Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Dôležité víťazstvo hádzanárok Šale

Duel súperov z hornej polovičky tabuľky priniesol výbornú hádzanú a dôležité body pre zverenkyne trénera Lukačina.

Šalianky vyhrali aj piaty zápas v tejto sezóne WHIL.Šalianky vyhrali aj piaty zápas v tejto sezóne WHIL. (Zdroj: Milan Pospiš)

HK Slovan Duslo Šaľa - Sokol Poruba 30:25 (15:15)
Bohatú gólovú nádielku načala už v úvodnej minúte z krídla Pócsiková, ale hosťujúci kolektív (s piatimi Slovenkami v zostave) vyrovnal Rechtorisovou a po dvoch góloch Kostelnej sa dostal v 4. minúte aj do vedenia 2:3. Šalianky, ktoré sú zatial vo WHIL bez bodovej straty, sa ťažšie rozbiehali, urobili niekoľko chýb v rozohrávke, čo hostky najmä najlepšou strelkyňou zápasu Kostelnou (v prvom dejstve strelila 7 gólov) okamžite trestali a štvrťhodine už viedli rozdielom troch gólov 6:9. Do útoku zavelila Veselková s Klučkovou a po ich presných zásahoch Duslo vyrovnalo na 9:9. Šaľa spresnila nielen hru, ale začalo sa hráčkam strelecky dariť (presadzovala sa aj Trochtová na pivote), a tak až do konca polčasu sa hrala vyrovnaná hádzaná. Po obrátke zaplo Duslo na plné obrátky a po góloch Königovej a Bujnochovej viedlo v 36. min. už rozdielom štyroch gólov 20:16. Domáce hráčky si dali v obrane väčší pozor na kanonierku Kostelnú (v druhom polčase už pridala iba gól), a tak sa hostky proti výbornej Krebsovej iba ťažko strelecky presadzovali. V 40. min. síce Rechtorisovou znížili na rozdiel dvoch gólov (22:20), ale to bolo z ich strany v tomto dôležitom dueli všetko. Z protiútoku pridala Bahýlová ďalší gól do siete slabšie chytajúcich brankárok Sokola a keď sa k nej gólovo pridali aj ďalšie šalianske hráčky Tulipánová, Blehová a najmä Trochtová (strelila 7 gólov), v 51. min. už viedlo Duslo 28:21. Slovák na lavičke Sokola Peter Olšavský sa snažil prestriedaním postov otupiť domácu ofenzívu, ale výborne hrajúce domáce hráčky spokojnému obecenstvo splnili aj posledné želanie. Po dvoch góloch Pócsikovej sa dočkali aj vytúženej tridsiatky a pripravili hostkám prvú prehru na palubovke súpera. Po päťgólovom víťazstve s Porubou zostalo Duslo Šaľa v súťaži spolu s Michalovcami jedinými družstvami, ktoré ešte nestratili v doterajšom priebehu ani bod, čo teší pred dôležitým duelom ďalšieho kola, kedy pocestujú na horúcu pôdu do Mostu.

R Cipov - Klus, pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 2, 680 divákov.
DUSLO: Haládiková, Krebs - Bujnochová 2, I. Bahýlová 1, Trochtová 7, Klučková 5/2, Königová 2, Pócsiková 5, Rácková, Tulipánová 2, Perczeová, Lencsésová, Špendlová, Veselková 3, Blehová 3, Tisajová.
Poruba: Kostelná 8/2, Rechtorisová 6, Tomášechová, Minarčíková a Konečná po 3, atď.

Michal Lukačin, tréner: „V dôležitom súboji o miesta na špici tabuľky bol súboj vyrovnaný iba v prvom polčase. Po obrátke sme sa dostali rýchlo do vedenia a súperovi sme odskočili viac krát na rozdiel 3-4 gólov. Dievčatám musím poďakovať za výborný výkon, najmä v druhom polčase, ktorého výsledkom bolo víťazstvo, ako aj cenný a dôležitý dvojbodový zisk, ktorý nás udržal v tabuľke medzi najlepšími.“

Ostatné výsledky: Trenčín - Partizánske 15:26, Slavia - Michalovce 27:30, Zlín - Olomouc 22:17, Veselí - Písek 36:14, ŠKP Ba - Most 17:42, Prešov mal voľno.

1. Michalovce    5    5    0    0    180:119    10
2. Šaľa    5    5    0    0    138:113    10
3. Most    6    4    1    1    189:136    9
4. Slavia Praha    6    4    1    1    163:128    9
5. Zlín    6    4    0    2    147:121    8
6. Veselí    5    3    0    2    149:111    6
7. Poruba    6    3    0    3    158:145    6
8. Partizánske    6    3    0    3    144:151    6