Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Piatkové derby vyznelo tesne pre corgoňov

Hrdinom duelu v Nových Zámkoch bol Marek Slovák, ktorý v 58. minúte vyrovnal na 3:3 a premenil rozhodujúci samostatný nájazd.

Marek Slovák sa s 9 gólmi vyšvihol na čelo poradia strelcov celej Tipsport ligy. (Snímka je z duelu v Banskej Bystrici.)Marek Slovák sa s 9 gólmi vyšvihol na čelo poradia strelcov celej Tipsport ligy. (Snímka je z duelu v Banskej Bystrici.)(Zdroj: tasr)

NITRA. Hokejisti Nitričky museli rýchlo zabudnúť na pohárovú facku od Vítkovíc, o tri dni ich totiž čakal nováčik z Nových Zámkov. Zápas miest, ktoré sú od seba vzdialené 40 kilometrov, sa hral prvýkrát v histórii na juhu Slovenska. „Bolo to klasické derby, prišlo veľa ľudí nielen z domácich, ale aj od nás. Ľudia to mali blízko, bola fajn atmosféra. Hral sa výborný duel s množstvom šancí na oboch stranách, na našej ich bolo o niečo viac. Divákom sa muselo stretnutie páčiť,“ rozhovoril sa hrdina piatkového zápasu Marek Slovák, ktorý dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 3:3 a premenil rozhodujúci samostatný nájazd.

„V zápase som mal množstvo šancí. Minútu pred koncom som mohol dať dokonca víťazný gól z medzikruhov. Prišlo to v nájazdoch, som rád, že sme vyhrali aspoň za dva body,“ vraví Čibino. Jeho tím po zaváhaní Košíc zvýšil náskok na čele tabuľky.

Aj keď sa hralo derby, na ľade to cítiť nebolo. „Hral sa otvorenejší hokej, nedbalo sa na defenzívu ako v iných zápasoch. Prehnaná agresivita nebola ani z jednej strany,“ pokračuje center elitnej formácie HK. Naopak, riadne to vrelo na tribúnach, kde panovala skvelá atmosféra. „Je to menšia hala, ľudí bolo počuť. Našich sme mali za striedačkou, cítili sme ich. Pomohli nám aj za nepriaznivého stavu,“ pochvaľuje si najlepších fanúšikov Slovák, ktorý sa vyšvihol na pozíciu lídra medzi strelcami extraligy. „Je to potešiteľné, ale veľmi to nepreceňujem. Liga je dlhá. Nemôžeme uraziť hokejové šťastie a treba stále tvrdo makať,“ dodal nitriansky srdciar.