Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Majstrom sú Šurany, Čeľadice brali v Kalnej

IV. LIGA JV: Druhá skončila rezerva FC Nitra. Volkovce potiahol hetrikom Michal Kováč. V drese ČFK debutovali traja dorastenci.

Futbalisti Šurian výhrou 3:0 vo Veľkých Lovciach pred 600 divákmi spečatili triumf v súťaži.Futbalisti Šurian výhrou 3:0 vo Veľkých Lovciach pred 600 divákmi spečatili triumf v súťaži. (Zdroj: ms)

FC Nitra jun. - Vlčany 4:1 (1:1). Už v úvode otvárali skóre domáci, keď sa po štandardke presadil Harbuľák. Viac z hry mali juniori, ale bez gólového efektu. Hostia vyrovnali z ojedinelej akcie. Po obrátke domáci zmenili spôsob hry, vypracovali si viacero pekných akcií, z ktorých niekoľko bolo aj gólových. So sezónou sa tak rozlúčili víťazstvom.
Góly: 10. J. Harbuľák, 70. S. Štós, 83. M. Kuník, 86. P. Grman - 41. G. Kalmár. R Janus ml., 50. FC: Šípoš - Šurnovský, Grman, Harbuľák, Barborík, Moravčík, Fábry, Hnilica (83. Grznár), Kinče (66. Fabiš), Štós, Kováčik (46. Kuník). FK: Rusznák - Bombicz, Stajkovič, Seszták, Sádocki, Sillik (46. Bitter), Szöcs, Kalmár, T. Jancsó (66. R. Jancsó), Fehér (87. Takács), Molnár.

Kalná n/Hr. - Čeľadice 1:2 (0:1). V poslednom zápase sezóny chýbala domácim väčšia vôľa po víťazstve. Hostia sa ujali vedenia po penalte Gajdoša. Domáci dlho nevedeli nájsť recept na organizovanú obranu hosti. Vyrovnanie prišlo až po prestávke, keď sa presadil Chmelo. Zakrátko však Kminiak upravil na 1:2. Tento výsledok zostal až do konca, a tak sa zrodila prekvapivý výsledok.
Góly: 53. R. Chmelo - 10. E. Gajdoš (11 m), 59. Ľ. Kminiak. R Ondráš, 100. KFC: Jankove - Chmelo, Pacalaj (59. Dávid), Švirik (82. Paštrnák), A. Kosák, Lackó, Pánik, Szép, Rapavý (46. M. Kosák), Jasenek, Hrnčiar. TJ: Horváth - Rosinský, Dobiaš, Drienovský, Plešivka, Kotula, Ondrejka, Gajdoš, Kminiak, Ryban, Kostoláni.

Imeľ - Kolárovo 4:0 (2:0). „Gúta“ mohla v derby teoreticky zabojovať o postup, no vôbec nemala svoj deň, domáci ju tlačili po celý priebeh zápasu a zaplnené publikum potešili štyrmi gólmi, hlavičkou otváral skóre Gál, zvyšoval dorážkou Varga, opäť po centri svietilo už 3:0 a gólový účet uzavrel po trme-vrme Kender.
Góly: 19. R. Gál, 44. P. Varga, 67. M. Hübsch, 78. R. Kender. R Pati-Nagy, 300. TJ: Sládeček - M. Hübsch, A. Simonics (70. Gašparík), V. Hübsch, Oršolík, T. Bacigál, Gál, R. Csontos, P. Varga, Lovász (56. Boros), Kender (80. D. Csontos). FK: Rom - Halászik, A. Tóth, Z. Cingel, Zs. Máté, Spevák, R. Kürti (65. Pavlík), Magyar (70. B. Bátora), Kuruc (83. Dóša), D. Bátora, Kókai.

Levice - ČFK Nitra 2:1 (1:0). Zápas prebiehal v priateľskej atmosfére, domáci boli o gólik lepší ako súper. Sieť sa vlnila po pekných krídelných akciách, na ktorých konci bol vždy Nagy. Za ČFK debutovali až traja dorastenci (Hanakovič, Benko, Tomiš), tréner Erik Hrnčár si pochvaľoval najmä 17-ročného brankára.
Góly: 45. a 50. G. Nagy - 84. M. Bisák. R Čulák, 120. FK: Kolčár - Pišky (19. Guláš), Gonda, Turčan, Suljič, M. Kotora, Bôžik, Kazár (70. R. Szabó), Gyurcsek, G. Nagy, Zorád. ČFK: I. Hanakovič - Šmiga (64. Tomiš), Horňák, Štofík, Benko, Plevka, M. Hrnčár, Rácz, Bisák, R. Palkovič, Serenčéš.

Veľké Lovce - Šurany 0:3 (0:1). Od úvodu boli jasne lepšie Šurany. Hru mali vo svojich rukách a vytvárali si šance. V prvom dejstve sa krížnou strelou presadil Schroner. Po obrátke sa po individuálnej akcii tešil z gólu Janák a pred koncom zápasu uzavrel skóre Simonides.
Góly: 35. I. Schroner, 68. B. Janák, 85. M. Simonides. R Černek, 600. TJ: Madarász - Szolnoki, Kružlík, Bašťovanský (77. Konecsný), Hajko, Baumeister, Jurky, Lontoš (72. Bartko), Bagala, Prúčny, Béger. ŠK: Cvik - Mojko, P. Prochaczka, Piskla, Schroner, Tvrdoň (90. Černák), Gábriš, Dudáš, Kacír (85. A. Prochaczka), Janák, Simonides (88. Halás).

Želiezovce - ViOn B/Volkovce 1:3 (1:2). Želiezovce nastúpili v oklieštenej zostave, ale i napriek tomu podali dobrý výkon. Hru mali vo svojich rukách a podarilo sa im otvoriť skóre. Hostia sa však nevzdali a zápas po rýchlych brejkoch otočili. Volkovce vyťažili zo svojich šancí maximum.
Góly: 16. E. Vavrík - 17., 23. a 53. M. Kováč. R Obeda, 150. MŠK: Barecz - Rupek, Klenko (19. Hutai), Tóth, Góra, S. Rotík, Duchoň, Herceg (80. Majtán), Vavrík (75. Cseri), T. Rotík, Páchnik. FC: Školník - Koutný, Kozolka, Šabík, Holečka, Marhevszki, Rumanko (75. Stopper), Bielik, Kováč (84. Švec), Dvorský, j. Chovanec (66. Pacalaj).

Tvrdošovce - Dvory n/Ž. 2:0 (0:0). Od úvodu sa hral aktívny futbal z oboch strán. Tvrdošovce podali v prvom polčase skvelý výkon, predviedli množstvo pekných futbalových momentov, ku ktorým chýbali už len góly. Po obrátke sa hra viac vyrovnala a šancí bolo pomenej. Domáci rozhodli o svojom víťazstve v závere zápasu, keď sa presadili Surányi a Krupánszki.
Góly: 76. T. Surányi, 85. P. Krupánszki. R Barcík, 200. ŠK: Branický - Kökényesi, Sós, Malý, Vincze (68. Surányi), Vanek, Lakatoš (60. Sendrei), Krupánszki, Danis (90. Csanda), Krnáč, Oláh. TJ: Špak - Dékány, Gajdoš (62. Andrášik), Konárek, Kovács, Haulík, Takáč, Hlavačka, Benkó, Kling, Mlynár.

Štúrovo - H. Obdokovce 3:0 kont., hostia dopredu informovali, že na zápas nepricestujú. Dôvodom bol nedostatok hráčov. V klube po sezóne končí tréner Javorka.

1. Šurany    30    20    4    6    71:36    64    (+19)
2. Nitra jun.    30    18    6    6    65:25    60    (+15)
3. Kolárovo    30    17    8    5    48:25    59    (+14)
4. Kalná n/Hr.    30    18    3    9    59:30    57    (+12)
5. Levice    30    15    9    6    50:29    54    (+9)
6. H. Obdokovce    30    17    1    12    48:43    52    (+7)
7. Čeľadice    30    14    5    11    49:48    47    (+2)
8. Dvory n/Ž.    30    14    4    12    45:35    46    (+1)
9. Veľké Lovce    30    11    6    13    53:44    39    (-6)
10. ViOn B/Volk.    30    11    4    15    58:59    37    (-8)
11. Štúrovo    30    10    5    15    38:52    35    (-10)
12. Imeľ    30    10    4    16    45:45    34    (-11)
13. Vlčany    30    9    4    17    43:56    31    (-14)
14. ČFK Nitra    30    10    1    19    35:61    31    (-14)
15. Tvrdošovce    30    7    4    19    32:79    25    (-20)
16. Želiezovce    30    4    2    24    18:90    14    (-31)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 21 - Zs. Magyar (Kolárovo), 17 - J. Tvrdoň (Šurany), 16 - M. Guldan (Vlčany, H. Obdokovce), 15 - B. Janák (Šurany), 14 - M. Kováč (ViOn B/Volkovce).

ZOSTAVA KOLA: I. Hanakovič (ČFK Nitra) - A. Kökényesi (Tvrdošovce), M. Hübsch (Imeľ), J. Harbuľák - E. Moravčík (obaja FC Nitra jun.), B. Turčan (Levice), D. Duchoň (Želiezovce), Ľ. Kminiak (Čeľadice) - M. Kováč (ViOn B), T. Oláh (Tvrdošovce), M. Simonides (Šurany).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?