
tanca aj mažoretky. S vlastným estrádnym programom Csemadok už účinkoval v Komoči, Salke, najnovšie sa predstavil 17. apríla na domácom pódiu. Na jeseň vystúpi na tunajších oberačkových slávnostiach. „Darí sa nám zapájať aj deti. Skúšali sme s nimi folklór, ale predsa len viac inklinujú k modernej hudbe. Nacvičujeme teda mažoretky a moderný tanec. Veľa detailov dievčatá (aby som nekrivdila, máme aj chlapcov) samy „odkukajú“ z televízie,“ hovorí kultúrna pracovníčka obecného úradu a súčasne vedúca tanečných súborov Mária Pileková. „Pre tento žáner sa však na okolí neorganizujú takmer žiadne vystúpenia, preto sme sa rozhodli, že v rámci tradičného obecného majálesu usporiadame malý tanečný festival.“
Prvé dva ročníky majálesu organizovali Bešeňovčania pre svojich občanov a rodiny s deťmi. Hral sa futbal, varil sa guláš, piekli ryby, ľuďom po zime dobre padlo zabaviť sa vonku a posedieť si. Vlani v programe vystúpili mažoretky, domáce bešeňovské kaderníčky zasa predviedli ukážky účesovej tvorby. Na tretí ročník majálesu, ktorý sa konal v piatok 29. apríla, pozvali tanečné súbory ďalších štyroch obcí z mikroregiónu Dvory a okolie. Vystúpila približne stovka tanečníkov a spevákov, vo futbalovom stretnutí sa stretli chlapci proti otcom, záver patril diskotéke. Akcia sa stretla s mimoriadnym ohlasom. „Veľmi pekne nás prijali, bola vynikajúca atmosféra,“ skonštatovala starostka Dubníka Georgína Icsinová, ktorej srdcovou záležitosťou sú mažoretky. „Krásny zážitok mali deti aj rodičia, vôbec sa im nechcelo ísť domov. Pozvanie Bešeňovčanom určite vrátime.“
Aby sme nezabudli ani na ďalšie kultúrne pozoruhodnosti obce, treba spomenúť tunajšiu hudobnú skupinu Tornádo a speváka Mareka Šimona, ktorý sa v sobotu 23. apríla už po druhýkrát zúčastnil na súťaži Kolárovská lýra.