Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Süttö: Zaslúžili sme si víťazstvo

II. LIGA: Sereď začala sezónu domácou remízou, Šamorín vyučoval v Dolnej Ždani.

Po tejto strele Sinana Medgyesa (16) padol vyrovnávajúci gól Serede do siete Nového Mesta.Po tejto strele Sinana Medgyesa (16) padol vyrovnávajúci gól Serede do siete Nového Mesta. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Sereď - Nové Mesto 1:1 (0:1)

V prvom polčase mali viac šancí domáci, strely Lauru, Moronga či Pelleta však Belic zlikvidoval. Viedli efektívnejší Novomešťania, Vlado kolmým vysunutím našiel L. Šebeka a ten v nájazde nezaváhal - 0:1. Po zmene strán Sereď zatlačila súpera, kontrolovala hru, až prišlo zaslúžené vyrovnanie, keď Laura potiahol loptu, prihral ju striedajúcemu Medgyesovi a ten sa presadil peknou ranou do vinkla - 1:1. V ďalšej sľubnej šanci navrátilca Moronga vychytal výborný Belic. Ten v závere na ihrisku skolaboval, odniesli ho na nosítkach a v bráne ho nahradil Druxa, skúsený gólman by však mal byť zdravotne v poriadku. Nadstavovalo sa šesť minút, Sereď stále búšila do hosťujúcej obrany, tá však po celý zápas fungovala ako švajčiarske hodinky - odvrátila deväť rohov, spoľahlivo ju dirigoval kapitán Šupka. Bod sa domácim málil.

Góly: 66. S. Medgyes - 20. L. Šebek.
Rozhodoval Nemček, ŽK: Mečiar, Morong - Kurtin, Šupka, L. Šebek, 420 divákov.
ŠKF: Šálka - Loduha, Kmeť, Djiby Ba, Mečiar - Pellet (79. Petreje), Jackuliak (55. S. Medgyes), Ventúra - Laura, Morong, Steinhübel (55. Čeredničenko).

Marián Süttö, tréner: „Od začiatku sme išli po víťazstve a za predvedený výkon sme si ho aj zaslúžili. Inkasovali sme po našej chybe v strede obrany. V druhom polčase sme hrali na jednu bránu, súper nás kúskovaním hry nechcel dostať do nášho herného rytmu. Ukázali sme dobrý futbal, no dva stratené body musíme dohnať v ďalších zápasoch.“ DUŠAN ŠVEHLA

Minigaléria Štefana Hubináka

FK Pohronie - Šamorín 0:3 (0:1)

Prvý zápas v novej sezóne futbalistom Pohronia nevyšiel a z víťazstva sa tešil nováčik zo Šamorína. V 17. min. otvoril skóre legionár Luiz Fernando Ferreira Maximiniano, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred domácou bránou. Pohrončania sa snažili o vyrovnanie, po góle volal pokus Pelegríniho, ale 782 divákov sa vyrovnania nedočkalo. Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom vyrovnať stav a súpera zatlačili pred vlastnú bránu. Hostia zo Šamorína však umne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 52. min. kopali hostia roh, lopta sa dostala až k Pončákovi, ktorý prepálil aj Packove ruky a bolo 0:2. Diváci na štadióne v Dolnej Ždani zostali zaskočení, no domáci sa naďalej snažili. Do čistých šancí sa však nedostávali a keď Mezovský nádherným projektilom prekonal domáceho gólmana aj tretíkrát, bolo po zápase. Premiéra na lavičke Pohronia tak trénerovi Petrovi Černákovi nevyšla, z víťazstva 3:0 sa tešil jeho konkurent Mike Keeney.

Góly: 17. Maximiniano, 52. Pončák, 64. Mezovský.
R Sedlák, ŽK: Nosko, Hrnčiar - Ágh, Da Cruz, 782 divákov.
ŠTK: Hajdúch - Edginton (68. Špánik), Horváth, Pončák, Ágh, Králik (85. Krišťan), Mezovský (77. Ozogány), Auban, Da Cruz, Santos, Maximiniano. Tréner M. Keeney. IVAN MRIŠKA

10. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 7 444

Skupina obchodovala s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia zatvárala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.