
záväzné nariadenie, ktoré im (spolu s bicyklistami a korčuliarmi) zakáže vstup na pešiu zónu. Po diskusii za prítomnosti skateboardistov, mestskej polície a médií však nevylúčil, že svoj návrh stiahne.
Preventista mestskej polície Miroslav Duchoň nebol úvahami o zákaze nadšený. Podľa neho nič nevyrieši, považuje ho za kriminalizáciu mladých, „pretože vytvoríme nejakú skutkovú podstatu, za ktorú ich budeme môcť trestať“. Podľa neho im treba ponúknuť alternatívu – náhradný priestor. Trojica skateboardistov, ktorá sa zúčastnila stretnutia, nebola proti. Práve naopak, oni sami už pred časom predložili na mestský úrad projekt, kde navrhovali vybudovať skejtpark v lokalite pri dopravnom ihrisku. Spätnú väzbu však podľa Tomáša Ondrišíka nezaznamenali. „Keby sa našla vhodná plocha, vedeli by sme si možno nájsť na jej úpravu aj sponzorov,“ zhodli sa mladíci. Tvrdenie, že nesú zodpovednosť za poškodenú dlažbu pri divadle, svorne odmietli: „Tam, kde sú dlaždice najviac rozbité, sa vôbec nejazdí.“
Oveľa viac ako skateboardisti trápia divadlo sprayeri. „Uvažovali sme, že dáme nápisy odstrániť a na budovu dáme špeciálny – umývateľný náter. To je ale drahá záležitosť, náklady by dosiahli 800-tisíc,“ uviedol riaditeľ Greššo. So sprayermi sa už pokúšal dohodnúť. Jeho ponuka, aby sa realizovali v divadelných dielňach, zostala bez odozvy.
„Máme tu všetko: od sprayerov, cez fajčiarov, alkoholikov, vandalov, až po erotické scény,“ rezignovane konštatoval. Najhoršia situácia býva po víkende. Divadlo si muselo najať upratovačku na vonkajšie priestory. Ján Greššo chce hľadať riešenie aj v spolupráci s verejnosťou. Tomu, kto príde „s veľmi dobrým nápadom“, sľúbil permanentku do divadla.