V tretej lige včera brali uspeli Šurany vo Veľkom Mederi, v Prievidzi vyšli naprázdno Nové Zámky.

Vo Veľkom Mederi sa z troch bodov tešili hráči Šurian, vpravo Dudáš.Vo Veľkom Mederi sa z troch bodov tešili hráči Šurian, vpravo Dudáš. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Dohrávka 19. kola:
Veľký Meder - Šurany 0:1 (0:0)
Hralo sa vo veľmi sychravom počasí, čo ovplyvnilo aj kvalitu zápasu. V úvodných minútach mali viac z hry domáci, ktorí pohrozili Mészárosom v 15. minúte. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Po zmene strán mohli isť hostia do vedenia, ale brankár Székely sa mal na pozore. Ďalší vzruch priniesla strela Mészárosa, ktorá len tesne minula bránku hostí. Keď to už vyzeralo, že oba celky si body podelia, v 88. min. strelou z 25 metrov rozhodol Schroner o troch bodoch pre Šurany.
Góly: 88. Schroner. R Papuča, ŽK: Pőthe - Prochaczka, Gábriš, 100 divákov. MŠK: Székely - Pöthe, Milinkovič, Bolega, Pisár, Kalmár (54. M. Tóth), Ntsogo, T. Tóth, Mészáros, Bíró, Marko. ŠK: Cvik - Schroner, Piskla, P. Prochaczka (66. Halás), Turan, Bencsík, Dudáš, Gábriš, Simonides (46. Tvrdoň), Dikácz, Švajda (89. Mojko). (IB)

Dohrávka 8. kola:
Horná Nitra - Nové Zámky 2:1 (1:0)
V Prievidzi sa dohrávalo stretnutie, ktoré bolo odložené pre reprezentáciu troch hráčov Baníka v drese ZsFZ na turnaji v Česku. V prvom polčase to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí súpera prakticky k ničomu nepustili. Nové Zámky mali len jedinú šancu, ktorá vznikla po chybe v domácich radoch. V 12. min. otvoril skóre Spevár, ale domáci spokojní byť nemohli, pretože do prestávky zahodili ďalšie tri čisté šance. Druhý polčas začali Baníci ustráchane a hostia sa začali dostávať do hry. Paradoxne však pridal druhý gól Turančík a domáci zostali pokojnejší. Nevyšli im však striedania, pretože noví hráči hru vôbec neoživili a v posledných dvadsiatich minútach mali hru v rukách hostia. Školáckymi chybami umožnili domáci Novým Zámkom skorigovať stav na 2:1 a v závere sa museli báť o výsledok. Futbalisti z hornej Nitry však posledné minúty ubehali a tešili sa z dôležitých troch bodov. Tie si však najmä za hru v prvom polčase určite zaslúžili. Domácich môže trochu mrzieť len fakt, že z jednoznačného zápasu si spravili drámu.
Góly: 12. Spevár, 59. Turančík - 84. Košút. R Havran, ŽK: Belanec - Petráš, Gulyás, 257 divákov. BANÍK: Lacko - Thanh, Pekár, Urbanič, Belanec, Bublák, Turančík (81. Strečanský), Kováčik, Halmeš, Spevár (68. Hvolka), Obžera (76. Šifalovič). Tréner R. Slaný. FKM: Dovičovič - Poluch, Petráš, Kráľ, Bombicz (46. Petráni), Gulyás, Košút, Drgoňa, Ešek, Vašek (67. Letko), Sipos. Tréner N. Bukovič. (RS)

1. Komárno    12    8    2    2    34:12    26    (+8)
2. Púchov    12    7    4    1    21:8    25    (+4)
3. Led. Rovne    12    7    3    2    24:16    24    (+6)
4. DAC B/Vrakúň    13    7    3    3    16:11    24    (+3)
5. Topoľčany    13    7    2    4    24:18    23    (+2)
6. Galanta    12    6    3    3    25:12    21    (+3)
7. Beluša    13    5    5    3    16:13    20    (+2)
8. ViOn B Vráble    12    5    3    4    19:13    18    (-3)
9. Šurany    12    5    2    5    23:26    17    (-1)
10. V. Ludince    13    4    5    4    17:20    17    (-4)