Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Keď to nejde, tak to nejde...

Prvý duel po prestávke hokejisti majstra nezvládli. Podľahli Popradu, ktorý prvýkrát viedol Nitran Marcel Ozimák.

Hokejisti Nitry si v piatok pripísali druhú domácu prehru - navyše, druhú za sebou. V popredí obranca Peter König.Hokejisti Nitry si v piatok pripísali druhú domácu prehru - navyše, druhú za sebou. V popredí obranca Peter König.(Zdroj: Miroslav Slávik)

NITRA. Hokejová Tipsport extraliga pokračovala po reprezentačnej prestávke 18. kolom. Corgoni na svojom ľade privítali kamzíkov, ktorých viedol nový kouč, Nitran Marcel Ozimák. Na súpera ušil dobrú taktiku, jeho zverenci prekvapili majstra hneď v úvode, keď v 15. minúte svietil stav 0:3. „Nekoncentrovanosť...Veci, ktoré sme si povedali v šatni, zostali v kabíne,“ obzrel sa za prvým dejstvom obranca Nitry Peter König.

Nepremieňali šance

Z brány sa porúčal Valent a stíhacia jazda HK sa začala. „Úvod nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Za stavu 0:3 sa ťažko vracia do zápasu. Vyskúšali sme to, dali sme na 2:3. Súper nám však opäť odskočil,“ ťažko hľadal slová po nešťastnom dueli urastený bek.
Kontaktné góly Štefanku a Blackwatera vrátili corgoňov opäť do boja o body, ale nepremenené príležitosti Nitranov rozhodli o troch bodoch pre hokejistov Popradu. „Mali sme nejaké šance aj za stavu 2:3 na vyrovnanie. Nepodarilo sa nám ich využiť. Súper dal štvrtý gól. Na konci sa s tým ešte dalo niečo robiť, ale keď to nejde, tak to nejde...,“ vravel „Kendži“.

Presilovky rozhodujú zápasy

Záver stretnutia bol nervózny, najprv nebezpečne atakoval Abramov Slováka a porúčal sa pod sprchy. Dve minúty pred koncom zaujala bitka medzi Versteegom a Lichancom. „Vyplynulo to z hry, bola tam určitá frustrácia z celého zápasu,“ povedal König.

Jazýčkom na váhach boli tiež presilové hry, Nitrania z množstva využili iba jednu. „Každá formácia má určité signály na presilovkách. Nevyšli ani jednej. Hovorí sa, že presilovky rozhodujú zápasy, my sme využili iba jednu, takže sa to potvrdilo,“ dodal König, ktorý si v zápase pripísal jednu asistenciu pri góle Blackwatera práve v početnej výhode.

Doma rýchlejšie! Už o pár týždňov bude vodičom odovzdaný 25,2 km úsek R7 Ketelec-Holice.

Rýchlostná cesta R7 čoskoro umožní obyvateľom obcí južne od Bratislavy tráviť menej času v aute.