Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Cenné plusy pre TIBI, hustý záver v Úľanoch

V. liga Juh: Vlčany - Výčapy-Opatovce 1:1 (0:0), 90. Cs. Tóth - 71. J. Martonka. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal.

Vlčany - Výčapy-Opatovce 1:1 (0:0), 90. Cs. Tóth - 71. J. Martonka. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Dve domáce šance mal 17-ročný Szalai, hostia sa do nebezpečnej koncovky nedostali. Po prestávke pokračoval vyrovnaný futbal, hostia boli technickejší, domáci však tiež hrozili. Opäť mal možnosti Szalai, ale zapršalo na druhej strane, keď Martonka z rýchleho protiútoku hlavou vsietil. Potom domáci vsadili všetko na jednu kartu, v poslednej minúte kapitán Tóth z dobrých 25 m trafil krásne do šibenice a rozosmutnil hostí. R M. Caňo, 250.
Vlčany: Szabo - Brnula, Marček, R. Kollárik, Tóth, Ács (78. Halászik), Pál, Bachratý, E. Holbík (71. A. Bombicz), Kováč, Szalai. V.-Opatovce: Pintér - Varga, Slovák, Schwarcz, Civáň, J. Kostoláni, Šulgan, Greguš, Čery, Beňuš, Martonka.
Or. Potôň/DAC B - TIBI Horná Kráľová 2:3 (2:1), 12. L. Belkovics, 25. G. Ábrahám - 41. a 49. Ľ. Kollár, 60. M. Nagy. Hral sa obojstranne technický a kombinačný futbal, ale v priemernom tempe. Belkovics otvoril skóre po individuálnej akcii, Ábrahám zvyšoval hlavou po trme-vrme. Hostia korigovali po priamom kope hlavičkou Kollára do šibenice. Po obrátke mal KFC TIBI dobrý nástup. Po chybe obrany a peknej akcii vyrovnali Kollár. Po hodine hry dokonca Nagy premenil sólový brejk - 2:3. Domáci mali potom optickú prevahu, ale ich snaha vyšla nazmar. R Debnár, 300.
DAC B: Jánoš (46. Horváth) - B. Végh, Susko (46. Zs. Végh), D. Végh, Ábrahám, Egri, Drobný, Ďurica, Németh, Belkovics (58. Polák), Čeredejev. H. Kráľová: Lenický - Paška, Bobula, Tóth, Valášik, Psota (86. Straňák), Odráška, Nagy, Lencsés, Kollár, Új.
Baloň - Trstice 2:0 (0:0), 75. K. Vass, 86. B. Vörös. V prvom polčase domáci začali náporom, potom sa hra vyrovnala. V dobrých šanciach sa nepresadili Miklós a trikrát Csicsay. Po obrátke domáci prestriedali, zatlačili súpera a rodili sa príležitosti. Najskôr však hosťujúci Bozsenyík nevyužil šancu. Na druhej strane Klúcsikov priamy kop vyrazil Nagy pred K. Vassa, ktorý nemal problém. Výsledok pečatil ďalší striedajúci B. Vörös po ideálnom pase L. Vassa. R A. Štrba, 300.
Baloň: R. Vörös - Szabó, Burián, Vida, Csicsay, Patasi (64. Z. Vörös), L. Vass, M. Végh (46. K. Vass), Klúcsik, Miklós (46. B. Vörös), G. Vörös. Trstice: N. Nagy - Erdélyi, Borka, Gányi, Lukács, Bozsenyik, Varga, Š. Nagy, Somogyi, Molnár, Petrík (69. At. Juhos).
Sereď - Veľký Cetín 4:1 (0:1), 47. P. Sloboda, 85. a 89. V. Brestovanský, 90+. T. Lacko - 28. P. Bujalko. Domáci sa chceli rehabilitovať po posledných zaváhaniach, ale ich hra bola bezzubá. Naopak, hostia po rozohratom trestňáku Vajdu skórovali vďaka Bujalkovej hlavičke. Najväčšiu šancu Serede pred odchodom do kabín nevyužil Lacko. Do druhého dejstva nastúpil domáci kanonier Sloboda a hneď sa postaral o vyrovnanie. Sereď zvýšila obrátky a v závere sa dočkala. Brestovanský najskôr využil prihrávku Gála a vzápätí z otočky zvyšoval. Posledné slovo mal krásnou strelou Lacko. R Titurus, 180.
Sereď: Javor - Mikulec, Krivosudský, Hošťák, Ďuriš, Lacko, Polednák (90. Habán), Brestovanský, Gašparík (46. Sloboda), Gál, Földeši (80. Tyko). V. Cetín: J. Szusztor - L. Szusztor, Látečka, Levický, Pánik (59. Goč), Vajda, Kurcsa (46. Ballay), Pagačovič, Kóňa (80. Marcinek), Bujalko, Urbanovič.
Topoľníky - Čechynce 4:0 (1:0), 20. I. Ledeczký, 48. B. Gútai, 68. M. Žiga, 75. Zs. Orbán. V slušnom stretnutí dobrej úrovne sa aj hostia snažili o inteligentnú hru dopredu, ale pri šestnástke im chýbal dôraz. Naopak, domácim vychádzali kombinácie a dosiahli povinné víťazstvo. Ako padali góly? Ledeczký skóroval z voleja po úniku Žigu, potom podobnú akciu z ľavej strany predviedli Orbán s Gútaiom. Z trestného kopu sa nádherne trafil Žigu, ale najkrajší bol štvrtý gól, keď „slalomár“ Orbán prešiel obranou hostí. R Bulko, 350.
Topoľníky: Váradi - Gerbocz, Rajkovics, P. Balogh, Libárdi - Gútai (82. Kovács), Orbán, Németh (46. Tepliczký), Raffai - Žiga, Ledeczký (70. Markó). Čechynce: Szalai - Meszároš, Ro. Šuba, Kluka st., Mikulášik (46. Borota) - Marčan, Tuharský (80. Druga), Kluka ml. (68. F. Németh), Vatráľ - Novický, Slavkovský.
Jurová - Horná Potôň 2:1 (2:1), 4. J. Majoros, 12. L. Nagy - 28. J. Kramarčík. Domáci začali náporom, z ktorého vyťažili dva góly. Majoros trafil z 10 m a Nagy zvyšoval z 22 m krásnou strelou do šibenice. Hostia potom vyrovnali hru a snažili sa útočiť. Kramarčík využil kiks obrancov a prehodil brankára. Po obrátke hostia pokračovali v sympatickom výkone a hralo sa obojstranne útočne. Domáci G. Varga trafil žrď a rovnako pochodil Hlaváč. Skóre sa však už nemenilo ani po šanciach Kramarčíka, resp. Mandáka. R Belanský, 400.
Jurová: Szenes - K. Varga, Derzsi, Bíró, Marinič, Majoros (65. Novota), Nagy, Mandák, G. Varga, Suchý (75. Kerekanič), Ivicze. H. Potôň: Méhes - Hölgye, Harkabuzik, Hlaváč, Ibolya (50. Brezovský), Boda, Miklós, Horváth, Fröhlich, Furinda, Kramarčík.
Zbehy - Nový Život 2:0 (1:0), 43. V. Klačman, 72. A. Ďuriš. Domáci podali bez viacerých hráčov základnej zostavy (Štrbavý, Fúska, Ivančík) bojovný výkon. Prvú šancu po centri Klačmana ešte Zentko zahodil, ale krátko pred prestávkou po brejku gólom do šatne otvoril skóre Klačman. Po zmene strán hostia v snahe vyrovnať hrozili najmä rýchlymi protiútokmi, v koncovke im ale chýbal efekt a zákonitý trest zo strany Zbežanov zariadil Ďuriš, keď zblízka pečatil výsledok 2:0. V slušnom zápase si omladený domáci celok víťazstvo zaslúžil. R Zifčák, 130.
ZBEHY: Kováčik - Chudý (75. Demín), Šmitala, Ťapušík, Andrášik - Zentko, Búš (88. Strápek), Klačman, Blažo - Kopec, Ďuriš. N. ŽIVOT: Bolech - Hegyi, Mikóczi, Kuczman, Tondra (75. Szerda), Bankó, Banyák, Botló, Kiss, Jankovič (80. Király), Marek.
Veľké Úľany - Vieska 4:2 (2:0), 20. a 90. (11 m) A. Kelecsényi, 37. a 90+. L. Csandal - 78. M. Csémy, 82. T. Osvald. V prvom polčase sa domáci zaslúžene ujali vedenia 2:0, lenže po zmene strán prišlo uspokojenie, čo zužitkovala Vieska na vyrovnanie a zdramatizovanie stretnutia. V nadstavenom čase však napokon predsa len Úľančania strhli vedenie na svoju stranu z pokutového kopu a vzápätí z brejku potvrdil ich víťazstvo Csandal. R Vánik, 300.
V. Úľany: Maglocký - Pavlišin, Strelecký, J. Kelecsényi (54. M. Varga), Nagy, Csandal, Kondákor, A. Kelecsényi, Hlinický, Derbak, Németh. Vieska: Tóth - Domonkos, Koczó, J. Audi (46. Csonka), A. Audi, Jány (46. A. Molnár), Csémy, Osvald (67. Íro), Bodrogi, P. Molnár, Csepi.
1. Topoľníky 23 14 3 6 50:37 45 (+9)
2. TIBI H. Kráľová 23 14 2 7 56:33 44 (+11)
3. Vieska 23 13 3 7 59:33 42 (+9)
4. Jurová 23 13 2 8 49:26 41 (+5)
5. Výč.-Opatovce 23 12 4 7 59:35 40 (+7)
13. Trstice 23 8 1 14 27:55 25 (-8)
14. Horná Potôň 23 6 5 12 35:62 23 (-10)
15. Čechynce 23 5 3 15 24:63 18 (-15)
16. Vlčany 23 5 1 17 31:59 16 (-20)
DAC B odrátajú 6 b, Vlčanom 3 b.
Najlepší strelci: 18 - J. Martonka (Výč.-Opatovce), 17 - L. Belkovics (DAC B), 15 - Ľ. Kollár (H. Kráľová), 14 - M. Žiga (Topoľníky), E. Kóňa (Veľký Cetín), 13 - V. Új (H. Kráľová), 12 - M. Bagocký (H. Kráľová), J. Zsákovics (Vieska), 10 - J. Ivicze (Jurová).