Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Fotogaléria: Lapáš - Alekšince 0:2

Alekšince vyhrali aj na Lapáši a po dvoch kolách vedú tabuľku.

Na snímke vľavo strelec oboch gólov Martin Hrebík.Na snímke vľavo strelec oboch gólov Martin Hrebík. (Zdroj: Ladislav Odráška)

Lapáš - Alekšince 0:2 (0:0), 67. a 70. M. Hrebík.

Alekšinciam to strieľa

Osem gólov Alekšiniec do siete Radošiny pri vstupe do novej sezóny V. ligy Stred bolo najlepšou pozvánkou na derby na Lapáši. Pred peknou návštevou sa súperi pozorne strážili, najväčšiu šancu spálil krátko pred prestávkou Trnka. Zápas mal slušné tempo, do druhého polčasu už nenastúpil domáci Poláček a krátko po obrátke odstúpil z hry pre zranenie aj Tirpák. Odvážnejšie Alekšince cítili šancu, stupňovali tempo a Hrebík dvoma gólmi zaslúžene naklonil misky váh na stranu hostí. „Máme aspoň jednu dobrú správu pre domácich fanúšikov, narazili sme nové pivo,“ rozosmial v 70. min. hľadisko s mikrofónom starosta Malého Lapáša Peter Vavro, ktorý bol v nedeľu hlavným usporiadateľom aj hlásateľom.

Pohľad na piatoligovú tabuľku teší po nedeli najviac Alekšinčanov, so šiestimi bodmi a skóre 10:0 zverenci Milana Pavloviča suverénne kraľujú súťaži. Na Lapáši hlavu vešať nemusia, tím Reného Kramára kvalitu má, naj-bližšie ju preverí nováčik z Bábu, ktorý si v nedeľu urobil chuť prvými piatoligovými bodmi na ihrisku v Radošine.

Súboj Lapášanov s Alekšincami sledoval v hľadisku aj Róbert Jež mladší. Bábania, kde je trénerom Róbert Jež starší, budú mať informácie pred ďalším derby z prvej ruky. ŠTEVO KORMAN