Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Piatoligistovi naložili desať gólov

Futbalisti FC Nitra nezaváhali v stretnutí 4. kola Slovnaft Cupu v Brvništi pri Považskej Bystrici. V ďalšom kole pocestujú do Michaloviec.

Róbert Valenta prispel tromi gólmi k hladkej výhre favorita. Vľavo Marcel Oravec.Róbert Valenta prispel tromi gólmi k hladkej výhre favorita. Vľavo Marcel Oravec. (Zdroj: Jozef Šprocha)

Brvnište - FC Nitra 1:10 (1:4)
Domáci sa pustili do súpera bez zábran a už v 4. min. pálil Mário Hároník tesne vedľa. V 10. min. prenikol po krídle Žák a z uhla dostal Nitru krížnou strelou do vedenia. V 17. min. Lola zastavil v šestnástke faulom Hudeka a Čelko z jedenástky vyrovnal - 1:1. Radosť trvala iba dve minúty, lebo po chybe obrany zblízka  skóroval opäť Žák - 1:2. Šurnovský z dobrej pozície mieril nad, ale v 29. min. Lola trafil žrď a odrazenú loptu vrátil Valenta do siete - 1:3. Valenta v 34. min. nastrelil brvno a o dve minúty Fábry bombou z 25 m zaskočil Čapliara - 1:4. Druhý polčas bol úplne v réžii hostí, hoci Čapliar sa snažil, čo mohol. Dve šance stačil vyraziť, no v 64. min. ho prekonal zblízka Šimončič - 1:5. O desať minút potrestal chybu stopérov Žák a Valenta v 65. min. zvyšoval na 1:7. Domáci sa iba bránili a Čapliar musel riešiť viacero nebezpečných šancí. Aj keď zmaril štyri čisté šance hostí, v 79. min. nestačil na strelu Lolu - 1:8. Nitra pokračovala v dobrom výkone a domácich nešetrila. V 85. min. sa presadil Valenta a v 89. min. Žák upravil na krutých 1:10.

Domáci si napriek vysokej prehre hanbu neurobili, pretože hrali otvorený futbal až do konca. Ako povedal tréner Juraj Kováč, vyradenie troch silnejších súperov bolo pre Slovan úspechom a postup medzi šestnásť najlepších tímov v pohári je historickým míľnikom. Nitra zápas nepodcenila a jej hráči zaslúžene potvrdili rozdiel troch súťaží. Sympatickým gestom bola spoločná fotografia hráčov oboch tímov po zápase a gratulácia Nitre k postupu do piateho kola Slovnaft Cupu.

Góly: 17. Čelko (11 m) - 10., 19., 64. a 89. Žák, 29., 65. a 85. Valenta, 36. A. Fábry, 54. Šimončič, 79. Lola.
Rozhodoval Trenčanský, ŽK: Ofori, Mário Hároník - Fábry, 450 divákov.
BRVNIŠTE: Čapliar - Kolembus, P. Polník (76. Pšurík), J. Barbosa, Hudek (54. Hudek), Ofori, Čelko, V. Kramarík, Decký (57. Matúš Hároník), Mário Hároník, Belej.
FC: Stránsky - Ďurek, Vencl (80. Shejbal), Šimončič (57. Križan), Dunda, Lola, Oravec, A. Fábry (68. Kotrík), Šurnovský, Žák, Valenta.

10. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 7 444

Skupina obchodovala s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia zatvárala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.