Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Basketbalisti Nitry majú prvé víťazstvo

Dočkali sa! Zverenci Dragana Ristanoviča po kolektívnom výkone porazili Podtatrancov a odpútali sa z posledného miesta tabuľky.

Efektné zakončenie Adama Štefeka vo štvrtej štvrtine zápasu Nitry so Svitom.Efektné zakončenie Adama Štefeka vo štvrtej štvrtine zápasu Nitry so Svitom.(Zdroj: Martin Kilian)

MBK SPU Nitra - Iskra Svit 86:79 (21:18, 22:16, 21:18, 22:27)
Hostia pricestovali bez strelca Palma, či zmenilo šance oboch tímov na úspech v tomto zápase. Nitrania začali aktívne, Stojanov svojou druhou trojkou dával na 14:9 a domáci si vedenie udržiavali aj v ďalšom priebehu. V druhej štvrtine Svit otočil z 26:18 na 28:30, ale Nitra dokázala odpovedať a do prestávky si vybudovala solídny 9-bodový náskok.
Po obrátke domáci svojmu súperovi začali unikať. Rozstrieľal sa Novysedlák, v obrane rozdával bloky Štefek a Nitra získala vedenie o 20 bodov - 64:44! Do konca periódy sa však Fleming a spol. vrátili do zápasu a znížili na 64:52. Svit sa pokúšal vyviesť Nitru z rytmu zónovou obranou, ale tento ťah veľmi nevyšiel. Vysokoškoláci si až do 38. min. udržiavali dvojciferné vedenie a hoci Svit sa doťahoval, na zvrat mu už nezostal čas. Nitra dosiahla najviac bodov v tejto sezóne a oslavovala prvé víťazstvo so skalnými fanúšikmi.

Rozhodovali Ženiš, Hudec a Gálová, TH: 16/16 - 16/13, fauly: 20 - 18, trojky: 10 - 10, 5 OCH: 40. Šoutvin, 250 divákov.
SPU: Pejovič 25, Novysedlák 19 (4), Ostojič 12, Stojanov 10, Myles 7 (Štefek 8, Samek 5, Miloševič, Bisaha). Užitočnosť: Pejovič 28, Novysedlák 19, Ostojič 18, Štefek 13.
ISKRA: Singletary 19 (3), Fleming 18, Jankovič 10, Bachan 9, Findura (Šoutvin 16, Radisavljevič 5, Kubaský 2, Sarna).

Ristanovič: Hráči ukázali potenciál

Tréner Nitry Dragan Ristanovič viedol mužstvo oficiálne druhýkrát. Výhra so Svitom je prvou nitrianskou radosťou v sezóne.

Aké je vaše hodnotenie zápasu?
- Náš vstup do zápasu bol veľmi dobrý. Vedeli sme, že ak nebudeme od začiatku dobre brániť, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok. Chlapci to pochopili a potvrdili, že v nich je potenciál. Bývalý tréner a teraz manažér Seman neurobil chybu, keď skladal toto družstvo, lebo má perspektívu.

Dnes ste dali najviac bodov v sezóne, bolo tam veľa trojok. Spravili ste niečo so sebadôverou hráčov?
- Dá sa to aj tak povedať, ale ja to poviem inak. Snažili sme sa využiť to, čo chlapci najlepšie vedia. Hráči zvládli zápas takticky veľmi dobre.

Svit už nemal v zostave strelca Palma, takže dnes ste si zrejme už trúfali na víťazstvo.
- Ja som dovčera túto informáciu nemal, družstvo som pripravoval na Svit s Palmom. Aj tak sme mysleli na víťazstvo. Jeho neúčasť nám možno situáciu uľahčila.

Víťazstvo je pre vás povzbudením?
- Určite, potrebovali sme ho ako soľ. Chlapcom gratulujem a súčasne ďakujem za vynikajúci zápas.

Madzin: Nechali sme Nitru rozohrať sa

Mladý tréner Svitu počas druhého polčasu, keď jeho tím prehrával o 20 bodov, musel počas oddychového času veľmi zvyšovať hlas na svojich zverencov.

Ako hodnotíte zápas?
- Nechali sme domáce mužstvo rozohrať sa. Premenili viacero striel a bolo ťažké to dobiehať. Musíme sa však pozerať na svoj výkon. Myslím si, že sme si vypracovali dosť pozícií, ktoré sme nepremenili. Keby sme inak vstúpili do zápasu a nenechali súpera rozstrieľať sa, určite by to bol iný zápas.

Ako veľmi vám chýbal strelec Palm?
- Určite chýbal. Videli sme kvalitu tohto hráča a je veľmi ťažké nahradiť ho za jeden deň.

Prečo odišiel?
- Neviem.

Čo by ste vyčítali svojim hráčom?
- Nasadenie a bojovnosť. Nehovorím, že nám chýbala počas väčšiny stretnutia, ale boli momenty, kedy sme pôsobili odovzdane, nedôrazne a neagresívne - hlavne v obrannej činnosti.

Doma rýchlejšie! Už o pár týždňov bude vodičom odovzdaný 25,2 km úsek R7 Ketelec-Holice.

Rýchlostná cesta R7 čoskoro umožní obyvateľom obcí južne od Bratislavy tráviť menej času v aute.