Vysoké víťazstvo Vrábeľ (+VIDEO)

III. LIGA: Anglický týždeň priniesol Šaľanom dve domáce prehry, zato Galanťania priviezli šesť bodov po dvoch rovnakých víťazstvách 5:1! Gabčíkovo otočilo zápas v Šuranoch.

Neded hral posledné štyri zápasy za sebou doma, ale nezískal v nich ani bod! Skóre stretnutia s V. Ludincami otváral hlavičkou Hlaváčik.Neded hral posledné štyri zápasy za sebou doma, ale nezískal v nich ani bod! Skóre stretnutia s V. Ludincami otváral hlavičkou Hlaváčik. (Zdroj: Milan Pospiš)

ViOn Vráble B - Nemšová 5:1 (2:1)
Pred duelom tradičných súperov bola história mierne na strane hostí. V posledných piatich dueloch sa zrodili dve výhry Nemšovej a až trikrát sa body delili. Domáci určite chceli túto sériu bez výhry pretrhnúť. Nemšová zaujala systémom 4-3-2-1 a technickým prejavom, domáci však bojovným výkonom a aktívnou hrou prispeli nemalou mierou k úrovni zápasu. Práve žlto-modrí mali skvelý úvod. Hneď v prvej šanci dostal do uličky loptu Bakaľár. Našiel Sombata a ten ťažkú loptu tesne nad zemou z prvej trafil presne k tyči. Gól domácu družinu povzbudil a hralo sa podľa jej nôt. V 11. min. však po odvrátenom rohu Johnson našiel Slávika a ten hoci na dvakrát, predsa len prekonal Pichňu. O päť minút neskôr na opačnej strane pálil Gešnábel nebezpečne do bočnej siete. V prvej polhodine ešte preverili gólmanov na oboch stranách Rejdovian a Kresánek. Po jej uplynutí mala navrch technickejšia Nemšová, v 40. min. dokonca hostia v tutovke pred bránou šokujúco netrafili dobre loptu. Známe „nedáš-dostaneš“ vo Vrábľoch vzápätí platilo. Gešnábela v prieniku sotil k zemi Kvasnička a spravodlivú penaltu premenil na gól do šatne Rejdovian. Po zmene strán začal futbal žlto-modrým enormne chutiť, čo bolo základom k deštrukcii súpera. V 56. min. ešte štipľavý pokus Rejdoviana končekmi prstov Vozár vytlačil. O minútu si však do šance chytro nabehol Gešnábel a jeho projektil sa utešene zatrepotal v sieti. V 64. min. pri Sombatovej strele vynikol Vozár. Zakrátko však priamy kop Gešnábela zboku, do gólu pretavil nabiehajúci Fekiač. V 69. min. rýchlik Gešnábel tiahlou strelou natiahol brankára. Hneď na to dlhý center Advigova našiel pri druhej tyči voľného Šlachtu a tomu stačilo natiahnuť nohu - 5:1. Posledných dvadsať minút sa hralo v pokojnejšom tempe, druhopolčasový domáci uragán znamenal, že všetky body zaslúžene ostali vo Vrábľoch.
Góly: 4. Sombat, 44. Rejdovian (11 m), 57. Gešnábel, 65. Fekiač, 70. Šlachta - 11. Slávik. R Havran, ŽK: Kvasnička, Holíček, Mikeš (N). 258 divákov. SPARTAK: Pichňa - Bakaľár, Advigov, Fekiač, Husár - Šlachta (81. Hlaváč), Pastva, Mateus (81. Šabík), Rejdovian - Sombat (68. Mi. Zrubec), Gešnábel. Tréner M. Reischl. ĽUBOŠ MODZGA

Šaľa - Púchov 0:1 (0:1)
Mladí chemici chceli odčiniť domáce zaváhanie zo štvrtku s L. Rovňami a proti vedúcemu kolektívu súťaže Púchovu začali odvážne, čo hostí trochu zaskočilo. Už v 5. min. bol v šanci Petrovský, ale jeho hlavička išla tesne vedľa. Strelu Kochana zrazila obrana a delovku D. Tótha zneškodnil Strelčík. Pohrozili aj hostia, ale Gajdošíka v šanci vychytal brankár Kubica. O dve minúty neskôr sa už Považania tešili, keď rýchlu kontru Gajdošíka zakončil zblízka gólovou strelou Buček - 0:1. Hostí gól uspokojil, mali hru pod kontrolou a v 34. min. Gajdošík opäť preveril kvality Kubicu. Vzápätí vyrobil na mokrom teréne hrúbku brankár Strelčík, keď sa po jeho chybnej rozohrávke dostal k lopte mladý Vanek, ale miesto strely z ťažkej pozície volil prihrávku na úplne voľného Hercega, ktorú zmaril obetavým sklzom kapitán Riška. Cez prestávku vedenie FK Duslo prezident Marián Krištof a manažér Ladislav Jaroš ocenili dlhoročnú brankársku oporu Emila Dufalu a ihneď po nej domáci zahájili atak za vyrovnaním. Už v 46. min. obrana hostí stiahla v pokutovom území Vaneka, ale vyrovnávajúci gól nepadol, pretože nariadený pokutový kop mladý D. Tóth prudko prestrelil. Hostia hrali naďalej otvorene a v 52. min. strelu Gamboša zneškodnil Kubica. Enormná snaha domácich síce dostala súpera čiastočne pod tlak, ale dobre fungujúca defenzíva odolávala. V záverečnom tlaku sa ešte dostali do dobrej príležitosti Herceg s Vanekom, ktorým chýbali k zásahu milimetre, na druhej strane nebezpečne hlavičkoval Luhový. Vytúženým gólom neskončil ani prienik a najmä hlavička M. Kochana v 82. min. po bravúre brankára Strelčíka, a tak sa po záverečnom hvizde tešili z víťazstva hostia, hoci vyrovnanému duelu by svedčala skôr remíza.
Gól: 21. Buček. R Fehér, ŽK: Domasta - Gajdošík, Gamboš, Vanák, 176 divákov. DUSLO: Kubica - D. Tóth, Petrovský, Ďatko, Jurík, Szalay (64. Račkovič), Domasta, Pankaričan, M. Kochan, Vanek (77. Popara), Herceg (64. Karim). Tréner P. Bartoš. JOZEF SKLENÁR

Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Šaľa - Púchov 0:1

FC Horses V. Úľany - Dubnica 3:2 (2:1)
Domáci výber sa do posledného celku súťaže pustil od začiatku s vervou, prvých dvadsať minút sa hralo prakticky na jednu bránu. V piatej minúte otváral skóre Krajčovič, ktorý hlavičkoval po rohu na prednej žrdi. O desať minút zvýšil vedenie Horses exligista Juhász po spätnej prihrávke Čapkoviča. Dubničania prešli prvýkrát polovicu súpera v 19. min. a zásluhou strely Turzu po zemi znížili. Domáci útočili, snažili sa pridať ďalšie góly, nevyužili však viaceré dobré príležitosti. Iba do tyče mieril Kovársky. Po obrátke naďalej dominovali zverenci M. Hájička, vyložených šancí však ubudlo. Na 3:1 si dal vlastný gól Poláček, ktorý sa snažil upratať loptu pred dobiehajúcim Blaškom. Z jasného duelu spravil kurióznym spôsobom drámu Suchánek. Od striedačiek nakopol loptu na bránu Bartalosa a na prekvapenie všetkých sa zatrepotala vo vinkli. Horses po tomto momente stretnutie takticky dohrávali, Dubnica sa snažila o vabank, ale bez efektu. Sila domácich stúpla príchodom Miloša Juhásza, ktorý laboroval štyri mesiace so zraneným ramenom.
Góly: 5. Krajčovič, 15. Juhász, 72. vlastný (Poláček) - 19. Turza, 77. Suchánek. R Valent, ŽK: Floriš, Habšuda, Turza (všetci Dubnica), 150 divákov. FC HORSES: Bartalos - Kovársky, Mišura, Krajčovič, Hlavna, Magdolen, Duračka (90. Jakabovič), Čapkovič, Ocelka (81. Szitáš), Juhász, Babic (55. Blaško). Tréner M. Hájiček. (LH)

Nové Zámky - Galanta 1:5 (1:2)
Prvú príležitosť v zápase mali domáci, ale na Letkov center z pravej strany nedosiahol nik. Hostia odpovedali rovnakou mincou, keď po rýchlej akcii pálil Winkler z troch krokov nad. V 21. minúte sa dočkali domáci, keď  im po peknej akcii získal vedenie hlavou Vašek. Hostí inkasovaný gól patrične naburcoval. Postupom času začali preberať opraty do svojich rúk. Ovládli stred poľa a ich rýchle kombinačné akcie boli veľmi nebezpečné. V polovici prvého dejstva prišlo zaslúžené vyrovnanie, keď trestný kop hostí opečiatkoval iba brvno, ale následná strela z kopačky Jakubjaka skončila už pri ľavej žrdi Dovičovičovej brány. O dve minúty na to mohli ísť do vedenia opäť Novozámčania, ale Košút trafil iba žrď a ten istý hráč do prestávky ešte raz trafil konštrukciu hosťujúcej brány. Galanta však pôsobila futbalovejším dojmom a vytvárala si aj nebezpečné šance. Po viac ako polhodine hry si na rohový kop vyskočil najlepšie Jakubjak a svojim druhým presným zásahom získal pre svojich vedenie. Po obrátke nastúpil v domácom mužstve mladý Gulyás, ktorý mal priniesť oživenie do hry FKM. Hneď na začiatku sa prezentoval dobrou strelou, ale vzápätí na to prišli tri dobré príležitosti hostí. Ich vedenie poistil po hodine hry agilný Baša. Hostia hrali po tomto góle pochopiteľne vo veľkej pohode a v 68. nachytal na hruškách vonku stojaceho Dovičoviča ďalekonosnou strelou Kočiš. Klincom do rakvy bol pre domácich piaty gól Galanťanov, ktorý strelil z pokutového kopu Prágai v poslednej minúte zápasu.
Góly: 21. Vašek - 31. a 38. Jakubjak, 60. Baša, 68. Kočiš, 90. Prágai (11 m). R Šandrik, ŽK: Petráš, Letko (obaja NZ), 213 divákov. FKM: Dovičovič - Poluch, Ešek, Petráš, Kráľ, Košút, Petráni, Letko (46. Gulyás), Vašek (56. Bombicz), Sipos, Horáček. Tréner N. Bukovič. SLOVAN: Masár - Savič, Eliáš, Gányovics, Jakubjak (46. Bakuš), Korman, Winkler, Kočiš (70. Bočko), Prágai, Nagy (76. Pavlovčík), Baša. Tréner T. Meszlényi. (RG)

Neded - V. Ludince 0:2 (0:1)
Domáci chceli konečne pretrhnúť v regionálnom derby sériu prehier a začali zostra. Napriek citeľnému oslabeniu o štyroch hráčov zo základnej zostavy mal už v 3. min. šancu Obassi, ktorého strelu však brankár Benkó kryl. V 12. min. bola nebezpečná hlavička Roška, ktorá minula pravú šibenicu. Hostia pohrozili Hlaváčikom, ale jeho strelu brankár Nemček bravúrne zneškodnil. Dobrou príležitosťou bol aj strelecký pokus Chlebíka. V 26. min už udreli hostia, keď po peknej kombinačnej akcii ich presnou hlavičkou poslal do vedenia Hlaváčik. V 35. min. sa ocitol v dobrej šanci Busánszky, no jeho strela bola v rozhodujúcej chvíli zblokovaná a o chvíľu Kingsley mieril tesne vedľa. Hostia mohli v závere prvého dejstva zvýšiť. V 43. min. Matúš Predajniansky strieľal vedľa a zakrátko vychytal Cingela brankár Nemček. Domáci po prestávke zavelili do útoku a v 47. min. zahodili supertutovku, keď po prečíslení nigérijskou dvojicou zachraňoval pred Obassim Flídr. Ďalšiu príležitosť mal Kingsley, no takisto nepochodil. V 57. min. brankár Benkó vytlačil na roh strelu Chlebíka. V 63. minúte však hostia ukázali, ako sa strieľajú góly, keď po odkope brankára Nemčeka trafil Kubala zo 40 metrov pod brvno. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale hostia boli na koni. V 75. min. zneškodnil brankár Nemček strelu Kosáka. V záverečnej štvrťhodine už gól nepadol, aj keď strelecké príležitosti Bakšiho a Petráša volali po góloch. Neded aj napriek prehre pod vedením nového trénera naznačil určitý progres.
Góly: 26. Hlaváčik, 64. Kubala. R Bezák, ŽK: Kovács, Hajdár - Mi. Predajnianský, Ma. Predajniansky, Petráš, 250 divákov. FC: Nemček - Roško (46. Bombicz), Kalmár, Kovács, Ambruš, Kingsley, Busánzsky, Ambassa, Bakši, Chlebík, Hajdár. Tréner T. Bartoš. DRUŽST.: Benkó - Flídr, A. Kosák, Kubala (83. Soboňa), Ma. Predajniansky, Petráš, Cingel, Hamdaoui (69. Ahmad), Hlaváčik, Horniak, Mi. Predajnianský (80. Smiknya). Tréner I. Kasana. JOZEF SKLENÁR

Šurany - Gabčíkovo 2:3 (2:0)
Domáci nastúpili na toto stretnutie v značne oklieštenej zostave, čo malo logicky negatívny vplyv na ich predvedenú hru. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami s minimom šancí na oboch stranách. Domácim sa predsa len naskytli dve, ktoré aj využili. Najskôr v polovici prvého dejstva po centri Dudáš získal hlavou svojim vedenie a gólom do Šatne sa prezentoval Švajda, ktorý dostal ideálne loptu do uličky medzi stopérov a trafil vzdialenejší dolný kút hosťujúcej brány. Na začiatku druhého dejstva vystihol katastrofálnu malú domov domáceho obrancu Revák a dal kontaktný gól hostí. Obraz hry sa ani po zmene strán nezmenil, len prišla ďalšia hrubica domácej obrany a striedajúci Antol vyrovnal. O dokonalý obrat len v priemernom zápase  sa postaral hosťujúci Marcin sedem minút pred koncom, ktorý zahral perfektne zvládol štandardnú situáciu.
Góly: 22. Dudáš, 44. Švajda - 50. Revák, 74. Antol, 83. Marcin. R Pecek, ŽK: Prochaczka, Dudáš - Revák, Lénárth, Marcin, 450 divákov. ŠK: Cvik - Bencsík, Turan, Procháczka, Halás (63. Tvrdoň), Schroner, Dudáš, A. Procháczka (77. Timoránsky), Švajda, Dikácz, Janák. Tréner M. Halás. ŠK: Rengel, Revák, Trajcsik, Lénárth, Huszár, Kubik (59. Antol), Cingel, Bódis (67. Belkovics), Marcin, Boráros, Kósa (74. Juhos). Tréner G. Straka. (RG)

DAC B - Beluša 1:0 (0:0)
Od úvodu boli lepší hráči rezervy, snažili sa o kombinačný futbal. Hostia sa uchýlili do obrannej ulity, snažili sa o protiútoky. Domácim nebolo súdené skórovať, Černák nastrelil žrď, Lupták brvno. Vyvrcholením prvopolčasovej snahy DAC B bola nepremenená penalta Almásiho v 39. minúte. Dve minúty po príchode zo šatní sa kopala opäť penalta. Oba pokutové kopy boli za fauly. Kontár, podobne ako Almási, však spravili hrdinu z brankára Beluše Ciesara. Hostia naďalej bránili na vlastnej polovici, nakopávali loptu so snahou o brejky. Hráči Branislava Fodreka sa snažili s výsledkom niečo robiť, naďalej kombinovali. Odmenou im bola 87. minúta, Ľupták po odrazenej lopte prestrelil hradbu tiel a zariadil najtesnejšie víťazstvo.
Gól: 87. Ľupták. R Matulová, ŽK: Pagáč - Ciesar, Gorelka, Gajdošík. 150 divákov. DAC B: Slávik - Szépe, Kontár, Černák (90. Végh), Hubert (61. Sandal), Almási, Ľupták, Varga, Živkovič, Nagy (61. Csóka), Pagáč. Tréner B. Fodrek. (LB)

Veľký Meder - Horná Nitra 1:3 (0:2)
Domáci chceli potvrdiť získané tri body zo Šale. Podcenili však súpera, čakali, že tri body im spadnú samé do lona. Už v 3. minúte po centri z pravej strany prešla lopta medzi brániacimi hráčmi a Smidka skóroval z 8 metrov. Jeho ľahká strela po zemi prekĺzla Vargovi medzi rukami. Domáci sa snažili, mali viac z hry, veľké šance však neprišli. Trest prišiel v 29. min., po chybe Gagiča pridal druhý gól Turančík. Druhé dejstvo sa nieslo v réžii domácich, mali územnú prevahu. Po centri T. Tótha znížil Bognár hlavou. Hráči MŠK tlačili, ale gól sa im dať nepodarilo. Mali viac príležitostí, Milinkovič zbrklo zakončil v 65. minúte. Kalich horkosti vypili do dna v 75 minúte. Po trme-vrme Belanec z piatich krokov pečatil výhru Hornonitranov. Hostia si náskok udržali do konca zápasu. Kúpeliari podali slabý výkon, výhru si nezaslúžili. Treba podotknúť, že hostia neboli lepší, dali však viac gólov.
Góly: 59. Bognár - 3. Smidka, 29. Turančík, 75. Belanec, ŽK: T. Tóth - Obžera. R Šíma, 160 divákov. MŠK: Varga - Milinkovič, Bolega, Hanzel, Gagič (81. Pöthe), Kalmár, Bíró (46. Meszáros), Bognár, M. Tóth (46. T. Tóth), Marko, Baksics. Tréner A. Gögh. IVAN BOBKOVIČ

Topoľčany - Komárno 1:3 (1:0)
V Topoľčanoch videli diváci kvalitné futbalové stretnutie, o čo sa postarali oba celky svojou aktívnou hrou. Hostia už v 5. min. mohli ísť do vedenia, ale hlavičku Hašu skvele vyškriabal z vinkľa brankár Junas. V ďalšom priebehu sa domáci zamerali hlavne na brejky, pokus Militosjana kryl brankár hostí. V 31. min. napálil Iranzi do tyče hosťujúcej bránky. Odrazená lopta smerovala ku Anisovi, ktorý strelil vedúci gól Topoľčian. Hneď po rozohraní mohol Anis pridať aj druhý gól, tesne ale minul. V 49. min. prenikal Haša, ale po kontaktne s Omborengom padol na zem a hlavný arbiter odpískal na prekvapenie domácich prísny pokutový kop. Ten bezpečne premenil Faragó. V 64. min. mohol poslať hostí do vedenia Bilyk, ktorý hlavičkou preloboval Junasa, ale lopta šla tesne vedľa. Domáci sa spoliehali na brejky, ale pozorná obrana hostí lopty bezpečne odvracala. V závere zápasu hosťom vyšla akcia a po faule Otrísala kopali hostia aj po druhýkrát pokutový kop. Faragó aj po druhýkrát sa nepomýlil - 1:2. Domáci začali hrať vabank, no brejková situácia Bilyka na 1:3 uzavrela stretnutie.
Góly: 31. Anis - 50. a 70. Faragó (oba z 11 m), 85. Bilyk. R Otiepka, 150. MFK: Junas - Grman, Omborenga, Luzin, Otrísal - Kalisa, Iranzi, Kučera, Švajlen - Militosjan, Anis. Tréner V. Goffa. KFC: Rožník - Kosťukevič, Štrbák, Chren, Szórád, Obert, Čtvrtníček, Gonzáles (Szénási), Faragó, Haša (Kunovský), Bilyk. Tréner Cs. Szórád. (JAŠ)