Sobota, 26. november, 2022 | Meniny má Kornel

Šalianske úspechy v pohárových zápasoch, dva góly strelila aj brankárka Ladicsová

Hádzanári HKM v prvom semifinále proti Považskej Bystrici otočili priebeh a dosiahli sedemgólové víťazstvo. Ženy splnili rolu favorita v Zlatnej na Ostrove.

Zverenci Jána Kolesára prehrávali v 7. minúte 1:6, ale nakoniec porazili Považskú Bystricu rozdielom 7 gólov a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do odvety.Zverenci Jána Kolesára prehrávali v 7. minúte 1:6, ale nakoniec porazili Považskú Bystricu rozdielom 7 gólov a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do odvety. (Zdroj: Milan Pospiš)

HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica 34:27 (17:15)
V prvom semifinálovom stretnutí Slovenského pohára sa stretli kolektívy, ktoré aj v minulom ročníku patrili medzi najlepšie. Považská Bystrica je okrem majstrovského Prešova jediný kolektív, ktorý ozbíjal šaliansky kolektív v tomto ročníku extraligy o dva body.
V pohárovom dueli chceli domáci nadviazať na úspechy z extraligy, ale Guzyho strelu zastavilo v úvode brvno a ďalšie výborné strelecké príležitosti zneškodnil výborný brankár Motlík. Hostia neprišli v porazeneckej nálade, v útoku sa im darilo podstatne viac ako domácim a po góloch Š. Macháča a najmä Valla viedli už v 7. min. 1:6, keď v domácom kolektíve bol úspešný iba Szapu. Zverenci trénera Kolesára však začali postupne znižovať vedenie MŠK, keď skórovali Dudáš, Šulc a Melnyk a v 13. min. už bolo skóre 7:9, na čom veľký podiel viacerými dobrými zákrokmi aj domáci brankár Repáň. Strelecky bol pri chuti Guzy a najmä Szapu z krídla, ktorý vyrovnal v 17. min. skóre (10:10), o pár sekúnd neskôr sa po presnom zásahu Šulca dostala Šaľa dokonca po prvýkrát do vedenia. Po zlepšení hry domácich v defenzíve, za ktorou stál výborný brankár Repáň, prebrala iniciatívu Šaľa a odchádzala nakoniec do kabín v prvom polčase s dvojgólovým náskokom, keď v kolektíve hostí strelecky kontrovali iba Vallo s Chudobom.
O osude stretnutia sa rozhodlo niekoľko minút po obrátke. Hostia síce ešte v 33. min. znížili Š. Macháčom na 18:17, ale to bola z ich strany posledná šanca na zvrat. Šaľa štyrmi gólmi v rade, keď sa darilo najmä Michniewitzovi z trhákov a Šulcovi, dobrú formu potvrdil viacerými úspešnými zákrokmi Repáň a domáci „odskočili“ na rozdiel piatich gólov - 22:17. Hostia sa síce snažili ešte o zvrat najlepším strelcom Chudobom (39. min. 23:20), ale domáci rozbehnutý stroj už nezastavili. Ďalšie šalianske presné zásahy Melnykom, Szapum a Michniewitzom do siete hostí nakoniec potvrdili dobrú formu domáceho kolektívu v posledných týždňoch a pred odvetou na Považí im priniesol nielen zaslúžené víťazstvo, ale aj sľubný sedemgólový náskok. Úspešný výsledok v odvete a postup šalianskych hádzanárov do finále by bol ďalším historickým míľnikom v dejinách šalianskej mužskej hádzanej.

SkryťVypnúť reklamu

R Rudinský a Baďura, pok. hody: 1/1 - 1/1, vylúčení: 3 - 2, 550 divákov.
HKM: Repáň, A. Klačko - Melnyk 5/1, Bandri, Guzy 4, Michniewicz 6, T. Mažár 3, Szapu 7, P. Krok 1, Janíček F. Šulc ml. 6, Šottnik, Percze, Maguška, Dudáš 2. Tréner J. Kolesár.
MŠK: Chudoba 7/4, Vallo 5, M. Macháč 4, Š. Macháč 3, atď.

Štvrťfinále Slovenského pohára žien:
Zlatná na Ostrove - Slovan Duslo Šaľa 20:29 (10:14). Prvé dejstvo bolo vyrovnané, domáci prvoligista dlho držal s favoritom krok. Na konci 24. minúty bol stav 9:9. Šalianky nepremenili množstvo príležitostí. V závere polčasu odskočili domácim hráčkam na päťgólový rozdiel, ktorý si udržiavali aj po prestávke. V 45. minúte viedli už o sedem gólov a o víťazovi bolo rozhodnuté. Kuriozitou bolo, že brankárka Martina Ladicsová dostala v závere zápasu od trénera Lukačína dvakrát šancu realizovať pokutový hod. Z oboch dosiahla gól, aj keď v jednom prípade až z dorážky po nastrelenej žrdi..

R Sivák - Haščík, pok. hody 5/3 - 5/4, vylúčené 5 - 5, 150 divákov.
DUSLO: Krebs, Haládiková, Ladicsová 2/1 - Trochtová 1, Rácková 1, Klučková 9/3, Königová 1, Pócsiková 2, Perczeová, Tulipánová 2, Bahylová, Lencsésová 1, Tisajová 2, Blehová 1, Veselková 1, Bujnochová 6.

Michal Lukačín, tréner: „Pre nás to bolo povinné víťazstvo. Naša hra nie je taká plynulá, ako som si predstavoval po reprezentačnej prestávke. Určite sa na našom výkone podpísalo, že sme vypadli zo zápasového rytmu.“

Finálový turnaj Slovenského pohára žien sa uskutoční 17.-18. 12. v Trenčíne.
Program: semifinále (17. 12.): Prešov - Hlohovec, Michalovce - Šaľa.