopávané lopty a táto taktika im priniesla úspech. Hral sa vyrovnaný zápas, v ktorom sa domáci nevedeli presadiť cez zhustenú obranu súpera. Svojich pár šancí nevyužili. Po zmene strán po rohu Dékány otvoril skóre a výsledok pečatil z priameho kopu Jáger. R Valko, 200

Trstice - Šoporňa 1:2 (0:0), 83. A. Király - 85. a 90+. M. Andódi. Hral sa vyrovnaný zápas, väčšinou sa dianie odvíjalo v strede poľa. Na oboch stranách sa v I. polčase zrodilo pár pološancí, brankári však vážnejšiu prácu nemali. Druhý polčas bol živší, pred bránami bolo viac vzruchu. Skóre otvoril Király po rýchlom útoku. Za stavu 1:0 sa vysunul veterán Andódi z obrany do útoku, využil dve chyby domácej obrany a otočil. R Matúš, 100.

D. Saliby mali voľno.

1. D. Saliby    27    20    4    3    57:17    64    (+25)
2. Ohrady    27    18    5    4    54:24    59    (+17)
3. Nový Život    27    17    6    4    83:34    57    (+18)
4. V. Blahovo    27    15    1    11    50:44    46    (+4)
5. Lehnice    27    12    6    9    33:30    42    (0)
6. H. Saliby    28    12    5    11    47:39    41    (-1)
7. Janíky    27    11    3    13    43:46    36    (-6)
8. Šoporňa    27    11    3    13    25:35    36    (-3)
9. Topoľníky    27    10    4    13    42:43    34    (-5)
10. Vydrany    27    9    7    11    40:42    34    (-5)
11. Váhovce    27    10    4    13    40:52    34    (-5)
12. Jelka    27    8    5    14    39:63    29    (-10)
13. DAC C    27    7    4    16    41:48    25    (-17)
14. Zlaté Klasy    27    7    2    18    16:56    23    (-19)
15. Trstice    27    4    5    18    29:66    17    (-25)
V. Úľany sa odhlásili zo súťaže.

ZOSTAVA KOLA: A. Iszmán (V. Blahovo) - Adiaba Bondoa (Vydrany), M. Lipoti (Ohrady), A. Lelkes (Topoľníky), M. Andódi (Šoporňa) - J. Kardos (V. Blahovo), M. Kósa (Ohrady), F. Šporánek (Nový Život), D. Dékány (Lehnice) - M. Filo (Váhovce), Z. Németh (Nový Život).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 24 - A. Barčák (N. Život), 22 - M. Filo (Váhovce), 19 - D. Bednár (D. Saliby), 16 - I. Miklóš (V. Blahovo), 15 - P. Peciar (H. Saliby).

Doma rýchlejšie! Už o pár týždňov bude vodičom odovzdaný 25,2 km úsek R7 Ketelec-Holice.

Rýchlostná cesta R7 čoskoro umožní obyvateľom obcí južne od Bratislavy tráviť menej času v aute.