Andrej Šeban Trio bude na turné aj v Nitre

Fanúšikovia sa môžu tešiť na úplne nové skladby, ale aj Šebanove najznámejšie pesničky v upravených aranžmánoch. Nebude chýbať ani priestor na improvizáciu.

(Zdroj: Archív AŠT)

NITRA. Na „Život je krásny“ Tour 2016 vyrazilo Andrej Šeban Trio. Koncert v Nitre bude v utorok 15. novembra o 20. h v synagóge. Fanúšikovia sa môžu tešiť na úplne nové skladby, ale aj Šebanove najznámejšie pesničky v upravených aranžmánoch. Nebude chýbať ani priestor na improvizáciu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po 30 rokoch sa Andrej na jednom pódiu opäť stretne s Jánom Fabrickým - s bubeníkom svojho času zakázanej skupiny Nervy a Demikátu, ktorý dlhodobo pôsobí na medzinárodnej scéne. Fabrický v roku 1989 odišiel do Švajčiarska, aby v roku 1994 absolvoval prestížnu školu MIT v Los Angeles, kde pôsobil do roku 2002. Po návrate do Švajčiarska pôsobí na Vysokej škole umení v Berne ako docent hry na bicie nástroje.

SkryťVypnúť reklamu

Na basgitare sa predstaví Michal Šelep. Je basgitarista mladej generácie, ktorá strávila veľkú časť detstva vo virtuálnom priestore, vďaka čomu sa z neho stal samorast denne obklopený hudobníkmi ako Marcus Miller alebo Victor Wooten. Po prvých rokoch bez učiteľa študoval v rokoch 2011-2014 basgitaru u Anthonyho Wellingtona - na diaľku cez internet a počas dvoch 4-mesačných pobytov v USA. V roku 2014 sa stal jediným príjemcom štipendia Compito by Fodera na kurz Victora Wootena - Bass/Nature Camp. V súčasnosti žije v Bratislave, pôsobí v rôznych hudobných projektoch a začína štúdium džezového kontrabasu na JAMU v Brne.

Chcete vyhrať lístky na koncert? Organizátor OZ Euforion venuje jednému čitateľovi 2 lístky na koncert Andrej Šeban Trio. Stačí sa v redakcii MY Nitrianskych novín na Sládkovičovej 1 do utorka 15. 11. preukázať aktuálnym vydaním nášho týždenníka.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 443
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 369
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 119
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 471
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 328
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 077
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 918
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 483
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Libor Kašík za potlesku celej šatne navŕtal ďalší víťazný puk, Nitre vychytal víťazstvo 6:2 a vedenie v sérii 3:1. Po zápase v Žiline hovoril aj o svojej budúcnosti.

Navrátilec do brány 39 zákrokmi vychytal mečbal.


Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Nitra vyhrala v Žiline 6:2 a semifinálovú sériu vedie 3:1 na zápasy. Sebastián Čederle (vľavo) je s ôsmimi gólmi v desiatich zápasoch najlepším strelcom play-off, Martin Vitaloš (vpravo) prísne zastavuje súperov v obrannom pásme.

Výkon majstra mal majstrovské črty.


4
Riaditeľka Agentúry štátnom podporovaného nájomného bývania Eva Lisová.

Záujemcovia sa už môžu hlásiť cez web.


4

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu