Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

V Nitre bude počas Nášho Mesta pomáhať takmer 200 dobrovoľníkov

Nitra sa opäť zapojila do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe - Naše Mesto. Dobrovoľníci budú v Nitre obnovovať bylinkovú záhradku a skrášľovať detské ihriská na školách a škôlkach, či maľovať ploty a interiéry škôl. Okrem toho sa s deťmi v detských domovoch budú hrať hry.

Dobrovoľníci  žiakov s telesným postihnutím zoberú na vychádzku do mestského parku.Dobrovoľníci žiakov s telesným postihnutím zoberú na vychádzku do mestského parku.(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: SME/Pavol Funtál )

NITRA. Deti a mládež vyrastajúce v detských domovoch v Nitre sa často po odchode z detských domovov nemajú na koho obrátiť, aby im poradil pri hľadaní si zamestnania a aby bol pre nich oporou. Prostredníctvom workshopu: Prvé kroky k nájdeniu si zamestnania, budú dobrovoľníci učiť deti a mládež pred odchodom z detských domovov, ako si napísať životopis, kde hľadať prácu a ako osloviť spoločnosť, ako vyzerá pracovný pohovor. Okrem toho budú dobrovoľníci s nimi hrať hry – scénky, zamerané na strategické premýšľanie, rozvoj argumentačných, komunikačných a prezentačných zručnosti, spolupráce, pri ktorých sa zároveň zabavia.                    

Článok pokračuje pod video reklamou

Dobrovoľníci budú vysádzať na špeciálnej škole bylinkovú záhradku

Špeciálna základná škola pre žiakov s telesným postihnutím pripravila pre dobrovoľníkov aktivitu, vďaka ktorej bude areál školy pre deti krajší. Dobrovoľníci vytvoria pre viacnásobne postihnutých žiakov bylinkovú záhradu a upravia školský areál.

Nitriansky Hidepark bude zelenším, jedlejším, farebnejším a zdravším

Hidepark v Nitre vznikol s cieľom zmysluplného plnenia voľného času. Cez leto sa tam odohrávajú hudobné festivaly, konajú workshopy, hrá sa petangue liga, cvičí parkour, pestuje zelenina v komunitnej záhrade, alebo si tu ľudia len tak čítajú knihu a venčia psov. Dobrovoľníci budú v areáli Hideparku revitalizovať prírodné ihrisko, tvoriť náučný zeleninový chodník v komunitnej záhrade, budovať ekokurník pre sliepky a tvoriť prírodné jazierko. Chceme aby sa mesto stávalo postupne zelenším, jedlejším, farebnejším, zdravším a komunitnejším.

Deti s postihnutím pôjdu na výlet s dobrovoľníkmi

Dobrovoľníci sa budú venovať aj žiakom Špeciálnej školy pre žiakov s telesným postihnutím. Deti zoberú na vychádzku do mestského parku so žiakmi pripútanými na invalidný vozík, kde si spoločne pozrú zveropark a areál jazera Hangócka.

Centrum Slniečko, n.o. poskytuje všeobecno-prospešné služby týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom, obetiam domáceho násilia, obetiam šikanovania, sexuálnych útokov a znásilnenia. Keďže sa v centre dobudovala nová poradenská miestnosť prístavbou k budove, okrem poradenskej činnosti sa tu budú uskutočňovať aj kreatívne aktivity pre klientov aj zamestnancov organizácie. Miestnosť bude vybavená vypaľovacou pecou a kreatívnymi potrebami v záujme zvýšenia účinnosti pri odbúravaní tráum a záťaže. Dobrovoľníci pomôžu počas Nášho Mesta k sfunkčneniu novovybudovanej poradenskej miestnosti v Intervenčnom centre, kde budú upratovať miestnosť umývať  okná a podlahy

Dobrovoľníci budú pomáhať v 28 mestách po celom Slovensku

Do 10. ročníka Nášho Mesta je prihlásených už takmer 9 500 dobrovoľníkov. „Vlani sa počas Nášho Mesta podarilo v Nitre vyčistiť 4 parky a namaľovalo sa 30 m zábradlí. Pre mnohé organizácie aj firmy je Naše Mesto vlajkové podujatie dobrovoľníctva a zapájajú sa pravidelne. Pár aktivít máme ešte neobsadených, ak sa dobrovoľníci z radov verejnosti či firiem chceli ešte pridať, budeme radi, ak nás kontaktujú,“ uviedla Monika Smolová, programová riaditeľka Nadácie Pontis. Tento rok sa budú aktivity konať v 28 mestách po celom Slovensku: v Bratislave, Košiciach, Žiline, Partizánskom, Seredi, Spišskej Novej Vsi, Trnave, Nitre, Šali, Poprade, Svätom Jure, Pezinku, Senci, Banskej Bystrici, Galante, Trenčíne, Nových Zámkoch, Hurbanove, Prievidzi, Stupave, Zvolene, Veľkých Kapušanoch, Modre, Leviciach, Novákoch, Zlatých Moravciach, Veľkom Mederi   a v Prešove.

Všetky detailné informácie a spôsob prihlasovania  sa dočítate na stránke www.nasemesto.sk  Aby vám nič neuniklo, sledujte náš fanpage Postavme naše mesto na nohy.

Nadácia Pontis (www.nadaciapontis.sk) je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu a presadzuje zodpovedné podnikanie. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a poskytuje im poradenstvo pri tvorbe filantropickej stratégie. Realizuje prieskumy, vydáva publikácie, pripravuje vzdelávacie podujatia, organizuje ocenenie filantropických aktivít Via Bona Slovakia. Spravuje nadačné fondy, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej pomoci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie a následného zápasu o otvorenú demokratickú spoločnosť využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite.

 

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Do programu Mením Moje Mesto prišli takmer tri desiatky projektov

Do grantového programu prihlásili žiadatelia 29 projektov v hodnote viac ako 100-tisíc eur.

Nitriansky hrad

Kraj investuje do ciest sedem miliónov eur

Rekonštrukciou by mali prejsť aj dva mosty.

Ilustračné foto.

Krutá pravda o ViOne

Sereďou obarené Zlaté Moravce v lige nevyhrali štyri mesiace.

Pred najnižšou návštevou v Zlatých Moravciach (982 divákov) bola Sereď neraz o krok vpred, ako Filip Duranski (pri lopte) pred Markom Kelemenom (45).

Sen sa stáva skutočnosťou

Vojto Barborík opäť dokázal, že patrí medzi najlepších zápasníkov u nás. Po výhre nad nepríjemným Brazílčanom sme sa porozprávali o jeho skvelo nakopnutej kariére.

Vojto Barborík má skvelú bilanciu 12  výhier a len 1 porážka.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ 12:34

Výsledky sú negatívne, žena v nemocnici v Trnave nemá koronavírus

Žena sa vrátila z Talianska.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

AKTUALIZOVANÉ o 15. h

Vietor sfúkol strechu v centre Nitry, poškodila dve autá

Plech visí až na zem. Pod ním je priechod pre chodcov.

Na námestiach v centre Martina sa zišli dva rôzne svety

V Martine bolo v piatok poobede poriadne rušno.

Už ste čítali?

Voľby 2020