Šaľa a Vráble doma iba remizovali

III. LIGA: Z anglického týždňa získali šesť bodov Galanta a Veľký Meder. Líder z Púchova nezaváhal v Nedede.

Šaľa remizovala s Lednickými Rovňami 1:1. V drese hostí chytal bývalý brankár Dusla Bačík.Šaľa remizovala s Lednickými Rovňami 1:1. V drese hostí chytal bývalý brankár Dusla Bačík. (Zdroj: Milan Pospiš)

ViOn Vráble B - Horná Nitra 1:1 (0:1)
Na štadióne vo Vrábľoch sa hral bojovný zápas o dôležité body. V úvode sa vďaka domácej tužbe po víťazstve a aktivite baníkov smerom dopredu hralo hore-dolu. Pološance žlto-modrých v ňom úspech nepriniesli, naopak, utŕžili ľadovú sprchu. V 6. min. prihrávka hostí medzi stred obrany súpera znamenala samostatný nájazd Turančíka a ten si po výške vychutnal Pichňu. Zakrátko mohol po akcii Sombata vyrovnať Ewerton, ale zakončoval vo veľkej šanci nedôrazne. Po prvej štvrťhodine už dirigovali dianie na ihrisku domáci, Sombat pálil tvrdo vedľa. Hornonitrania však číhali na každú ich chybu v defenzíve. Tá aj prišla, ale Turančíka bravúrne pri strele aj dorážke dvakrát vychytal Pichňa. V 20. min. zadáci hostí ešte zblokovali strelu Konnsimbala, tento Stredoafričan mal smolu aj o štyri minúty, keď zo 6 m trafil v tutovke hráča v bránke! Potom poctivá defenzíva baníkov na dlhší čas lepšiu šancu nepripustila. V 41. min. potiahol loptu Ewerton, posunul ju Konnsimbalovi, jeho gólovú strelu pri tyč však fantasticky vyrazil Bolfík. V druhom dejstve tempo duelu mierne upadlo, kombinačne navrch mali naďalej žlto-modrí. Lepšia šanca však prišla až v 62. min., keď Ewerton skvele načasoval spätnú prihrávku na Sombata a najlepší hráč na ihrisku tesne nad zemou prepálil Bolfíka - 1:1. Po vyrovnaní sa vo Vrábľoch hralo pred oboma bránami, ale kráľovali defenzívy. Pološancí bolo veľa, gólové parametre mala však iba v 82. min. prudká hlavička Sombata tesne vedľa. V nahustenej tabuľke, keď desať mužstiev delia len štyri body, má aj ten jediný pre oba tímy svoju cenu. Vzhľadom na priebeh zápasu s ním musia byť o čosi spokojnejší hostia.
Góly: 62. Sombat - 6. Turančík. R Otiepka, ŽK: Sedlák, Mateus - Belanec, Halmeš, Turančík. 273 divákov. SPARTAK: Pichňa - Kastelovič, Advigov, Fekiač, Mikula (28. Bakaľár) - Sombat (88. Hlaváč), Mateus, Ewerton, Šlachta - Sedlák (75. Mi. Zrubec), Konnsimbal. Tréner M. Reischl. ĽUBOŠ MODZGA

Šaľa - Led. Rovne 1:1 (0:1)
Zverenci trénera Bartoša v dueli so skúsenejším súperom nepotvrdili víťazstvo v strede týždňa na pôde FC Horses, kde prišli o zranených hráčov Galbavého so Szalayom. Náročný duel začali lepšie chemici, keď už v úvode zasahoval odvážnym pádom brankár Bačík (ešte na jar chránil svätyňu Dusla) pod nohy prenikajúceho Hercega. Ten sa vyznamenal aj v 10. min. po trestnom kope Tótha. Na druhej strane pohrozil starý lišiak Tomana (o dva týždne oslávi 37 rokov), ale kvalitu potvrdil aj Rusznák. V 21. min. mal dobrú príležitosť Herceg, ale tesne minul. Ako sa strieľajú góly, predviedol o 6 minút neskôr nekrytý Tomana, keď jeho strela spoza šestnástky zakotvila v pravej šibenici bezmocného Rusznáka - 0:1. Domáci mohli vyrovnať po polhodine hry, ale prudký center Kochana zrazil obranca Chmelík tesne vedľa ľavej žrde na roh. Cieľ tesne minula aj strela kapitána Karima, ale tesne pred koncom polčasu mohli pridať druhý gól aj hostia. Sólový nájazd Tomanu a jeho tvrdú strelu však vytlačil bravúrne na brvno brankár Dusla Rusznák a podržal svoj kolektív. Po obrátke hostia nebránili náskok, hrali otvorený futbal a v 58. min. chýbali Čiernikovi ku gólu iba milimetre. Duslo sa nažilo o vyrovnanie, dostalo hostí pod tlak, ale ich defenzíva odolávala. V 71. min. však už bolo vyrovnané. Na vtipnú prihrávku Karima si za obranu nabehol Kochan, vyhral aj mikrosúboj s Bačíkom a do prázdnej bránky vyrovnal na 1:1. Šaliansky strelec gólu mohol v závere pridať aj ďalší gól, ale jeho hlavička tesne minula bránku. Bojovné stretnutie, v ktorom boli najslabším článkom arbitri, skončilo nakoniec spravodlivou deľbou bodov, čo zabránilo domácim priblížiť sa k špici tabuľky.
Góly: 71. M. Kochan - 27. Tomana. R Havran, ŽK: D. Tóth, Karim, F. Prúčny, Vanek - Lipták; Prekop, Hruška, 268 divákov. DUSLO: Rusznák - Domasta (62. Račkovič), Petrovský, Ďatko, Jurík, F. Prúčny (82. Vanek), Mehdi Karim, Pankaričan (82. R. Prúčny), D. Tóth - Herceg, M. Kochan. Tréner P. Bartoš. JOZEF SKLENÁR

Veľký Meder - Nové Zámky 2:0 (2:0)
Kúpeliari potvrdili cenné tri body zo stredajšieho derby, a tak sa zaslúžene usadili v prvej polovici tabuľky. Napriek tomu, že mali Novozámčania prvú šancu v 9. minúte, V. Meder kontroloval celý dej zápasu. V 10. minúte Hanzel vysunul Kalmára, ktorého vychytal Juhás. Po štvrťhodine Tóth mieril z priameho kopu vedľa. V 20. min. sa Szőcs pekne uvoľnil, no mieril len do rúk hosťujúceho brankára. V 28. min. Košút hlavičkou minul Székelyho bránu. V 30. min. Kalmár otvoril skóre po vtipnej samostatnej akcii. V 35. min. Bognár mieril len do Juhásových rúk. Po obrátke Szőcs hlavou zvýšil skóre po rohu na 2:0. Na druhej strane sa mohli do streleckej listiny zapísať Petráni a Košút. Medzi ich šancami mali kúpeliari vari päť nájazdov na brankára hostí, no skórovať sa im už nepodarilo. Tak sa zápas na Žitnom ostrove skončil zaslúženým víťazstvom domácich.
Góly: 30. Kalmár, 43. Szöcs. R Valentová, ŽK: Bolega, T. Tóth - Petráš, 165 divákov. MŠK: Székely - Milinkovič, Bolega, Hanzel, Baksics, Szöcs, Kalmár, T. Tóth (78. M. Tóth), Bognár, Pisár (58. Gagič), Marko (88. Pöthe). Tréner A. Gögh. FKM: Juhás - Poluch, Ešek, Petráš, Bombicz (69. Sipos), Kráľ, Košút, Gulyás, Horáček, Petráni, Vašek. Tréner N. Bukovič. IVAN BOBKOVIČ

FC Horses - Galanta 1:2 (1:1)
Od úvodu zápasu sa domáci futbalisti snažili vytvoriť tlak na súpera a rozhodnpť stretnutie už v prvých minútach. Hostí k ničomu nepúšťali a v piatej minúte išli do vedenia. Vo vnútri šestnástky sa presadil Polák. Postupne sa začali osmeľovať aj futbalisti Slovanu, ktorí hrozili najmä z brejkov. Po jednom z nich sa k spätnej prihrávke dostal Winkler a vyrovnal na 1:1. Hralo sa vo vysokom tempe a veľkom nasadení. Derby zápas priniesol futbal na hranici tvrdosti, ale čistý. Po obrátke boli hostia futbalovejší, Horses sa ťažko dostával do vyložených príležitostí. V drese Galanty hrozilo najmä trio Prágai, Kočiš, Winkler. Na opačnej strane sa dostal do dvoch šancí po spätných prihrávkach Čapkovič, ale prestrelil. Cestu do siete si nenašla ani strela Hlavnu. Stretnutie hrané pred peknou kulisou rozhodol pár minút pred koncom po individuálnej akcii Kočiš, keď obišiel dvoch obrancov a krížnou strelou prekonal Bartalosa.
Góly: 5. J. Polák - 12. M. Winkler, 86. M. Kočiš. R Gašparovič, ŽK: Hlavna, Kovársky - Bakuš, Nagy, 400 divákov. FC: Bartalos - Krajčovič, Polák, Mišura, Kovársky, Hlavna, Magdolen, Čmilanský (52. Ocelka), Čapkovič, Babic (63. Blaško), Horváth (84. Brestovanský). Tréner: M. Hájiček. SLOVAN: Masár - Savič. Eliáš, Gányovics, Pavlovčík (46. Baša), Jakubjak, Korman, Winkler (74. Bočko), Kočiš, Bakuš (63. Nagy), Prágai. Tréner: T. Meszlényi. (LH)

V. Ludince - Komárno 1:3 (0:2)
Hostia z Komárna potvrdili hneď na začiatku zápasu svoje strelecké schopnosti, keď v tretej minúte po rohu Faragó vsietil vedúci gól. Na 0:2 zvyšoval v 11. min. po presnej prihrávke za obranu Haša. Prvý polčas sa následne dohrával v nervóznom atmosfére, s množstvom nepresností v hre domácich. Druhé dejstvo sa začalo územnou prevahou domácich, ale bez gólového efektu. Boli to opäť hostia, ktorí po podarenej prihrávke za obranu na rýchleho Faragóa zvyšovali už na 0:3. Zápas sa potom už odohrával v hodovom tempe a nič na tom nezmenil ani gól domáceho Cingela. V samom závere Hamdaoui krásnou strelou z voleja trafil tyčku hosťujúcej brány. Komárňanský brankár chvíľu predtým vyrazil Cingelovu strelu a tá skončila rovnako na žrdi.
Góly: 83. Cingel - 3., 66. Faragó, 11. Haša. R Santa, ŽK: Smiknya - Rožník, Obert, Čtvrtníček, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó - Smiknya, Flídr, Varga, A. Kosák, Petráš (70. Hamdaoui), Soboňa (46. Matúš Predajniansky), Ahmad (66. Straňák), Cingel, Hlaváčik, Horniak. Tréner I. Kasana. KFC: Rožník - Kosťukevič, Podlucký, Štrbák, Chren, Szórád, Obert, Čtvrtníček (90. Kunovský), Faragó, Haša (87. Szénási), Bilyk (90. Zvoncsár). Tréner R. Matovič. (IP)

Neded - Púchov 1:2 (0:1)
Hostia potvrdili aj v Nedede, že sú oprávnene na čele tabuľky a prvých 5 minút mali v držaní loptu iba oni. Na druhej strane prvú šancu mali domáci, keď Obassi v 7. min. v dobrej streleckej pozícii zaváhal. V 9. min. strieľal zdiaľky Luhový, ale lopta tesne minula ľavú žrď. Hostia udreli v 14. min., keď technicky vybavený Pilát prešiel cez troch hráčov a z 18 m vymietol pravú šibenicu - 0:1. Od 18. min. už hrali bez stopéra Ambruša, ktorý po zrážke hlavou s protihráčom skončil v nemocnici.  V 24. min. mohlo byť vyrovnané, keď Obassi vysunul Kalmára, ktorého delovku bravúrne vyrazil Strelčík. Hostia opätovne kontrovali tiahlou strelou Gamboša, ale tá minula cieľ. Na druhej strane zachraňoval Strelčík po strele Kingsleyho. V 40. min. mohol vyrovnať Tóth, ale tesne minul a o minútu neskôr sa búrili diváci, keď rozhodca nechal nepotrestaný faul na Obassiho na hranici 16-tky. Duel sa zvrtol v 48. min., keď po súboji stopéra Nededu Taiwa, ktorý bol faulovaný, rozhodca zapískal faul, udelil hráčovi hostí žltú kartu, ale domácemu prísne červenú. Nigérijský reprezentant Taiwo pri odchode do kabín plakal. Hostia mali k víťazstvu cestu otvorenú, nakoľko oslabenie využili už o 10 minút, keď Gajdošík dal exportnou strelou od brvna druhý gól hostí. Napriek oslabeniu sa domáci snažili o kontaktný gól, príležitosti mali Královič s Tóthom, ale Strelčík bol pozorný. Na druhej strane si aj hostia vypracovali šance Brezníčanom a Minářom, ale Wagner potvrdil svoje kvality. V 84. min. domáci predsa len dali gól, ktorý bol opäť výstavný, keď Kingsley prešiel cez troch obrancov hostí a prudko vymietol pravú šibenicu hosťujúcej bránky. Snaha domácich v závere o vyrovnanie však už ovocie nepriniesla.  Oboch aktérov pri odchode po stretnutí odprevadil potlesk, arbitrov však veľký piskot.
Góly: 85. Kingsley - 14. Pilát, 56. Gajdošík. R Sárai, ŽK: Gamboš, Pilát, Paliesek (P), ČK: 49. Taiwo (N), 150 divákov. FC: Wagner - Ambruš (19. Hajdár), Roško, Taiwo, Kalmár (77. Bombicz), Bakši, R. Tóth (82. Komrhel), Královič, Kingsley, Busánszky, Obassi. Tréner: J. Kováč. JOZEF SKLENÁR

Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Neded - Púchov 1:2

DAC B/Vrakúň - Gabčíkovo 1:0 (1:0)
Hral sa špecifický derby zápas, náboj dodala prítomnosť viacerých futbalistov v hosťujúcom drese, ktorí hrali proti svojmu bývalému klubu. Rezerva mala vynikajúci úvod, prakticky z prvej šance zúročil nacvičený signál Černák a po trinástich sekundách išli zverenci Branislava Fodreka do vedenia. V ďalšom priebehu bol zápas bojovný s množstvom osobných súbojov. Futbalovej krásy bolo pomenej. Domáci mohli zvýšiť svoj náskok, príležitosti Huberta, Černáka neboli dotiahnuté do konca. Na druhej strane mal čistú šancu Belkovics. Po zmene strán bolo vzruchu pred bránami pomenej, hralo sa prevažne v strede ihriska. Miernu prevahu malo Gabčíkovo, ktoré hrozilo najmä po štandardkách. V závere mohol víťazstvo DAC B poistiť Almási. V nadstavenom čase podržal svojich Slávik po priamom kope. Domáci vybojovali proti kvalitnému súperovi tri cenné body.
Gól: 1. Černák. R Šima, ŽK: Černák, Varga, Nagy - Marcin, Bódis, Lénárth. 295 divákov. DAC B: Slávik - Szépe, Loembet, Kondrlík (79. Almási), Hubert, Černák, Varga (66. Sandal), Živkovič, Nagy, Bazsó. Tréner B. Fodrek. ŠK: Rengel - Marcin, Lelkes, Bódis, Revák (63. Kósa), Belkovics, Trajcsik, Lénárth, Huszár, Kubík (71. Antol), Cingel (84. Csölle). Tréner G. Straka. (LB)

Šurany - Nemšová 3:4 (1:3)
Domáci proti súperovi posilnenému hráčmi z trenčianskeho širšieho kádra zohrali nešťastný zápas, v ktorom boli po väčšinu stretnutia lepším mužstvom. Prvé tri góly inkasovali Šurany ako cez kopirák, keď sa po rýchlych brejkoch presadil strelecky disponovaný Slávik, autor hetriku. Nemšová mal smrtiace kontry a využívajúc chyby súpera vyhrávala dvakrát o dva góly. Domáci sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali. Búšili do súpera, ale na viac ako jednogólový rozdiel sa dotiahnuť nedokázali. Futbalisti ŠK nastrelili po zmene strán dvakrát konštrukciu súperovej brány, ale na konci sa tešila zo všetkých troch bodov Nemšová.
Góly: 42. a 71. Janák, 29. Schroner - 8., 35. a 38. Slávik, 70. Diks. R Kišš, ŽK: Procháczka, Gábriš, Dudáš - Diks, Schiszler, Klemens, 500 divákov. ŠK: Cvik - Bencsík, P. Procháczka, Gábriš, Halás, Schroner, Dudáš, Simonides (65. Timoránsky), A. Procháczka, Janák, Dikácz (87. Švajda). Tréner M. Halás. (RG)

Topoľčany - Beluša 4:0 (2:0)
Topoľčany po nepresvedčivých výkonoch z posledných kôl konečne zabrali naplno. Síce funkcionári Topoľčian stanovili výkop zápasu v nedeľu až na 16.30 hod., napriek kvalifikačnému zápasu Slovensko - Anglicko si našlo cestu na štadión približne stovka divákov. Tí, ktorí váhali, či vôbec prídu, s istotou nevideli bleskový gól Kalisu už po pár sekundách hry. Domácim po góle narástli krídla, tlačili sa dopredu a v 8. minúte upokojenie na domáce kopačky priniesol presný zásah Švajlena - 2:0. Topoľčany aj naďalej predvádzali oku lahodiaci futbal, tlačili sa dopredu, ale už bez gólového efektu. Dušu topoľčianskeho diváka ale pohladila 65. minúta, kedy Militosjan po krásnej individuálnej akcii zvýšil už na 3:0. A tento kanonier už o šesť minút dal aj gólovú bodku za stretnutím, v ktorom Topoľčany poľahky zdolali Belušu jasne 4:0. Hostia v Topoľčanoch príliš neoslnili.
Góly: 1. Kalisa, 8. Švajlen, 65. a 71. Militosjan. R Pecek, bez ŽK, 100. MFK: Kochan - Grman, Otrísal, Omborenga, Luzin, Kučera, Kalisa (75. Hovsepjan), Iranzi (82. Billik), Rama Salim, Švajlen (70. Edgar), Militosjan. Tréner V. Goffa. (RD)