Neded prekvapil v Nemšovej

III. LIGA: Šaľa prvýkrát v sezóne nebodovala, Galanta nechala všetky body Šuranom. Komárno viedlo v 26. minúte 6:0! Novou posilou KFC je Zlatomoravčan Martin Chren.

Futbalisti Veľkého Medera (v čiernom) v prvom domácom zápase sezóny porazili tím ViOn B Vráble 2:0.Futbalisti Veľkého Medera (v čiernom) v prvom domácom zápase sezóny porazili tím ViOn B Vráble 2:0. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Veľký Meder - ViOn B Vráble 2:0 (1:0)
Kúpeliari v značne vynovenej zostave chceli potvrdiť domácou výhrou bod získaný pred dvomi týždňami v Nedede, čo sa im aj podarilo, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Napriek tomu, že si súper vďaka dobre organizovanej domácej obrane nevypracoval ani jednu vyloženú gólovú šancu. Heroický výkon podal Szőcs, ktorý napriek zlomenému nosu so sebazaprením dohral zápas, ktorý sa odohrával medzi dvomi šestnástkami. V 16. min. Bolega ďalekonosnou strelou prestrelil Pichňovu bránku. V 26. min. novic v domácom drese Tamás Tóth okorenil svoj debut premiérovým gólom v zeleno-bielom drese. V 29. min. Sombat nedosiahol na center z krídla. V 50. min opäť Sombat hlavou mieril nad Székelyho bránu. V 56. min. po úniku Kalmára Marko mohol posunúť kúpeliarov bližšie k víťazstvu, no netrafil z piatich krokov hosťujú bránu. Víťaznú poistku pridal Bíró po vtipnom vysunutí Tótha Máteho. Cenné tri body napokon zostali vo V. Mederi, a tak pozitívne naladili domáce mužstvo do ďalších ťažkých súťažných zápasov.
Góly: 26. T. Tóth, 64. Bíró. R Matulová, ŽK: Szöcs - Zrubec, Hamar, Mateus, 280 divákov. MŠK: Székely - Milinkovič, Bolega, Szöcs, Baksics, L. Kalmár (88. Kákics), T. Tóth, Bognár, Bíró, M. Tóth (71. Gagič), Marko (76. Pisár). Tréner A. Gögh. VRÁBLE: Pichňa - Husár, Fekiač, Advigov, Bakaľár (81. Valachy), Ewerton (66. Hlaváč), Zrubec (76. Šabík), Tužinský, Hamar, Sombat, Mateus. Tréner M. Reischl. IVAN BOBKOVIČ

Horná Nitra - Šaľa 3:0 (2:0)
Po neúspechu v pohári sa domáci chceli fanúšikom revanšovať bojovným výkonom. Do Prievidze však pricestoval kvalitný tím Šale, ktorý v minulej sezóne pôsobil v druhej najvyššej súťaži. Diváci videli od úvodných minút výborný futbal. Prvú veľkú šancu mali hostia, no Lacko loptu smerujúcu do šibenice nádherne vytlačil. Potom sa prebrali aj domáci, hrozili najmä po akciách rýchlonohého Turančíka. Udrieť však mohlo opäť na opačnej strane, ale proti bol výborne chytajúci Lacko. V 36. min vyšla Prievidžanom akcia a Spevár bombou od žrde otvoril skóre - 1:0. Domácich tento zásah upokojil a hráči si začali veriť. Výsledkom toho bol nádherný projektil Bubláka, ktorý znamenal vedenie 2:0. Po zmene strán sa hostia snažili stav zdramatizovať, no proti boli dobre hrajúci domáci. Keď v 77. min. upravil striedajúci Šlabjar na 3:0, o osude duelu bolo rozhodnuté. Baníci si tak do tabuľky pripísali plný bodový zisk a hostia zo Šale odchádzali naprázdno.
Góly: 36. Spevár, 42. Bublák, 77. Šlabjar. R Otiepka, ŽK: Urbanič, Turančík - Tóth, F. Prúčny, Karim, 432 divákov. DUSLO: Kubica - Galbavý, Szalay, Ďatko, Jurík, Domasta (46. Vanek), Karim, Tóth (72. Račkovič), Herceg, Kochan (59. R. Prúčny), F. Prúčny. Tréner P. Bartoš. IVAN MRIŠKA

Galanta - Šurany 1:2 (0:0)
Domáci sa chceli po dvoch remízach na ihriskách súperov pred domácimi fanúšikmi vytiahnuť. Zápas im však absolútne nevyšiel. V 7. min. po chybe stopérov išiel Dikácz sám na bránu, ale minul. Hra sa prelievala len medzi šestnástkami, z oboch strán bolo veľa nepresností. Vážnejšia príležitosť prišla v 32. min., pozornosť Masára vyskúšal Gábriš. Jeho lob z 40 metrov doplachtil na žrď. V poslednej minúte mali hostia obrovskú šancu, ale domáci brankár bol pozorný. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, aktívnejší boli aj naďalej Šurany. V 48. min. bol po faule na Bašu nariadený pokutový kop, no Korman ho horšie ani kopnúť nemohol... V 64. min. mali Galanťania ešte jednu dobrú šancu. Po krídle ušiel Kočiš, nabil Jakubjakovi, ale ten prekopol bránu. V 76. min. kopali hostia jedenástku a Tvrdoň sa nemýlil. Minútu pred koncom znova Tvrdoň po krásnej akcii na rohu šestnástky nechytateľne trafil. Výsledok kozmeticky upravil z ďalšej jedenástky Prágai a stanovil na 1:2. Slovan nemal svoj deň, súper vyhral zaslúžene.
Góly: 90. Prágai (11 m) - 76. (11 m) a 89. Tvrdoň. R Ondráš, ŽK: Masár, Jakubjak, Prágai - Turan, Dudáš, Simonides, 205 divákov. SLOVAN: Masár - Nagy, Eliáš, Lavrincsik, Bočko, Meszlényi (43. Korman), Jakubjak (86. Savič), Kočiš, Baša, Prágai, Pavlovčík (62. Winkler). Tréner T. Meszlényi. ŠK: Cvik - Halás, P. Procháczka (73. Tvrdoň), Turan, Schroner, Blaho, Gábriš, Dudáš, Simonides (90. Bencsik), Dikácz, Janák (73. Švajda). Tréner M. Hurík. PAVOL ŠUTÁK

Gabčíkovo - V. Ludince 3:0 (1:0)
Do ofenzívy zatrúbil kapitán domácich Lelkes, ktorého strela v druhej minúte ešte nenašla správny smer, ale už signalizovala, že Gabčíkovu ide jedine o víťazstvo. V 8. min. však boli blízko k vedúcemu gólu hostia, ale Predajnianskeho strelu bravúrnym zákrokom vyrazil do bezpečia Rengel. V 27. min. mal vychýlenú mušku Antol, vzápätí ho okopíroval aj Bódis. V 30. min. zahrávali Gabčíkovčania priamy kop, na Revákov center vyskočil najvyššie Belkovics a po jeho presnej a razantnej hlavičke išli do vedenia. Druhý gól mohol pridať Lelkes, po jeho voleji lopta opečiatkovala brvno. Úvod druhého polčasu zastihol hráčov Veľkých Ludiniec nekoncentrovaných a Gabčíkovo z prvého útoku skórovalo. Autorom druhého zásahu bol zblízka opäť Belkovics. V 59. min. po okulahodiacom rýchlom útoku Bódis loptu ideálne naservíroval Antolovi šprintujúcemu z druhej línie a stredopoliar domácich nekompromisnou strelou zvýšil na 3:0. V 65. min. Cingel zblízka netrafil bránu. Hetrik mal na kopačke Belkovic v 79. min., lenže brankár hostí Benkó exceloval. V závere už domáci hru kontrolovali, hosťom neumožnili dosiahnuť ani čestný úspech. Po skončení zápasu domáci diváci veľkým potleskom ocenili dobrý výkon i prvé víťazstvo v jesennej časti súťaže Pinteho družiny.
Góly: 31. a 46. Belkovics, 60. Antol. R Drobec, ŽK: Lelkes, Bódis (G), 480 divákov. ŠK: Rengel - Cingel, Marcin, Lelkes, Kubík (77. Huszár), Bódis, Revák (72. Kósa), Antol (87. Juhos), Belkovics, Csölle, Boráros. Tréner A. Pinte. TJ: Benkó - Flídr, Varga, Kubala, Predajniansky (24. Straňák), Soboňa (70. Hamdaoui), Petráš, Cingel, Hlaváčik, Ahmad (54. Kosák), Horniak. Tréner I. Kasana. ŠTEFAN ÁGH

Nemšová - Neded 1:2 (0:1)
V prvom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Za zmienku stáli domáce pokusy Johnsona a Diksa. Vedenia sa ujali hostia v 33. min, keď center z pravej strany odvrátil Ďuriš na jedenástku a Tóth nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Po prestávke Nemšovčania zlepšili hru a vypracovali si niekoľko príležitostí, dvakrát strieľal Diks, Nemček vychytal aj Schiszlera. V 72. min sa domáci hráči dočkali vyrovnania, keď priamy kop Dzurilla zatočil až do brány hostí. V 80. min Holíčka tiesnený nájazd nepremenil, v bráne neskončila ani strela Diksa. Tri minúty pred koncom zápasu nechali domáci hráči príliš veľa priestoru Obassimu, ktorý z ľavej strany potiahol loptu do strelu ihriska, z 25 m napriahol a lopta skončila v bráne.
Góly: 72. Dzurilla - 33. Tóth, 86. Obassi. R Gádoši, ŽK: Kresánek, Holíček, Schiszler, Kvasnička - Nemček, Kovács, Královič, 150 divákov. FC: Nemček - Ambruš, Roško, Taiwo, Busánszky, Kovács, Bakši, Tóth (67. Komrhel), Královič, Iheme (90. Bombicz), Obassi. Tréner J. Kováč. TOMÁŠ BEŇO

Dubnica - DAC B/Vrakúň 0:2 (0:1)
V netradičnom domácom čase v nedeľu sa v Dubnici v prvom polčase hral vyrovnaný futbal, kde veľa gólových šancí nebolo. Domáci, ktorým pre chorobu chýbali štyria hráči základnej zostavy, si museli pomôcť dorastencami. Nedokázali sa presadiť cez obranu hostí, no ani tí veľmi nebezpeční neboli. V 29. min hráčom zo Žitného ostrova vyšla krídelná akcia, po ktorej Kondrlík hlavou otvoril skóre - 0:1. Aj po zmene strán sa hralo väčšinou v strede ihriska, Dubničania nedotiahli do konca dve nádejné štandardné situácie, keď k úspechu chýbalo málo. Efektívnejší hostia poistili výhru v 88. min, keď po rýchlom úniku a spätnej prihrávke dal druhý gól Sarr.
Góly: 29. Kondrlík, 88. Sarr. R Gašparovič, ŽK: Kondrlík, 154. DAC B: Slávik - Fertaľ, Živkovič, Csóka (77. Tóth), Sandal (68. Kollár), Hubert, Kondrlík (90. Végh), Sarr, Varga, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. (JU)

Led. Rovne - Topoľčany 2:0 (2:0)
Už v 2. min Prekopov prienik zúžitkoval Lipták a na dvakrát otvoril skóre. V 6. min pohrozil 9, no jeho strela letela nad. Čiernikovu delovku v 8. min s námahou vyrazil Militosyan, ale neúspešne. Ukazovalo sa, že diváci uvidia výborný zápas. Šance boli na oboch stranách, kde vynikali brankári. V 20. min rýchlonohý Militosyan opäť unikol, ale Bačík zasiahol. Delovku Prekopa v 38. min kryl Junas. Lipták v 40. min prekvapil všetkých, keď priamo z rohu zakrútil loptu druhýkrát do siete. Aj druhý polčas bol živý, akcie sa striedali. Čiernikovu hlavičku v 61. min kryl Junas. Pokorného center Lipták s Detkom v 71. min nedotlačili do brány. Militosyan o tri minúty iba vyprášil Bačíkove rukavice. Hostia boli technickejší, no domáci nasadením ich aktivitu eliminovali. V 79. min Detko išiel z polovice ihriska sám na bránu, ktorú prestrelil a z protiútoku Bačík čaroval, keď zmaril dve delovky na bránkovej čiare. V kvalitnom zápase vyhralo lepšie mužstvo.
Góly: 2. a 40. Lipták. R Sárai, ŽK: Híreš - Iranzi, 150 divákov. MFK: Junas - Grman, Otrísal, Omborenga, Luzin, Myimona, Salim, Iranzi, Kalisa, Vrábel (80. Švajlen), Militosjan. Tréner V. Goffa. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Komárno - FC Horses 6:0 (6:0)
Domáci nastúpili na stretnutie už s novou posilou Martinom Chrenom v základnej zostave a s maximálnym odhodlaním dosiahnuť prvé víťazstvo v novom ročníku. Lepší vstup do zápasu si Komárňania nemohli ani želať, keď už v 3. minúte načal hostí Haša. O päť minút zahral ideálne štandardku Szórád a keď na konci prvej štvrťhodiny zvyšoval kanonier Faragó z pokutového kopu na 3:0, hostia boli zrelí na uterák. To však zo strany fialovo-bielych zďaleka nebolo všetko. Po vlastnom góle hosťujúceho Kovárskeho zvyšoval Haša už na 5:0 a nevídanú gólovú smršť domácich zavŕšil takisto svojim druhým gólom v zápase Faragó. To ešte neubehlo zo stretnutia ani 30 minút! Potom sa hra upokojila a do prestávky sa už stav nezmenil. Nezmenil sa ani v druhom polčase, na ktorého začiatku stratili hostia Mišuru, ktorý inkasoval druhú žltú a z ihriska sa musel predčasne porúčať. Hostia tak stratili šancu výsledok čo i len kozmeticky upraviť. Domáci v ďalšom priebehu kontrolovali hru a tešili sa zo svojho prvého víťazstva i z poltucta nastrieľaných gólov.
Góly: 3. a 23. Haša, 8. Szórád, 15. (11 m) a 26. Faragó, 13. vlastný (Kovársky). R Bezák, ŽK: Podlucký - Krajčovič, Mišura, ČK: 50. Mišura (H), 210. KFC: Rožník - Podlucký, Szórád, Štrbák, Chren, V. Kosťukevič (60. Kunovský), Obert, Čtvrtníček, Haša (83. Jorik), Faragó (77. Szikonya), Bilyk. Tréner Lérant. HORSES: Honza - Krajčovič, Polák, Mišura, Kovársky, Hlavna, Magdolen, Čmilanský (36. Babic), Čapkovič (36. Kartašov), Ocelka (70. Brestovanský). Horváth. Tréner Hájiček. (RG)

Púchov - Beluša 0:0.