Vedúca dvojica vonku zaváhala

III. LIGA: Komárno neuspelo vo Vrábľoch. Šaľa stratila v Nových Zámkoch už takmer jasné víťazstvo. Topoľčany sa radovali v Dubnici.

Vrábľania včera dosiahli cenné víťazstvo nad druhým Komárnom. V červených dresoch Vladimír Advigov a Milan Fekiač.Vrábľania včera dosiahli cenné víťazstvo nad druhým Komárnom. V červených dresoch Vladimír Advigov a Milan Fekiač. (Zdroj: Ladislav Odráška)

FC ViOn Vráble B - Komárno 2:0 (1:0)
Tabuľka favorizovala hostí, ale domáca družina potrebovala vo Vrábľoch na prienik do dôležitej prvej polovice tabuľky zvíťaziť. Od úvodného hvizdu sa hral prevažne pohľadný, technický futbal s vlažným tempom. Hneď v 7. min. Sombat z trestňáku za faul opečiatkoval brvno. Vzápätí na druhej strane presný center Faragóa poslal voľný Haša hlavou nad bránu. Potom na dlhší čas diváci videli medzišestnástkový dej bez väčších šancí. Až v 30. min. po rohu pálil zblízka Advigov, jeho bomba zo šestky letela len veľmi tesne nad bránu! Komárňanci mali síce herne mierne navrch, ale pevne zoskupená defenzíva žltomodrých ich do šancí nepúšťala. Záver polčasu už priniesol korenie s gólovou prísadou. Spoza šestnástky napriahol Advigov, jeho pokus Rožníkovi školácky z rúk vypadol a Šlachta bol v správnom čase na správnom mieste - 1:0. Hneď po zmene strán v 48. min. domáci opäť udreli. Šlachta loptou medzi obranu našiel Sombata a ten svoju povesť gólového kata potvrdil rutinérskou ranou pri tyč. Následná eufória žltomodrých potom priniesla krátky tlak, ktorý hráči od Dunaja i so šťastím prežili bez gólovej ujmy. Hostia naďalej hrýzli, ale domáci poctivým výkonom spoľahlivo držali stav 2:0 s výpadmi dopredu. Po jednom z nich po centri pred odkrytú bránu chýbali Fekiačovi k lopte centimetre. Komárno zdobila buldočia bojovnosť až do samého konca, hoci paradoxne prakticky za celý zápas netrafilo bránu. V 86. min. Bilyk technicky namieril nad a v závere ho „koníčkom“ od zeme napodobnil Szorád. Domáci tak vyspelým taktickým výkonom skolili statného protivníka zo špice tabuľky.
Góly: 44. Šlachta, 48. Sombat. R Patrovič. ŽK: Mateus, Advigov, Husár (V), 206 divákov. FC: Pichňa - Advigov, Hlaváč, Husár, Švec - Bakaľár, Šlachta (69. Balko), Fekiač, Mateus - Sombat (85. Tužinský), Gešnábel (90.+ P. Feješ). Tréner M. Reischl. KFC: Rožník - Podlucký, Čtvrtníček, Štrbák, Chren - Szorád - Obert, Gonzáles (71. Kunovský), Szenási (62. Bilyk) - Faragó, Haša. Tréner Cs. Szorád. ĽUBOŠ MODZGA

Nové Zámky - Šaľa 2:2 (0:0)
V úvode mali domáci tlak, z ktorého však pramenili iba pološance. Prvý gól zápasu mohol dať hosťujúci Petrovský, ale po štvrťhodine hry bránu z troch krokov netrafil. Postupom času preberali opraty hry hostia a na ihrisku sa dialo to, čo chceli chemici. V 21. min. bol v dobrej šanci Kochan, ale na bránkovej čiare ratoval v poslednej chvíli Horáček. V 30. min. letela krížna Poluchova strele vedľa a o tri minúty musel na opačnej strane preukázať svoje umenie brankár Dovičovič. Šaľania mali obrovskú príležitosť desať minút pred prestávkou, ale gól im nedoprial Sipos. Hostia sa napokon tešili dve minúty po obrátke, keď rýchlonohý Karim vbehol až do pokutového územia a prehodil Dovičoviča. V pohode hrajúci Šaľania zvýšili svoje vedenie o jedenásť minút, keď spoza šestnástky napriahol Pankaričan a jeho strela zakotvila v bráne pri vzdialenejšej žrdi. Hostia, vedomí si dvojgólového vedenia, umne držali loptu a domácim dlhé minúty nič nedovolili. Zdalo sa, že si pohodlne pripíšu tri body, ale nestalo sa tak. Aký dokáže byť futbal nevyspytateľný, sa ukázalo v záverečnej päťminútovke tohto nie príliš kvalitného duelu. Najskôr v 86. min. po prieniku a centri Bombicza znížil Kráľ na 1:2 a o minútu neskôr sám Bombicz trafil spoza šestnástky nechytateľne k pravej žrdi Rusznákovej brány. Z jasného zápasu pre hostí mohlo byť napokon víťazstvo domácich, ale strela Gulyása v poslednej minúte skončila len na žrdi.
Góly: 86. Kráľ, 87. Bombicz - 47. Karim, 58. Pankaričan. R Gašparovič, bez kariet, 150 divákov. FKM: Dovičovič - Poluch, Ešek (84. Letko), Petráš, Kráľ, Petráni (48. Košút), Vašek, Sipos, Horáček, Bombicz, Gulyás. Tréner N. Bukovič, DUSLO: Rusznák - Omasta, Tóth, Ďatko, Szalay (74. Popara), Petrovský, Jurík, Kochan, Karim, Pankaričan (84. Surányi), Prúčny. Tréner P. Bartoš. (RG)

Led. Rovne - Beluša 0:2 (0:0)
Derby úrovňou sklamalo, najmä domáci nedokázali na dobre brániaceho súpera nič vymyslieť. Už v 2. min išiel Hrenák po ofsajdom zaváňajúcej situácii sám na brankára, ale jeho lob Kováčovu bránu minul. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska, pomalá hra sklárov nemala nádej na úspech, no ani hostia smerom dopredu nič neukázali. Až v 40. min sa po centri z krídla uvoľnil v šestnástke Detko, ktorého tvrdú strelu Ciesar vyrazil. Detko reparát nezložil, lebo jeho následná strela letela vedľa. Očakávaný nápor L. Rovní po prestávke neprišiel, niekoľko centrov po rohoch pohodlne pozbieral Ciesar. V 65. min po úniku a centri M. Gorelku nekrytý Jurga zblízka pálil tesne nad. Domácim naďalej chýbala myšlienka a recept na gól im ukázal v 75. min M. Gorelka, ktorý mal v šestnástke dostatok času a prekonal Kováča. Vyrovnať mohol v 84. min Čiernik, no proti bol obranca na bránkovej čiare. Sklári si dopili kalich horkosti do dna v 89. min, keď dal druhý gól Beluše Novisedlák.
Góly: 75. M. Gorelka, 89. Novisedlák. R Havran, ŽK: Kollár, M. Hruška, Pokorný - J. Gažo, 250 divákov. LED. ROVNE: Kováč - Tomana (29. Pokorný), Kollár, Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (82. Kojtal), T. Púček, M. Hruška (82. Gašpárek), Híreš, Čiernik. Tréner M. Púček. BELUŠA: Ciesar - J. Gažo, P. Gažo, Pavol Vavrík, Kršák, L. Zapotoka, M. Gorelka (78. P. Gajdošík), Novisedlák, Jurga, Škulec (90. Kucharík), Hrenák (68. F. Vavrík). Tréner J. Kamenčík. JOZEF ŠPROCHA

Dubnica - Topoľčany 0:3 (0:1)
Dubničanom sa nepodarilo zopakovať nedávny výborný výkon proti Veľkému Mederu. Hostia so šiestimi legionármi v základnej zostave (neskôr nastúpili ešte ďalší dvaja), od začiatku išli jasne za svojím cieľom. Nebezpečenstvo pre domácich znamenal najmä Militosjan, ktorý vypracoval v 28. min gólovú akciu pre Iranziho a hotia išli do vedenia. Ďalšie príležitosti Topoľčany nevyužili. Domáci mali dve nádejné strely, no Čurik ani v jednom prípade proti Junasovi neuspel. Po prestávke hostia ešte výraznejšie ovládli hru a v 54. min Kučera pridal druhý gól. Militosjanovu strelu zastavilo brvno, ale v 70. min sa presadil nový hráč Lounis a bolo 0:3. Domáci si takmer žiadnu šancu nevypracovali, naopak, hostia mohli pridať ďalší gól, no Digaňovi pomohla žrď.
Góly: 28. Iranzi, 54. Kučera, 70. Lounis. R Šima, ŽK: Habánik, Čurik, 100 divákov. DUBNICA: Digaňa - Suchý, Remšík, Poláček, Šupák, Suchý, Turza (77. Floriš), Mojto (86. Minárik), Habánik (72. Svatík), Čurik, Štefánek. Tréner P. Kopačka. MFK: Junas (81. Kochan) - Grman, Omborenga, Otrísal, Luzin (73. Hovsepjan), Laouzai (46. Lounis), Švajlen, Iranzi, Kučera, Mayimona, Militosjan. Tréner V. Goffa. (JK)

Galanta - DAC B/Vrakúň 1:2 (1:0)
Do 15. min. sa hral vyrovnaný duel, oba celky zabezpečili obranu. Po štvrťhodine prišla prvá šanca, po vydarenej kombinácii prihral Kočiš Jakubjakovi, Milošovič jeho pokus vytesnil na roh. V 24. min. po priamom kope z pravej strany prepadla lopta až na päťku a po skrumáži si dal vlastný gól Kontár. V 34. min. po chybnej rozohrávke Milošoviča sa dostala lopta k Jakubjakovi, ktorý zakončil nad prázdnu bránu. O dve minúty potiahol Kočiš, prihral Prágaiovi, jeho pokus vyrazil hosťujúci gólman na roh. Súper v prvom dejstve hrozil iba sporadicky. Po obrátke išiel Baša sám na brankára DAC B, trafil iba do jeho rúk. V 52. min. sa Kočiš snažil o lob, Milošovič bol pozorný. V 54. min. po krátkej malej domov a neskorom vybehnutí Masára domáci brankár fauloval unikajúceho hráča hostí. Pre Slovan prišiel dvojitý trest: vylúčenie a gól, z priameho kopu utešenou strelou do horného rohu vyrovnal Sandal. Ten istý hráč hrozil aj naďalej, Špiriak jeho strelu vyrazil na roh. V 62. sa k strele zo 40 m odhodlal Kontár a jeho projektil vymietol šibenicu. Po góle prevzali iniciatívu domáci futbalisti. Kočiš centroval na Gányovicsa, ktorý z piatich metrov trafil iba do rúk brankára. Neujali sa ani pokusy Eliáša a Lavrincsika. Galanta odohrala nešťastný duel, nedokázala zúžitkovať svoj nápor a premieňať šance.
Góly: 24. vlastný - 57. D. Sandal, 62. Z. Kontár. R Otiepka, ČK: 54. Masár (G). ŽK: Nagy, Prágai - Milošovič, Kontár, Černák, Sandal, Pagáč, 250 divákov. FC: Masár - Nagy, Eliáš, Gányovics, Bočko, Jakubjak, Winkler (69. Bakuš), Korman, Baša (55. Špiriak), Prágai (83. Lavrincsik), Kočiš. FK: Milošovič - Fertaľ, Szépe, Kontár, Tóth, Černák (83. Kelemen), Sandal (90. Polák), Kollár (74. Végh), Varga, Pagáč, Bazsó. TIBOR DROZD

Gabčíkovo - Púchov 0:0
R Fehér, ŽK: Boráros - Brezničan, 250 divákov. ŠK:  Rengel - Revák, Lénárth, Huszár, Kubik, Cingel, Bódis, Boráros, Lelkes, Kósa (46. Belkovics), Antol (90. Matus).  FK: Letko - Mynář, Brezničan, Riška, Vanák, Zavadzan (81. Pastorek), Gamboš. Luhový, Buček (86. Rosina), Bielik, Gajdošík.

Nemšová - V. Ludince 0:0
Približne stovka divákov videla futbal priemernej úrovne. Domáci futbalisti sa prezentovali dlhým držaním lopty, hostia sa zamerali najmä na brejkové situácie. Čakanie na gól však bolo na oboch stranách ihriska márne. Nemšová si dokázala vypracovať tri vyložené príležitosti, ale ani jedna sa neskončila gólovým úspechom. Hostia sa do jedinej veľkej šance dostali až v závere zápasu, keď už domáci stavili všetko na ofenzívu v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zápas sa napokon skončil deľbou bodov, s čím boli spokojnejší hráči Veľkých Ludiniec.
R Valent, ŽK: Kresánek, Richtárech, Schiszler - Varga, 100 divákov. NEMŠOVÁ: Vozár - Johnson, Kresánek, Yin, Holíček, Slávik, Fabuš (75. Dzurilla), Richátrech, Mizerák, Diks, Schiszler. Tréner B. Ďuriš. DRUŽST.: Benkó - Flídr, Varga, Kosák, Kubala, Ma. Predajniansky, Soboňa (75. Hamdaoui), Ahmad, Petráš, Hlaváčik, Horniak. Tréner I. Kasana. JOZEF RAUČINA

Horná Nitra - Neded 1:0 (0:0)
Pred úvodným hvizdom si všetci zúčastnení pripomenuli minútou ticha zosnulého Ladislava Borka, nielen dlhoročného podporovateľa Baníka, ale i futbalu a športu na hornej Nitre. Domáci nastúpili s cieľom zvíťaziť a potvrdiť tak zisk cenných bodov vo Veľkom Mederi. Úvod patril futbalistom z Nededu, na domácich bolo cítiť herný výpadok zapríčinený odkladom stretnutia víkendového kola. Už v 1. min. strelecký pokus Královiča z rohu pokutového územia letel tesne nad bránu domácich. V 7. min. unikol po pravej strane hosťujúci Kingsley, ale jeho koncovka bola veľmi nepresná. Po úvodnej štvrťhodine hry sa dostali do tempa i domáci. V 22. min. po peknej kombinačnej akcii center Obžeru posielal volejom na bránu Smidka, avšak brankár hostí Nemček loptu vyrazil. V 45. min. po peknej kolmici Belanca postupoval Turančík sám na brankára hostí, ktorého obišiel, avšak jeho strelecký pokus vykopol stopér hostí z bránkovej čiary. Domáci vstúpili do druhého polčasu nádejne, avšak v 49. min. si peknú prihrávku Bubláka zle spracoval v pokutovom území Turančík a brankár hostí Nemček sa ľahko lopty zmocnil. Následne z rýchleho protiútoku hosťujúcich futbalistov Bolfík rýchlo reagoval a odkopol pohotovo loptu pred Bakšim do bezpečia. V 67. min. strelecký pokus Kopála zvnútra pokutového územia brankár hostí Nemček vyrazil do bezpečia. V 74. min. sa domáci hráči i diváci konečne dočkali. Strelecký pokus Belanca spoza pokutového územia brankár hostí vyrazil, striedajúci Drozd pozorne sledoval situáciu a loptu dorazil do siete hostí - 1:0. V 82. min. Pekárov strelecký pokus z 23 m letel nad bránu hosťujúcich futbalistov. V 87. min. sa hosťujúci Obassi oprel do lopty z dobrých 30 metrov, tá nebezpečne padala, avšak len nad bránu domácich. Baníci umnou hrou v záverečných minútach udržali tesné, ale zaslúžené a veľmi cenné víťazstvo.
Gól: 74. Drozd. R Sárai, ŽK: Kováčik - Roško, 322 divákov. BANÍK: Bolfík - Tiep Pham Thanh, Kozák, Pekár, Urbanič, Turančík, Belanec, Smidka (64. Kováčik), Bublák, Obžera (58. Kopál), Šifalovič (69. Drozd). Tréner R. Slaný. FC: Nemček - Tóth (78. Busánszky), Bakši (58. Obassi), Kalmár, Roško, Kovács, Ambruš, Kingsley, Královič, Taiwo, Chlebík (68. Herceg). Tréner T. Bartoš. IGOR BELÁK

Stretnutie Veľký Meder - Šurany dohrajú 5. 10.