Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Borík: Pre splnenie cieľa urobíme všetci maximum

Výkonný riaditeľ klubu Vladislav Borík je stále novou persónou v nitrianskom futbale.

Vladislav Borík je výkonným riaditeľom FC Nitra.Vladislav Borík je výkonným riaditeľom FC Nitra.(Zdroj: Martin Kilian)

Od jeho menovania do funkcie uplynuli necelé tri mesiace. V rozhovore sme prebrali ciele pre túto sezónu, ako aj ďalšie aktuálne témy.

S akými predstavami ste prišli do klubu?
- Mojou predstavou je v prvom rade pomôcť organizácii klubu, najmä čo sa týka finančného zabezpečenia a komunikácie s vedením mesta, poslancami mestského zastupiteľstva a partnermi, ktorí finančne podporujú klub. Myslím, že všetci vo vedení FC sme sa zhodli, že prioritou číslo jedna pre túto sezónu je postup do prvej ligy. Netajíme to. Mužstvo sme posilnili, aby bolo pripravené na splnenie tohto cieľa.

Článok pokračuje pod video reklamou

Čo je vaša hlavná pracovná náplň?
- Mojou pracovnou náplňou je pripravovať podklady pre rokovania predstavenstva z každodenného života klubu, vrátane finančného zabezpečenia, takisto organizovať zamestnancov, ktorí pracujú v štruktúre klubu. Sú to ľudia, ktorí sa starajú o chod klubu, nevynímajúc údržbárov či práčky, plus ekonomické oddelenie. Ako rezervu vidím posilnenie marketingového oddelenia, táto pozícia obsadená nie je. Verím, že v priebehu niekoľkých mesiacov sa pokúsime reštartovať PR prácu vo vzťahu k verejnosti, aby fanúšikovia pocítili, že na tejto úrovni sme niečo urobili.

Skúste byť konkrétnejší.
- Pokiaľ ide o klubovú web stránku a facebookovú stránku, máme zmluvu s externou spoločnosťou, ktorá sa začala starať o našu webstránku. Už je na nej vidno určitý pokrok a aktualizáciu. Našou snahou je prinášať fanúšikom informácie ako prví, nie preberať články z iných médií. Súčasťou dohody s touto spoločnosťou je aj funkčnosť facebookovej stránky, ktorá by sa mala takisto rozbehnúť.

Plánujú sa po nedávnom valnom zhromaždení ďalšie personálne zmeny vo vedení klubu?
- Novinkou je môj príchod a odchod Igora Dema. Podľa informácií, ktoré mám, by v priebehu jesennej časti nemalo prísť k ďalších personálnym zmenám. Klub momentálne funguje a pracuje naplno. Vytvárame podmienky pre A-mužstvo a aj pre mládežníkov, ktorí už rozbehli svoj tréningový proces.

Ako je na tom klub po finančnej stránke?
- Do novej sezóny klub nastupuje s tým, že má vyrovnané všetky záväzky voči hráčom, trénerom a zamestnancom. Pevne verím, že počas celej sezóny sa nám bude dariť dodržiavať výplatné termíny. To je jeden z dobrých predpokladov, aby v klube vládla priaznivá klíma. Verím, že v spolupráci s členmi predstavenstva a sponzormi sa nám to podarí.

Myslíte si, že je v Nitre viac prosperujúcich firiem, ktoré by mohli pomôcť futbalu? Prečo tak podľa vás neurobia?
- Samozrejme, mne je ťažko hodnotiť, ktoré firmy prosperujú. My budeme pokračovať v oslovovaní firiem z Nitry a okolia. Ak budú mať záujem o reklamnú spoluprácu s FC, tak ju privítame, budeme len radi. Bez peňazí sa totiž nedá robiť futbal. Toto je práve oblasť marketingu a PR práce v klube. Možno treba byť z našej strany trošku aktívnejší, napríklad ponúknuť aj iné marketingové nástroje, ako je len klasická zmluva o reklame a reklamný banner na štadióne.

Je už naplánovaný harmonogram rekonštrukcie štadióna?
- Štadión je majetkom mesta, klub je v ňom v prenájme. Je veľká pravdepodobnosť, že v priebehu jesene sa rekonštrukcia začne. Všetky kroky z hľadiska výberu partnera, ktorý bude participovať na rekonštrukcii, si rieši mesto Nitra v súčinnosti s Nitrianskou investičnou spoločnosťou (NIS), čo je mestská spoločnosť. Oni zabezpečujú celý tento kolos. My o procese nerozhodujeme, ani ho neovplyvňujeme. My ako vedenie klubu potrebujeme od mesta a NIS dátumy, kedy presne sa začne a ako dlho bude rekonštrukcia trvať. Na základe toho budeme musieť prispôsobiť život klubu a najmä otázku organizovania domácich majstrovských zápasov. Nebude to jednoduché, ale predpokladám, že vymyslíme model, ktorý zásadne nenaruší náš hlavný cieľ, a to je postup do prvej ligy.

Je vedenie mesta nápomocné nitrianskemu futbalu?
- Môj príchod do klubu sa zrodil aj na základe dohody s pánom primátorom Dvončom. Primátor viackrát deklaroval, že z jeho pozície pomôže klubu, aby sa vrátil do prvej ligy. Túto podporu pociťujeme napríklad pri rokovaní o sponzoringu s niektorými spoločnosťami. Okrem toho sa klub vždy snaží využiť čiastkové dotácie, ktoré sú k dispozícii v rámci mesta a jeho výziev. Samozrejme, mesto uhrádza všetky energie na štadióne, to je priama podpora od samosprávy. Verím, že aj v tejto sezóne primátor a poslanci mestského zastupiteľstva budú priamo alebo nepriamo pomáhať futbalovému klubu.

Vy ste zažili obdobie, keď na federálnu ligu chodil plný štadión. Ešte pred 10 rokmi za éry Hapala nebola výnimkou 5-6-tisícová návšteva. Veríte, že Nitra sa vráti do prvej ligy a bude svitať na lepšie časy?
- Iste, pamätám si napríklad zápas v Pohári UEFA s nemeckým Kolínom. Ak sa nám bude počas jesene dariť a budeme vážny kandidát na postup, myslím si, že ľudia si nájdu cestu na štadión. Verím, že aj vďaka rekonštrukcii štadióna vytvoríme pre diváka ešte kultúrnejšie prostredie. V rámci našej marketingovej práce chceme byť zaujímaví aj pre kategóriu mladších divákov, a to rôznymi aktivitami alebo spomienkovými predmetmi. Dnes rátame návštevnosť na majstrovských zápasoch rádovo v stovkách, naším cieľom je, aby sme ju rátali v tisíckach - nie 300-400, ale tri-štyri tisíc. Keď sa nám to podarí v prijateľnom časovom horizonte, bude to pre FC Nitra veľký úspech. Ja si myslím, že mesto Nitra si prvú futbalovú ligu zaslúži a všetci, ktorí dnes v klube pracujú, robia pre to maximum.

Vizitka klubu: FC Nitra

Rok založenia: 1909
Adresa: Jesenského 4, Nitra
Klubové farby: modrá a biela
Kapacita štadióna: 5 050 miest, všetko na sedenie
Predseda predstav.: Marián Valenta
Podpreds. predstav.: Štefan Štefek
Výkonný riaditeľ: Vladislav Borík
Generálny manažér: Jozef Petráni
Tréner A-tímu: Róbert Barborík
Asistent: Martin Babinec
Tréner brankárov: Miroslav König
Vedúci mužstva: Mikuláš Dunda
Fyzioterapeut a kondičný tréner: Štefan Balla
Masér: Róbert Gyepes
Lekár: MUDr. Ivan Štefanov
Koordinátor mládeže: Tomáš Seko
Sekretariát: Monika Babošová
Ekonomický úsek: Alžbeta Urbanová
Internet: www.fcnitra.eu
E-mail: fcnitra@fcnitra.sk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Doma rýchlejšie! Už o pár týždňov bude vodičom odovzdaný 25,2 km úsek R7 Ketelec-Holice.

Rýchlostná cesta R7 čoskoro umožní obyvateľom obcí južne od Bratislavy tráviť menej času v aute.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

Martin Hodál pred parkoviskom, na ktorom je od 19. februára zakázané parkovať.

Radnica vo Vrábľoch chce zrekonštruovať požiarnu zbrojnicu v Dyčke

Na opravu získali z ministerstva vnútra dotáciu 30-tisíc eur. Náklady na práce však dosiahnu viac ako 113-tisíc eur.

Vráble - mestský úrad.

Polícia vypátrala dvojicu, ktorá prepadla 93-ročnú ženu v jej dome

Slabú a vystrašenú ženu sotili na zem, z ruky jej stiahli prsteň a ukradli retiazku. Bola v takom šoku, že o prepadnutí povedala susedom až ráno.

Ilustračná.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 15. h

Vietor sfúkol strechu v centre Nitry, poškodila dve autá

Plech visí až na zem. Pod ním je priechod pre chodcov.

Muž na Orave prišiel o život, narazil na snežnom skútri do trafostanice

Vodič z Rabčíc nezvládol riadenie a narazil do trafostanice.

Už ste čítali?

Voľby 2020